lek. med. Janusz Rusineklek. med. Janusz Rusinek - zdjęcie profilowe

lek. med. Janusz Rusinek

Endokrynolog, Diabetolog, Internista

Jestem lekarzem z 32-letnią praktyką kliniczną. Ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie w 1985 roku. Specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych uzyskałem w 1996 roku. Specjalizację II stopnia z endokrynologii uzyskałem w 2002 roku i od tego czasu jestem członkiem PTE (Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego). Od ponad 10 lat prowadzę szkolenia dla lekarzy POZ w woj.mazowieckim z zakresu diabetologii. Jestem kierownikiem specjalizacji. Endokrynologia jest moją pasją. Każdego pacjenta traktuję indywiualnie i interdyscyplinarnie, leczę objawy a nie wyniki.
strona gabinetu: www.dobryendokrynolog-wawa.pl

Wizyty (w sumie 4) przerosły moje oczekiwania. Doktor Rusinek to specjalista najwyższej próby. Zgłosiłam się z problemem insulinooporności oraz nadwagi której nie byłam w stanie się pozbyć mimo stosowania diet od dietetyków, ćwiczeń itp. Doktor dokładnie i wnikliwie przeprowadził wywiad i przeanalizował moje wszystkie badania, dodatkowo zlecił kolejne. Nie żałował mi czasu i swojej uwagi. Dostałam dwie propozycje leczenia, ostateczna decyzja należała do mnie (chodziło o cenę kuracji), zostały dokładnie omówione wszystkie aspekty obu metod, wszystkie za i przeciw. Wspólnie wybraliśmy metodę i zaufałam lekarzowi na 100% (w końcu komuś naprawdę zaufałam). Efekty leczenia przeszły moje najśmielsze rezultaty, w sumie straciłam do dziś (od kwietnia) 38 kg, jem zgodnie z zasadami otrzymanymi w gabinecie. Jestem szczęśliwa, bo odzyskałam nie tylko szczupłe ciało, ale też zdrowie. Nie mam już insulinodoporności, czuję się naprawdę dobrze. Jestem bardzo wdzięczna i polecam każdemu, komu zależy na swoim zdrowiu i wygraniu z otyłością.

Dla dr Rusinka praca to nie zawód lecz prawdziwa pasja i powołanie. Profesjonalista o wiedzy i umiejętnościach kilku lekarzy specjalistów razem wziętych. Dr.Rusinek poświęcił mi bardzo dużo czasu i zajął się nie tylko moją tarczycą, ale także IO, otyłością i problemami tzw. męskimi. Życzę wszystkim pacjentom leczenia się u takich lekarzy!

Lekarz bardzo rzeczowy i kompetentny, dla którego wiedza medyczna nie ma tajemnic. Patrzy na pacjenta całościowo, a nie "wąskim spojrzeniem wąskiego specjalisty" od jakich wychodzi się głupszym niż się weszło. To lekarz z powołania i prawdziwego zdarzenia. Poświęca pacjentowi dużo czasu, prowadzi wizytę bez pośpiechu. Czułam się naprawdę dobrze i wyszłam z nowa wiedzą i nadzieją. Serdecznie polecam!

Świetny lekarz, potrafi słuchać pacjenta, jest cierpliwy i wyrozumiały. Mam chorego na cukrzycę, NT i Hashi (dorosłego) syna. Długo szukałam dla niego ratunku. W końcu dotarliśmy z polecenia do dr Rusinka. Prawdziwy lekarz z powołania, godny zaufania!!! Zainteresowany pacjentem, mądry dobry lekarz. Wspaniale, że mogliśmy go spotkać na naszej trudnej życiowej drodze. Gabinet bardzo czysty i schludny. Pani w recepcji pomocna i pełna empatii. Polecam z całego serca!

Dr Janusz Rusinek jest świetnym lekarzem. Bardzo sympatyczny, mądry i doświadczony. Na wizycie bardzo uważnie mnie słuchał, starannie zbadał, wytłumaczył diagnozę moich badań. Na koniec wybrał bardzo skuteczne leczenie. Wykazał ogromną wiedzę ale też intuicję lekarską. Polecam.

Rewelacyjny lekarz, słuchający, wczuwający się, pamiętający wszystko z najmniejszymi szczegółami. Zainteresowany pacjentem. Wiadomo, wizyta u endokrynologa do najłatwiejszych nie należy, trzeba pamiętać o bardzo wielu sprawach. Ale Pan doktor sprawia ze wszystko odbywa się bardzo komfortowo, nie ma stresu ani presji czasu. Metoda leczenia skuteczna i trafiona za 1 razem. Odżyłem! Polecam i serdecznie dziękuję!

Rewelacyjny lekarz z powołania, służący pomocą i dobrą radą. Nieliczny wyjątek, który nie liczy czasu poświęconego pacjentowi. Przy tym niezwykle kompetetntny, uprzejmy i cierpliwy. Na pewno będę chodziła do niego na wizyty bo takich lekarzy teraz bardzo rzadko się spotyka. Jeszcze raz bardzo dziękuję!

Uczciwość i rzetelność tego lekarza a przy tym wspaniałe podejście do pacjenta, wiedza, kompetencja, empatia i cierpliwość - stawiają go w mojej ocenie bardzo wysoko. Prawdziwy doktor z powołania.

Po stokroć TAK dla tego doktora! Przeogromna wiedza fachowa z kilku dziedzin medycyny. Wysoka kultura osobista i bardzo miły sposób bycia ale też poczucie humoru. Ogromna cierpliwość i poświęcony czas, czego nie doznałam u żadnego innego lekarza nigdy wcześniej. Dokładność w pobieraniu wywiadu, analizowaniu badań, badaniu mnie bezpośrednio. Dla mnie czas w gabinecie się zatrzymał, byłam jak w innym świecie. Na wizytę poszłam z polecenia i ja też bedę polecać dr Rusinka, bo to cenny wyjątek w świecie lekarskim.

Lekarz okazał sie bardzo rzeczowy i profesjonalny. Trafiłem z tzw. "męskimi problemami", na które dr Rusinek umiał znaleśc właściwe leczenie. Wizyta była kompleksowa i bardzo komfortowa. Przy okazji okazało sie, że mam zmianę w tarczycy, czego nawet nie podejrzewałem, ale dr Rusinek zbadał mnie całego i "obmacał" mi też tarczycę i coś go tam zaniepokoiło. I w USG wyszedł całkiem spory guzek. Dostalem skierowanie na biopsję. Chodziłem po wielu lekarzach, nawet profesorach. Nikt nie potraktował mnie tak wnikliwie i dokładnie. Absolutnie POLECAM! Jędrzej.