Franciszka Szarek

Ortodonta

1,7
1,8
1,3

Z całą sympatią niestety nie mogę polecić, a nawet bym odradziła! Przed założeniem aparatu miałam co prawda krzywe ale zdrowe zęby. W trakcie leczenia czułam się dobrze zaopiekowana przez Panią doktor, jednak miałam wrażenie, że Pani doktor na siłę przedłuża leczenie by wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy... Mało tego po zdjęciu aparatu miałam 4 zęby do leczenia, dwa do usunięcia ( ósemki, które Pani Szarek powinna zalecić usunąć wcześniej, a nie dopiero gdy wykrzywiły mi z powrotem zęby :)), pomiędzy górnymi zębami mam pełno szpar, które pojawiły mi się mimo przyklejenia specjalnych drutów, które miały temu zapobiec, oprócz tego spędziłam ponad godzinę na fotelu innego lekarza by usunąć resztki kleju z aparatu :) Nie wspomnę o kosztach wizyt, czyli 100 zł za sekundowe zerknięcie i stwierdzenie, że wszystko ok, mimo że ok nie było. Zęby porysowane nadawały się do polerowania przez innego lekarza. Nie zaprzeczę, że mimo wszystko moje zęby wyglądają lepiej niż przed leczeniem ale na pewno nie tak jak wyglądać powinny... O ich kondycji już więcej wspominać nie będę.

Leczyłam się u tej pani i na szczęście zęby mam proste tak jak świeżo po zdjęciu aparatu i co do tego nie mam zastrzeżeń. Jednak coś poszło nie tak, bo chyba zostałam z uszkodzonymi zębami. Po pierwsze od zdjęcia aparatu minęła kupa czasu a one są nadwrażliwe- picie ciepłego i zimnego odpada, bo czuję totalny dyskomfort. Po drugie, pozostały mi plamy po zamkach, a w 1 zębie została szczelina na skutek jakby zarycia jakimś narzędziem i mi się tam osad z herbaty gromadzi. Jak przejeżdżam językiem to zęby nie są gładkie. Po trzecie, aparat w trakcie leczenia co chwilę odpadał. No i ostatnie- wisienka na torcie: zalecenie, że powinnam dalej nosić podtrzymujący aparat i aparat wkładany na noc (przez całe te lata miałam go na sobie tylko raz bo potwornie bolało) mimo że jego czas upłynął, a zęby zostały wyleczone, "bo na pewno mi się przesuną te zęby z powrotem". Pewnego dnia odpadł mi ten pomocniczy aparat ale nie było czasu i pieniędzy i tak minęły ze 2-3 lata, poszłam do niej znowu, ale tylko na kontrole czy się nie przesunęło nic, a ona, że nie, że jest jak było ale tak się na pewno stanie jeśli mi tego z powrotem nie założy. Hahaha! Nie wiedziała tylko, że to coś odpadło mi 2 lata temu! :) Poszłam do innego lekarza, a on powiedział, że po takim czasie nie ma prawa mi się nic przesunąć. Oto jak prywatnie próbują kroić nas z kasy, uważajcie bo jeśli ciężko pracujecie i szanujecie pieniądze to radzę się zastanowić 2 razy do kogo idziecie

Piszę tę opinię jako ostrzeżenie dla każdego, kto chce u tej pani leczyć się ortodontycznie. Poszłam do pani Szarek na konsultacje przed leczeniem ortodontycznym. Stwierdziła po obejrzeniu mojego zgryzu i zdjęcia panoramicznego, że mam "zgryz patologiczny". Już to wzbudziło moje podejrzenie, bo zgryz nie był ani krzyżowy, ani otwarty, problem tkwił w lekkiej asymetrii i drobnych górnych dwójkach. Pani Szarek zaleciła wyrwanie wszystkich piątek i ósemek. Po usłyszeniu takiej szokującej diagnozy poszłam na konsultacje jeszcze do dwóch innych ortodontów, którzy zareagowali uśmiechem na diagnozę pani Szarek. Dziś jestem już po leczeniu ortodontycznym u innego ortodonty i (uwaga!) nie wyrwano mi ani jednego zęba! Ortodonta, który mnie leczył powiedział, że u mnie wyrwanie wszystkich piatęk miałoby fatalny skutek dla zgryzu, bo mam szeroki łuk i miałabym zapadniętą, przedwcześnie postarzałą twarz, rozjechany zgryz i problemy z zębami do końca życia. ODRADZAM tę panią.

NIE POLECAM!!!! Proszę nie dać sobie zniszczyć zębów przez tego konowała. Rozwierciła zęba mojej mamie i złamała wiertło. Udawała, że nic się nie stało i zakleiła ząb. Ząb bolał, puchło dziąsło, a po pół roku spod dziąsła wyszło złamane wiertło. Ktoś z takimi "umiejętnościami" nie powinien nawet koni podkuwać.

Robiłam zęby u tego ortodonty 4 lata, 3 lata nosiłam aparat stały, 1 rok aparat wkładany. Niestety po tym okresie zęby delikatnie mi się wykrzywiły nie są idealnie proste jak pozdjęciu. Najgorzy jest fakt że Pani Szarek obiecywała mi różne zabiegi po zdjęciu aparatu piaskowanie, doklejenie zębów żeby wyglądały pięknie w cenie wizyt a płaciłam nie mało 100 zł za zajrzenie do buzi... nic z tych obiecywanych rzeczy nie zrobiła wizyta trwała 2 minuty i brała za to 100 zł. Więc ogólnie nie polecam, efekt jest średni po tylu latach ...

Najgorzy jest fakt że Pani Szarek obiecywała mi różne zabiegi po zdjęciu aparatu piaskowanie, doklejenie zębów żeby wyglądały pięknie w cenie wizyt a płaciłam nie mało 100 zł za zajrzenie do buzi... nic z tych obiecywanych rzeczy nie zrobiła wizyta trwała 2 minuty i brała za to 100 zł. Więc ogólnie nie polecam, efekt jest średni po tylu latach mogę to stwierdzić i baaardzo drogo mnie kosztował, powinnam miec piękne zęby bo kosztowąło mnie to z 10 tyś a prawda jest taka że efektu nie ma. Jeśli macie szanse szukajcie gdzie indziej napewno są lepsi i tańsi.

OKROPNA I BEZ UMIEJĘTNOŚĆI!!!! Nie zna się zupełnie na swoim fachu. Bolesne zabiegi i co najgorsze, a najważniejsze w opisaniu jej: PRZEDŁUŻA, JAK TYLKO MOŻE, BY JEŹDZIĆ CO KWARTAŁ NA URLOP! 3 lata miałem aparat. Po 2 mogła spokojnie zdjąć, bo przez pozostały rok nic nowego nie wskurała, a wręcz przeciwnie. Wciska kity. Uzębienie dalej nie proste. Oczekiwałem innego rezultatu i dodam, że nie miałem mocno krzywych zębów.

OKROPNA I BEZ UMIEJĘTNOŚĆI!!!!
Nie zna się zupełnie na swoim fachu.
Bolesne zabiegi i co najgorsze, a najważniejsze w opisaniu jej:
PRZEDŁUŻA, JAK TYLKO MOŻE, BY JEŹDZIĆ CO KWARTAŁ NA URLOP!
Wciska kity.