dr n. med. Ewa Widala

Internista, Endokrynolog

Dr Widala jest godna polecenia!!!! Nie spieszy się z decyzją o ewentualnej operacji. Ma czas na wysłuchanie pacjenta. Leczę się u Pani Doktor od blisko 20 lat. Trafiłam od lekarza, który chciał operować moje guzki, a one po dokładnych badaniach okazały się niegroźne. Pozostaję na lekach, ale tarczyca jest nie ruszana i chyba tak pozostanie, a ja czuję się całkiem dobrze. Muszę wykonywać co jakiś czas biopsję, by mieć pewność, że nic złego nie dzieje się. POLECAM!!!

Pani o osobowości psychopatycznej. Powieszenie sobie na szyi wisiorka z wizerunkiem sowy nie dodaje mądrości a zdaje się ta pani uważa to za swój największy przymiot. Niestety brakuje jej zwykłej ludzkiej życzliwości i empatii. Radzę omijać to zimne babsko z daleka i nie lekceważyć negatywnych opinii o lekarzach zamieszczonych w internecie.

NIE POLECAM TA Pani doprowadziła mnie do ciężkiej nadczynnosci tarczycy ktorej teraz nie moge sie pozbyć ! Pierwszy raz chciała mnie dobić przepisując mi lek thimazol który jest sotosowany do blokowania tarczycy w przypadku nadczynnosci, kiedy ja miałam niedoczynność (tsh ponad 9) w ogole lek ten przepisała stwierdzajac stan mojej tarczycy tylko na podstawie ANTY TPO. Przed wzieciem tego leku, zrobilam tsh na wlasna reke i sie okazalo wlasnie ze mam niedoczynnosc. Jak dobrze ze mialam na tyle rozumu ze nie bralam tych tabletek bo skonczylo by sie to bardzo zle. Poszłam prywatnie do innej Pani doktor i wszystko spokojnie mi unormowała. Nigdy nie miałabym kontaktu z Widalową gdyby nie to ze wakacje brakło mi euthyroxu. Cały rok mieszkam w krakowie gdzie mam swoją Pania endokrynolog, w wakacje wracam do domu. Bylam zmuszona isc do swojego ośrodka po tabletki do Pani W. I to był mój bład po raz drugi. Zrobiła mi usg i stwierdziła że mam guzy wole i wszystko inne i że nie przepisze mi 25 tylko 75 bo 25 to jest tak mala dawka ze moje guzy beda jeszcze wieksze. nastraszyla mnie i ja glupia jadlam tą 75. w Listopadzie mialam wizyte u mojej Pani doktor w Krakowie. zrobilam tsh przed wizyta i sie przeraziłam. tsh ponizej 0.0025.... do chwili obecnej nie mogę z tego wyjsc. Jestem kłebkiem nerwow, nie potrafie wejsc po schodach, zaczynam jesc leki na zwolnienie akcji serca. Mam nadzieję że moja Lekarka mnie z tego wyciągnie bo czuje się fatalnie. Czasem siadam i płaczę bo juz nie mam ani siły ani nerwów. Nie Polecam pani Widali bo panią doktor raczej jej nie mogę nazwac. za pierwszym razem mnie nie dobiła to za drugim prawie jej się udało. Sobie samej też nie wybaczę że byłam na tyle glupia że dałam sobie nawciskać glupot. A tak na marginesie bedac pod koniec roku na usg, pani doktor która robiła mi usg piersi, spojrzała na moja tarczyce i stiwerdziła że nie mam zadnych guzów tylko nacieki chrakterystyczne dla hasimoto na ktore choruje ( charakterystyczna dla tej choroby jest niedoczynnosc i wysokie Tpo czyli przeciwciała) Nie musze podkreslac ze w hasimoto zapadniecie na nadczynnosc jest bardzo nie zdrowe... Każdy lekarz ( czy to endokrynolog czy ginekolog czy dentysta) z którym miałam do czynienia po odebraniu wyników po ,,leczecniu" tej pani łapał się za głowę, że takie zwiekszenie dawki to dramat, przykład barku kompetencji, wiedzy i odpowiedzialności.

Pani doktor zrobiła na mnie duże wrażenie. Takiego dobrego lekarza jeszcze nie widziałem. Wnikliwie obejrzała wyniki badań. Powiedziała na co zwrócić uwagę, dawała porady, jakie badania można jeszcze wykonać. Znajdowała w wynikach to, czego nie znalazł lekarz rodzinny. Mimo, że byłem zapisany do endokrynologa, to pani doktor zbadała mnie, osłuchała, zmierzyła ciśnienie i wykonała badanie USG tarczycy. Pani doktor jest miła, sympatyczna, uprzejma i kompetentna. Poświęca dużo czasu dla pacjenta. Bardzo dobrze tłumaczy chorobę i jej leczenie. Jest godna polecenia.

Byłam u Pani doktor na dwóch wizytach. Na pierwszej wizycie pani doktor zrobiła na mnie dobre wrażenie. W gabinecie czułam się swobodnie, a to dlatego, ze Pani doktor bardzo otwarcie i swobodnie opowiadała o swoich osobistych przeżyciach, o swojej rodzinie itp. Wydało mi się to bardzo sympatyczne i pozwoliło poczuć się swobodnie. Pani doktor, po zapoznaniu się z moimi wynikami opowiedziała szczegółowo o tym co mi dolega, jakie są przyczyny, jaka metoda leczenia ... przyznam , że zbyt szczegółowo, słownictwem fachowym niewiele mi mówiącym. Niemniej jednak, dla mnie liczy się ...

Byłam u Pani doktor na dwóch wizytach.
Na pierwszej wizycie pani doktor zrobiła na mnie dobre wrażenie. W gabinecie czułam się swobodnie, a to dlatego, ze Pani doktor bardzo otwarcie i swobodnie opowiadała o swoich osobistych przeżyciach, o swojej rodzinie itp. Wydało mi się to bardzo sympatyczne i pozwoliło poczuć się swobodnie. Pani doktor, po zapoznaniu się z moimi wynikami opowiedziała szczegółowo o tym co mi dolega, jakie są przyczyny, jaka metoda leczenia ... przyznam , że zbyt szczegółowo, słownictwem fachowym niewiele mi mówiącym. Niemniej jednak, dla mnie liczy się bardzo postawa lekarza, więc po wizycie byłam wniebowzięta, bo trafiłam ,jak mi się wydawało na lekarza-człowieka. Na kolejną wizytę kontrolną szłam uskrzydlona. Mam chorobę przewlekłą, muszę codziennie przyjmować leki, stosować dietę itp., dlatego przygotowałam sobie kilka pytań związanych z tym, co mi wolno, a czego powinnam unikać... Zaczęło się od bardzo dużego opóźnienia. Pani doktor była bardzo mila i nadal wylewnie opowiadała o sobie, dzięki czemu, nie przeczę buduje się szczególny nastrój. Natomiast, kiedy zaczęłam zadawać swoje pytania, słyszałam zdawkowe odpowiedzi, widziałam wyraźne zniecierpliwienie - i to nawet mogę zrozumieć, bo każdy jest tylko człowiekiem a ja mogłam być w danym dniu n-tą pacjentką z dziesiątką naiwnych pytań, jednak nie zapomnę Pani doktor tego, jak przerywając mi w pól zdania zrobiła swoje podsumowanie - powinnam unikać wysiłku fizycznego, nie jechać nad morze na wczasy, unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, nie chodzić na plażę, bo przecież czuję się słabo i w każdej chwili mogę omdleć, a inni ludzie to źródło zarazków. Podważyła kompetencje innego specjalisty, pod opieką, którego się znajduję, sugerując zmianę lekarza i włączenie bardziej agresywnego leczenia. Zmierzam jednak do tego, ze wizyta zakończyła się bardzo szybko. Pani doktor skutecznie przestraszyła mnie i odebrała chęć do życia. Byłam przerażona i czekałam, kiedy moje samopoczucie zacznie się pogarszać i kiedy to zacznę łapać te wszystkie infekcje mijając gdzieś przypadkiem ludzi..... Nie oceniam wiedzy i kompetencji Pani doktor - nie wiem do czego doprowadziłoby mnie leczenie się u Niej. Wiem jednak, ze psychikę miałabym zrujnowaną. Po kilku miesiącach poszłam do innego lekarza, który powiedział: z ta choroba będzie się pani musiała borykać całe życie, leki trzeba będzie przyjmować do końca życia, niezbędne są co jakiś czas badania kontrolne i ewentualne dopasowywanie dawki leku, a poza tym proszę normalnie żyć, chce pani jechać nad morze na 2 tygodnie- proszę jechać, odradzałbym jedynie przeprowadzkę nad morze. Proszę pracować, bawić się, planować powiększenie rodziny... no i znacznie zmniejszył dawkę leku zaleconą przez ocenianą tutaj Panią doktor. Minęły dwa lata od odejścia od Pani doktor-czuję się dobrze, żyję , chodzę do hipermarketów na zakupy i do kina na najbardziej oblegane seanse, na wczasy jadę nad morze i nie rujnuję sobie tym zdrowia. Wiem jedno - najlepsze leki i najlepszy lekarz nie pomogą , kiedy człowiekowi siądzie psychika-Pani doktor o tę sferę pacjenta niestety nie dba. Odnoszę wręcz wrażenie, że wizyty u pani doktor to terapia dla Niej-możliwość wygadania się o swoich osobistych sprawach i kłopotach.
Nie napiszę, że odradzam wizyty u tej Pani. Uprzedzę tylko, żeby uzbroić się w cierpliwość i dużo wolnego czasu oraz zdystansowanie się do ewentualnych mrocznych wizji Pani doktor....chociaż w sumie po co- poszukajcie sobie jakiegoś kompetentnego i zarazem radosnego lekarza-takich też jest niemało.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Cieszę się, że trafiłam do Pani dr Widali. Jest lekarzem z ogromną wiedzą, który bardzo skrupulatnie przegląda wyniki i im się przygląda od razu tłumacząc co jest nie tak. Jest bardzo sympatyczną i cierpliwą osobą. Dokładnie przeprowadza wywiad i badanie. Dzięki niej zaczynam się lepiej czuć. Dopatrzyła się w moich wynikach tego czego innym lekarzom się nie udało dostrzec. Polecam

Przychodząc na prywatną wizytę oczekuję, że lekarz podejdzie fachowo do problemu od samego początku. Ale niestety, Pani doktor ceni tylko i wyłącznie swój czas (100 pln za wizytę) a czas pacjenta jest nieistotny. Pacjent przychodząc na umówioną godzinę musi czekać w kolejce!? I dowiaduję się od poprzedzającego mnie pacjenta, że u Pani doktor to normalne i czasem czeka się godzinę... Niestety taki to już kraj, że ludzie się nawzajem nie szanują. Nie mogę powiedzieć, że nie polecam tego lekarza, natomiast na samym wejściu jest dla mnie osobą niepoważną i niegodną zaufania.

To jeden z tych niewielu lekarzy, który spokojnie, nie strasząc, DOKŁADNIE wytłumaczy m.in. co to jest guz, a co guzek, na czym polega leczenie i dlaczego z pewnymi zabiegami nie należy sie spieszyć. Pani doktor uszanowała również moje zapatrywania np na dietę oraz inne przekonania. Zainteresowała się kilkoma innymi aspektami mojego zdrowia, dzięki czemu pomogła mi bardzo. Same pozytywne wrażenia. P O L E C A M TEGO LEKARZA !!!

P O L E C A M TEGO LEKARZA !!!

nie polecam!!!!!!!!!!!!!Pani Doktor doprowadziła mnie do stanu, że jak inny endokrynolog zobaczył moje wyniki to złapał się za głowę i powiedział,że takie leczenie mogło doprwadzić mnie do wylewu. bez komentarza!!!!!!!!