dr n. med. Joanna Ścieszka

Internista, USG

Dla mnie pani Docent to wspaniały lekarz i człowiek Pomocna-konkretna-zaangażowana Jest wymagająca ale to nie wada tylko zaleta Bardzo dużo jej zawdzięczam i w pełni ufam

Dla mnie pani Docent to wspaniały lekarz i człowiek
Pomocna-konkretna-zaangażowana
Jest wymagająca ale to nie wada tylko zaleta
Bardzo dużo jej zawdzięczam i w pełni ufam

W zeszłym tygodniu robiłem u pani docent drugie USG i miałem pierwszą wizytę. Zaskoczyły mnie niektóre opinie, mówiące o nieuprzejmości. Pani docent była bardzo uprzejma, zadawała konkretne pytania i udzielała dużo wyjaśnień. Wyszedłem z wizyty bardzo zadowolony i z wrażeniem jej rozległej wiedzy. Zdecydowanie polecam wizytę w tym gabinecie.

Pani docent Ścieszka sprawiła na mnie wrażenie osoby o sporej wiedzy. W podejściu do ludzi jest rygorystyczna i sztuczna. Cechuje Ją brak elastyczności i miękkości. Co do uprzejmości, mogłaby być raczej lekarzem wojskowym, bo tam stawianie na baczność i saluty to normalność, a wydawanie ostrych rozkazów i rzucanie bezpardonowych określeń nie dziwi. Wizyty na salach chorych to doprawdy ponury kabaret z zamierzchłej przeszłości. W Oddziele Pani docent panuje wojskowy dryl. Na wizytach pacjent występuje w roli akwariowej rybki. Prezentuje się go z nazwiska, pokazuje i opisuje jego chorobę jawnie i ...

Wizyty na salach chorych to doprawdy ponury kabaret z zamierzchłej przeszłości. W Oddziele Pani docent panuje wojskowy dryl. Na wizytach pacjent występuje w roli akwariowej rybki. Prezentuje się go z nazwiska, pokazuje i opisuje jego chorobę jawnie i głośno jak w czasach głębokiego PRL-u, lekarzom, pielęgniarkom i pacjentom, w totalnej ciszy sali, bez rozmowy z nim samym. Poszanowanie prawa do tajemnicy i prywatności nie istnieje. Sądzę, że mogłaby podarować pacjentom ten cyrk i wydawać polecenia personelowi zaocznie, bo i tak nikogo nie bada, ani nie ogląda. Lubi po prostu gwiazdorzyć. Niektórzy pacjenci skarżyli się, że są lekceważeni. Niestety nie mogę polecić Pani docent Ścieszki, mimo wiedzy - zachowanie jest nie do zaakceptowania.

Nie można odmówić jej posiadanej wiedzy, jednakże jej podejście do pacjenta jest skandaliczne. Na wizycie potrafi wpaść niespodziewanie w gniew, strach jest powiedzieć cokolwiek, sąsiad z sali przyznał się do palenia papierosów, co docent skomentowała : wszyscy wiemy, co u Takiego się dzieje, po czym wyszła w połowie zdania

Wydaje mi się, że niektóre negatywne opinie na tamat Pani Docent wynikają z faktu, iż jest ona osobą zdecydowaną, rzeczową oraz budzącą respekt. Najważniejsze jest jednak to, że Pani Docent jest najwyższej klasy profesjonalistką, dysponującą wielką wiedzą. Poza tym jest jest bardzo uprzejma i sympatyczna!

Zdecydowanie odradzam tą panią docent i potwierdzam moich przedmówców, ta pani doktor jest bardzo zarozumiała, niczego nie tłumaczy, najlepiej w ogóle nie zadawać pytań, bo kimże jest jakiś tam pacjent, on najlepiej jakby siedział cicho, zero informacji jakichkolwiek o stanie zdrowia i procesie leczenia, niczego się nie można dowiedzieć, a ja leżałam u niej na oddziale i pani docent robiła obchód to miałam wrażenie, że zaraz ma przyjść na sale papież albo prezydent, kazali nam powyłączać telefony komórkowe, bo idzie wielce Paniusia i każdy musiał siedzieć cicho, jak moja koleżanka z sali sie odezwała to Pani docent zaczęła walić ręką z rurke od łóżka, żeby ją uciszyć, tak się zachowuje lekarz???? Pani docent jest po prostu niewychowana:/ tyle mam do powiedzenia

Pani Docent jest lekarzem z prawdziwego zdarzenia. Posiada niezwykłą charyzmę, wszechstronną wiedzę i ogromne serce. Podchodzi indywidualnie do każdego problemu zdrowotnego, dla niej dobro pacjenta jest najważniejsze. Nie spoczywa na laurach, cały czas kształci się i pogłębia swoją wiedzę. Posiada niezwykłą wartość, w pełni oddaje się swojej pracy. Dobro pacjenta i jego wyleczenie jest dla niej najważniejsze. Jestem pod stałą opieką Pani Docent od kilku lat. Nie zdarzyło mi się, aby mnie zbagatelizowała.To ona pomogła mi w chorobie, na którą nowoczesna medycyna nie znalazła odpowiedzi.Trafiłam przypadkowo do Pani Docent. Byłam załamana, przerażona. Nikt nie potrafił mi pomóc. Ona rozświetliła mi drogę dalszego leczenia. Szukała rozwiązania, kontaktowała się z innymi lekarzami, poruszyła problem na sympozjum naukowym. Nadmienię, że jestem zwyczajną osobą. Los pozwolił mi spotkać Panią Docent na swojej drodze. Wyciągnęła do mnie pomocną rękę i stale wyciąga, kiedy tylko jej potrzebuje. Medycyna nie znalazła rozwiązania dotyczącego mojego stanu chorobowego, ale wierzę, że dzięki takim lekarzom jak Pani Docent znajdzie.
Szczerze polecam Panią Docent. Tacy powinni być wszyscy lekarze.
Marta Ł.

Brak kontaktu z pacjentem. Nie można zadawać pytań bo i tak nie otrzyma się odpowiedzi.

Duży problem z komunikacją w relacji pacjent - lekarz co jest rzeczą niezwykle istotną, według Pani Docent pacjent nie musi wiedzieć co mu dolega i jakie ma wyniki badań, najlepiej aby w ogóle nie zadawał żadnych pytań, być może niektóre są zbyt trudne..Brak holistycznego podejścia do pacjenta.

Więcej informacji po dalszych kontaktach z lekarzem.

Więcej informacji po dalszych kontaktach z lekarzem.