Ewa Wójcik

Psycholog

Jestem krótki czas po zakończonej półrocznej terapii u Pani Ewy- osoby kompetentnej, wnikliwej, empatycznej, konkretnie analizującej źródła problemów, taktownie, aczkolwiek realnie ukazującej istotę sytuacji, bez ranienia 2 osoby. Do mnie osobiście Pani Ewa trafiła i nie miałam blokady, by odsłonić swoje słabości. Teraz moje zadanie pamiętać o tych analizach, nie zagłębiać się w swoich myślach tylko efektywnie przełożyć to w życiu, by nie pogrążać się w swoich bolączkach. Serdecznie polecam Panią Ewę.

Polecam każdemu, kto ma jakiś problem. Bardzo pozytywnie oceniam pracę.

Polecam każdemu, kto ma jakiś problem. Bardzo pozytywnie oceniam pracę.

Opinia o własnym terapeucie? Nie dość, że skoro wylądowałem u psychologa, co oznacza że moje trybiki w głowie nie do końca dobrze pracują, to jeszcze dać sobie prawo do oceny kompetencji zawodowych w obcej dla mnie dziedzinie.... Uwielbiam komentarze na portalach typu "świetny fachowiec", "dobry kontakt", "miły i konkretny człowiek" itp. Kuta na kowadle podkowa ocenia kowala, czy był miły :) A na poważnie - przecież tak naprawdę, jedyne co mogę ocenić / określić - to skuteczność w moim przypadku: zdradzenie przez żonę-> depresja-> brak realnych prób naprawy związku ze ...

A na poważnie - przecież tak naprawdę, jedyne co mogę ocenić / określić - to skuteczność w moim przypadku: zdradzenie przez żonę-> depresja-> brak realnych prób naprawy związku ze strony partnerki w zestawieniu z moją walką o obudowę związku i zmianę swych wad --> fasadowe małżeństwo --> bezsenność, pustka itp....
Trafiłem na terapię do p. Ewy jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego depresji. Swoją drogą - ogromnie szanuję za to prof. Landowskiego - bo przecież wysłanie mnie do psychologa na usunięcie rozpoznanych psychologicznych przyczyn depresji powoduje w konsekwencji że przestaje być konieczne jej farmakologiczne zaleczanie.... cytując filmowych klasyków - urwanie kurze złotych jaj.

Tak więc - p. Ewa dla mnie okazała się skutecznym i bardzo pomocnym terapeutą. Terapia mi pomogła - nie muszę brać leków przeciwdepresyjnych, funkcjonuję prawidłowo, radzę sobie ze swoim życiem, małymi krokami zmieniam je na lepsze i dojrzewam do większych zmian. Nie muszę korzystać dalej z terapii. Zniknęło poczucie braku wyjścia z sytuacji, rozpacz, samotność, wrażenie że siedzę w leju o śliskich ścianach. Żyję i cieszę się życiem, mimo iż owocem dłubania w mojej głowie było zdiagnozowanie nie-fajnych zaburzeń osobowości - dla mnie trochę jak wyrok. Paradoksalnie - wiedza nich ułatwia mi życie. Co więcej - widzę/czuję kiedy moja...niedoskonałość psychiczna :).... przesłania mi ocenę rzeczywistości. Zobaczyłem swoje życie, błędy, przekonania z innej perspektywy. Zobaczyłem jak pozwalam się krzywdzić / jaką cenę płacę za przyzwolenie jakie daję na to otoczeniu. Zauważyłem swoje błędy - naiwność moich, dotąd dla mnie niemal aksjomatycznych przekonań.

Oceniając terapię od strony "technicznej" - wszytko OK - terminowość, elastyczność na zmiany terminów wynikające z różnych przyczyn, zarówno po stronie mojej jak i terapeuty. Brak "pazerności czasowej" - poświęcanie czasu dla pacjentów bez bezdusznego ich usuwania z gabinetu o 14:59:59 :), nawet jeśli tworzy to małe "poślizgi". Pomoc i wsparcie także przez telefon i e-mail - a każdy kto posiadł elementarną umiejętność liczenia na palcach, jeżeli zastanowi się i oszacuje liczbę pacjentów z gabinetu i każdemu przypisze raz na jakiś czas maila lub telefon to widać że powstaje dodatkowy etat na "biuro obsługi klienta" :)
Nawet szacowana z grubsza podczas pierwszej rozmowy liczba spotkań na leczenie się zgadzała z rzeczywistą - nie dlatego, że spotkania miały jakiś konkretny pruski plan działania (bo nie miały) - po prostu "przebudzenie" nadeszło nagle - jako moment w którym wiedziałem, że po krótkim półrocznym podwożeniu mnie autostopem przez zakręty życia, mogę podziękować i dalej już pójść sam...

Wracając do postaci terapeutki - jeśli ktoś spodziewa się nobliwej, zdystansowanej, powściągliwej, bezmimicznej, neutralnej czy wręcz bezpłciowej i jałowej jak gaza pani psycholog rodem ze stereotypów - będzie srodze rozczarowany. Jeśli ktoś spodziewa się głaskania po główce i delikatności mimozy, albo po prostu nie lubi inteligentnych kobiet (zwłaszcza kiedy niestety mają rację) - to mu się zapewne terapia nie spodoba.
Przy pełnym szacunku do pacjenta, jego osoby / odczuć / uczuć / słabości czy nawet jego chorego obrazu rzeczywistości - Pani Ewa jest osobą bezpośrednią, żywą, o energii i inteligencji wyrażających się w trafności i dosadności niektórych celnych komentarzy, a argumenty merytoryczne są okraszane celnym, ironicznym, żeby nie powiedzieć momentami wrednym poczuciem humoru.
Ponadto, wnikliwy obserwator dostrzeże u p. Ewy, nawet przez z trudem noszoną maskę powściągliwości, wynikającą z "wiedźmińskiego kodeksu" psychologa (bo przecież litowanie się nad pacjentem mu nie pomaga...) wrażliwość, niezgodę , czy wręcz bunt wobec pewnych krzywd doświadczanych przez Jej podopiecznych - nie wiem czy jest to zaleta zawodowa jako psychologa - ale jako człowieka - w mojej ocenie jest to zaleta na pewno.
Terapia, choć nie łatwa, choć momentami powodująca krótkotrwały dyskomfort (gdy ruszyło się pewne trudne sprawy) z mojego punktu widzenia okazała się właściwą i skuteczną - bez nadmiernego grzebania w życiorysie, bez dłużyzn i poczucia bezcelowości. Jako pacjent czułem się szanowany i traktowany podmiotowo a nie przedmiotowo.

Nie chce nikomu robić pod górkę ani nie jestem kimś komu zależy na psuciu opinii innym jednak mnie Pani doktor nie pomogła. Chodziłem na wizyty przez dobre pół roku. Na początku troszke zrozumiałem ze swojego postępowania, ale tak naprawdę postępy widoczne były przez pierwsze 1-2 miesiące. Następne 4 nic nie zmieniły. W końcu przerwałem 'leczenie', a Pani niespecjalnie starała się zmienić moją decyzje, w zasadzie to w ogóle to olała - tylko proszę mi nie mówić, że to mi powinno zależec! Zależało, jednak po 6 miesiącach bez większych efektów doszedłem do wniosku, że zostawianie paruset złotych miesięcznie uderza mnie po kieszeni i najzwyczajniej nie jest opłacalne.

Na początku najważniejsze dla mnie było, że pani Ewa aktywnie uczestniczyła w moich poszukiwaniach odpowiedzi na najważniejsze pytania. Nie narzucając się, pozwalała się wygadać, ale pilnowała, żebym nie zaplątała się i nazywała rzeczy po imieniu. To bardzo pomocne w terapii. Potem odkryłam inne pozytywne strony naszych spotkań. Pani Ewa, prócz wiedzy, dysponuje doskonałą intuicją, jest pełna empatii, przy czym zachowuje profesjonalny dystans. Wierzy w człowieka i wyciąga z dołka aż do skutku. Polecam panią Ewę każdemu potrzebującemu pomocy.

Serdecznie polecam panią Ewę. Trafiłem do niej z problemem osobistym poprzez inny serwis informacyjny, i po kilku wizytach przejrzałem na oczy jaki jest mój problem. Rzeczowo, konkretnie i bardzo ciekawie podchodzi do problemów innych ludzi.

Do Pani Ewy trafiłam przez przypadek - znalazłam jej stronę w 'guglach', umówiłam się na bezpłatną konsultację, przyszłam i przychodzę nadal :-) Pomogła mi choćby tym, że jako specjalista rozumie o czym jej opowiadam, jak mówię o depresji lub tęsknocie za manią ;-), czyli o tym, czego nie rozumie moje (zdrowe) otoczenie. Dzięki Pani Ewie odkryłam kilka rzeczy (u siebie samej), które bardzo utrudniają mi życie, a z których nie bardzo sobie zdawałam sprawę (błędne przekonania). W Jej gabinecie czuję się jak u siebie: bezpiecznie i bez napięć, a jako, że terapia przynosi efekty wracam tam na skrzydłach. W porównaniu z terapeutką z ośrodka przy ul. Reja w Gdyni (NFZ) Pani Ewa wygrywa w przedbiegach :-) Polecam każdemu, kto boryka się z niezrozumieniem przez innych, depresją, natręctwami, brakiem asertwyności, wybuchowością, złością, brakiem chęci na życie. Jej optymizm i poczucie humoru są zaraźliwe :-) Moje problemy konsultuje z innymi specjalistami, co świadczy o kompleksowym podejściu do sprawy i za to bardzo Ją cenię. Ciepła, dobra osoba. Polecam, polecam, polecam.

Pani Ewa szkoliła i aranżowała treningi z zakresu komunikacji interpersonalnej. Metod nie tłumaczyła, ale wykładała dobrze. Poznałem dzięki niej siebie i rozwiązałem ważne problemy w relacjach z innymi. Rzeczowa, konkretna, stanowcza, posiadająca dużą wiedzę. Pani Ewa ma też kpiarskie poczucie humoru, co mi odpowiada, bo mam takie samo, lecz może niektórym przeszkadzać.