prof. dr hab. n. med. Jacek Składzieńprof. dr hab. n. med. Jacek Składzień - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Jacek Składzień

Laryngolog

Od trzydziestu pięciu lat zajmuję się pacjentami Kliniki Otolaryngologicznej CM UJ w Krakowie a od szesnastu pełnię rolę jej Ordynatora i Kierownika Katedry.
W 1981 roku zdałem egzamin specjalizacyjny z zakresu otolaryngologii II stopnia, w 1988 r obroniłem pracę doktorską, a w 1997 roku uzyskałem stopień doktora habilitowanego. W 2002 roku z rąk Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego odebrałem tytuł naukowy profesora nauk medycznych.
W swojej pracy chirurgicznej wykonuję wszelkiego rodzaju operacje z zakresu otolaryngologii w tym: operacje endoskopowe zatok przynosowych, uszu, gardła i krtani oraz także innych, pokrewnych specjalizacji. Utrzymuję stałą współpracę ze wszystkimi klinikami otolaryngologicznymi w Polsce oraz z Kliniką Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w IO w Gliwicach, której kierownikiem jest prof. Maciejewski.
Jako kierownik Katedry prowadzę działalność dydaktyczną na rzecz studentów CMUJ będąc zarówno wykładowcą, egzaminatorem, promotorem, recenzentem i opiekunem prac na Wydziale Lekarskim UJ. Jestem autorem jedenastu rozdziałów w podręcznikach i monografiach medycznych, opublikowałem również kilkaset prac w czasopismach zagranicznych i polskich.

cudowny człowiek i lekarz. Gdyby było więcej takich ludzi to i najgorsza choroba była by mniej straszna

Pan Profesor jest niezwykle uprzejmym, miłym i wyrozumiałym człowiekiem - jest jednym z najlepszych specjalistów w Krakowie jeśli chodzi o laryngologię i zabiegi - wcześniej byłam u 2 Pań laryngolog, które kierowały mnie na zabieg wycinania obrzęku z gardła - tudzież Pan Profesor bardzo dokładnie zbadał moje gardło i okazało się, że nic tam nie ma i żaden zabieg nie jest mi potrzebny. Pan Profesor podszedł do badania bardzo profesjonalnie - teraz jeśli chodzi o wizyty laryngologiczne - to lepiej od razu iść do fachowca-POLECAM

Profesor Składzień to najwspanialszy ,lekarz jakiego ,dotąd spotkałam ponieważ podjął się leczenia naszego syna ,a w naszym mieście lekarze nie wiedzieli co dalej zrobić .Jego ludzkie podejscie do naszego dziecka mnie urzeklo,nie było żadnego dystansu,zawsze konkretne szybkie działanie.Dlatego polecam go wszystkim chorym ,jako najlepszego laryngologa i chylę czoła za niesamowitą wiedzę w tej dziedzinie,szkoda tylko że niewielu jest takich lekarzy tak oddanych pacjentom jak Pan Profesor.

Ja do pana profesora trafiłam po ciężkich operacjach w Tarnowie które zostały poważnie spieprzone wizyty do tanich nie należą pierwsza 300 następne 200 ale mogę szczerze powiedzieć że pan doktor jest cudownym człowiekiem i lekarzem, ma do pacjenta podejście traktuje go dobrze, zawsze chętnie pomaga i szybko kieruje na swój oddział w Krakowie, naprawdę świetny lekarz bardzo mi pomógł i za to będę mu do końca życia wdzięczna !

profesjonalista,lekarz,człowiek z wielkim sercem i umysłem

profesjonalista,lekarz,człowiek z wielkim sercem i umysłem