dr n. med. Jerzy Zawiślak

Laryngolog dziecięcy, Laryngolog

Ze względu na dobrą opinię i wiele poleceń wybrałam się do pana Zawiślaka. Moim problemem był nawracający ból gardła, skończyłam na operacji przegrody nosowej, która według tego lekarza była potrzebna w tym przypadku ( dodam iż nigdy nie miałam problemu nawet z zatkanym nosem). Lekarz był miły i wydawał się kompetentny. Pisze opinie dwa lata po zabiegu. Od tamtego czasu mam stały problem z katarem, non-stop mam zatkaną jedną stronę nosa. Do tej pory mam znacznie pogorszony smak i węch. Mam tkliwy nos, który również wizualnie zmienił się bardzo niekorzystnie. ...

Pisze opinie dwa lata po zabiegu.
Od tamtego czasu mam stały problem z katarem, non-stop mam zatkaną jedną stronę nosa. Do tej pory mam znacznie pogorszony smak i węch. Mam tkliwy nos, który również wizualnie zmienił się bardzo niekorzystnie. Gdy poszłam na konsultacje p. Zawiślak stwierdził, że to na pewno nie przez operację (W takim razie problem pojawił się znikąd po operacji? :)) Nie wpłynęło to totalnie na mój ból gardła – problemem okazał się po prostu refluks. Profesor w Lublinie słysząc od kogo przyszłam powiedział, że nie jestem pierwszą osobą od tego lekarza i z takim problemem, stwierdził „ tam leci masówka”. Przeglądając chociażby opinie jest niestety więcej takich osób. Zakwestionował on również zasadność wykonania zabiegu oraz wskazał prawdopodobne błędy wykonania. Będę zmuszona wykonać kolejna operacje, na którą z Lublina zostałam przekierowana do Warszawy, lecz i ona niestety nie gwarantuje mi stanu, który miałam przed pierwsza operacją (nie wspomnę o bólu, który towarzyszy przy takiej operacji- kto się przekonał ten wie :)).

Doświadczyłam błędu lekarskiego, którego nikomu nie życzę – jest to problem, który przeszkadza mi w codziennym życiu (a mam dopiero 23 lata!).

Z tego względu nie mogę polecić tego lekarza w szczególności jeśli chodzi o operacje przegrody nosowej.

Bardzo serdecznie polecam Doktora Zawiślaka, wykonał zabieg przegrody nosowej, wszystko szczegółowo wyjaśnił. Miły i profesjonalny. Fachowa i szybka pomoc lekarska. Nie zawiodłam się. Będę polecała znajomym!

Jeśli chodzi o mój przypadek, to odradzam wizyty u dr Zawiślaka. Poszedłem do niego dokuczającymi zatokami, wiecznie zatkanym nosem, bólem gardła i krtani spowodowanym ściekającą wydzieliną z zatok. Na początku kilka wizyt prywatnych, leki i zdjęcie RTG. Okazało się, ze trzeba zacząć od korekty przegrody. Farmakologiczne leczenie zatok nie dawało długotrwałego efektu, plus stan zapalny w jednej zatoce utrzymywał się od ok. dwóch lat o czym informowałem dr Zawiślaka, gdyz lekarz rodzinny zlecił rtg na około 2 lata przed wizytą i juz wtedy był stan zapalny. Dr Zawiślak przeprowadził zabieg ...

Jeśli chodzi o mój przypadek, to odradzam wizyty u dr Zawiślaka.
Poszedłem do niego dokuczającymi zatokami, wiecznie zatkanym nosem, bólem gardła i krtani spowodowanym ściekającą wydzieliną z zatok. Na początku kilka wizyt prywatnych, leki i zdjęcie RTG. Okazało się, ze trzeba zacząć od korekty przegrody. Farmakologiczne leczenie zatok nie dawało długotrwałego efektu, plus stan zapalny w jednej zatoce utrzymywał się od ok. dwóch lat o czym informowałem dr Zawiślaka, gdyz lekarz rodzinny zlecił rtg na około 2 lata przed wizytą i juz wtedy był stan zapalny. Dr Zawiślak przeprowadził zabieg przegrody, która po jakimś czasie wykrzywiła się jak banan a skóra na napręzonej przegrodzie zaczęła pękać. Miałem problem z oddychaniem, gdy wyciągałem strupy z nosa (które przeszkadzały w oddychaniu) zauwazyłem, ze przegroda jest krzywa. Gdy na wizycie kontrolnej po zabiegu u dr powiedziałem o tym fakcie, dr zapytał: "po co Pan wkłada palce do nosa?" To nie jest natomiast najwaznieszy wg. mnie błąd. Po obejrzeniu zdjęcia na wizycie kontrolnej dr powiedział, ze POLIPÓW nie ma i na ten moment zakończył by leczenie, kolejna operacja nie jest na ten czas konieczna.
Ból gardła, krtani, ściekająca wydzielina z zatok nie ustąpiły, krótko mówiąc nie było zadnej poprawy. Zabieg pod pełną narkozą zawsze wiąze się z ryzykiem, a okres po operacji jest bolesny - w moim przypadku tak jakby na darmo się wycierpiałem (nie mówię juz o kasie za wizyty bo to najmniejszy problem - zdrowie jest najwazniejsze).
Postanowiłem zacząc leczenie u innego specjalisty, wybrałem prof z Lublina. Na pierwszej wizycie dał mi skierowanie na CT (tomografia komputerowa) zatok, i okazało się ze zatoka, w której był stan zapalny cała wypełniona jest zmianami polipowatymi z objęciem ujścia( dr Zawiślak polipów na podstawie rtg nie widział). Oprócz tego :
- sitowie przednie niepowietrzne,
- przyścienne zgrubienie błony śluzowej w zatokach czołowych z objęciem ujść przewodowych,
- concha bullosa w zakresie małzowin nosowych i wiele innych...

Za kilka dni czeka mnie reoperacja w Lublinie, prof powiedział, ze nie moze obiecać, ze zlikwiduje moje dolegliwości, natomiast zrobi wszystko aby mi pomóc i dodatkowo poprawi przegrodę. Dam znać po operacji czy jest lepiej/gorzej czy bez zmian.
Nie wiem dlaczego dr Zawiślak nie dał mi skierowania na CT(tomografię ), która wykazała zmiany polipowate(na rtg on ich nie widział). Koszt CT to 220 zł prywatnie i nie jest to koszt, którego jezdząc na wizyty prywatne nie byłbym w stanie ponieść. Ponadto komunikacja z dr nie jest taka jakiej bym oczekiwał. O wszystko raczej sam musiałem dopytywać, i dopiero jak powiedziałem dr ze z tych wizyt nic nie wynika tylko 120 zł mniej w portfelu to dr powiedział, ze zapisze mnie na korektę przegrody - bo od tego trzeba zacząć.
Reasumując, na podstawie mojego przypadku ODRADZAM wizyty u dr Zawiślaka, gdyz nie pomógł mi w zadnym stopniu, podczas wizyty w szpitalu nie zlecił CT.

Polecam tego lekarza. Jest profesjonalny, ma podejście do pacjentów, zwłaszcza do dzieci, kierowany przez niego oddział w Zamościu działa bardzo dobrze (leżałem tam 3 razy z różnymi problemami, ostatnio miałem robioną korektę przegrody nosa).

Doktor Zawiślak wykonał u mnie operację wycięcia migdałków podniebiennych. Wszystko odbyło się bez powikłań, przez kilka dni po zabiegu trochę bolało, ale teraz jest super, wreszcie zapomniałem o ciągłych anginach Niestety wizyty prywatne trochę kosztują, a dostać się doktora do poradni w szpitalu na fundusz graniczy z cudem. Ogólnie polecam

Tego lekarza polecił mi mój brat, przyjechałem tutaj, aż z Lublina i opłaciło się. Z tak profesjonalnym podejściem jeszcze nigdy się nie spotkałem. Polecam w 100%

Wybrałam się do tego lekarza bo niestety moje dolegliwości zatokowo-głowowe nie dawały mi żyć. W miłym otoczeniu tych nowych gabinetów doktor przyjał mnie na umówioną wczesniej wizytę, cała wizyta nie trwała długo jednak to wystarczyło by wyciągnąć wnioski z mojego stanu i przepisac odpowiednie leki. Generalnie nie lubię chodzić po lekarzach, ale jak już muszę to lepiej iść do sprawdzonych, a ten takim jest.

Zdecyzdowanie nie polecam!!!!!!!!! bez dodatkowych badań i pobieżnie obejrzanym gardle wysłał na operację usunięcia 3 migdałka! po konsultacji z 2 innymi laryngologami i badaniu fiberoskopii okazało się, że żadnego migdałka nie ma!!! za 2 wyzyty i leki wydaliśmy ok 700 zł, mały jadł leki zupełnie bez potrzeby, nie polecam, lekarz nie godny zaufania !!!!!!!

Mogę polecić tego lekarza, postawił dziecku dobra diagnoze, zlecił co miał zlecić i dzieciak wyzdrowiał.

Po pierwsze lekarz ten z pewnością nie należy do osób uprzejmych czy sympatycznych. Mam wręcz wrażenie, że przejawia brak szacunku dla pacjenta, co wynika chyba z przekonania, że na takiej prowincji on jako jeden z niewielu jest wykształcony i inteligentny. Cena wizyty (150 zł) jest skandalicznie wysoka, a mam porównanie z większych miast w kraju. Gabinet jest obskurny, poczekalnia mała, część pacjentów ( w tym ludzie starsi) musi stać. Z gabinetu wyszedłem z poczuciem, że zostałem oszukany. Zostały mi zlecone zbędne w mojej sytuacji badania (nie jestem laikiem, konsultowałem to ...

Z gabinetu wyszedłem z poczuciem, że zostałem oszukany. Zostały mi zlecone zbędne w mojej sytuacji badania (nie jestem laikiem, konsultowałem to z 2 innymi laryngologami). A wszystko po to, aby przyjść z wynikami na jeszcze jedną wizytę za kolejne 150 zł.
Wierzę, że wszyscy w Zamościu polecają tego lekarza, bo jak wiadomo na zamojskiej laryngologii dzieli i rządzi, ale czasy się zmieniły i lekarz powinien szanować pacjenta i jego inteligencję, być miły i przede wszystkim nie naciągać. Więcej szcunku dla inteligencji, czasu i pieniędzy pacjenta!!!