Julia Mikołajczyk

Alergolog

2,6
1,8

Chciałam zmienić lekarza bo nie podobało mi się podejście do pacjenta i to że za wszelką cenę chce mnie zachęcić do szczepienia na COVID bo to niby takie dobre dla alergików. Ta Pani doktor jest strasznie nie miła. Stwierdziła, że jestem nieodpowiedzialna bo w trakcie lecenia chce zmienić lekarza. Powiedziała, że jak mam obiekcje do poprzedniej pani doktor to mam jej to powiedzieć osobiście anie żalić się do innego lekarza. Ona nie rozumie co miała by ze mną zrobić czy kontynuować leczenie czy diagnozować od nowa. Miała pod ręką wszystkie wyniki zalecone przez poprzednią panią doktor więc nie ma problemu by wypowiedzieć się na temat sposób leczenia poprzedniego lekarza i albo je kontynuować albo leczyć po swojemu.
Krótko mówiąc pani "doktor" dała do zrozumienia, że mam nie tracić jej czasu i wrócić do poprzedniej Pani doktor.

Pani doktor jest osobą dość oschłą w obejściu z pacjentem, co mocno utrudnia z nią kontakt. Jest też osobą autorytarną, z którą raczej nie można dyskutować i czegoś sugerować. W mojej opinii jest typową twardogłową, a to u lekarza zawsze duży minus. Z rzeczy pozytywnych - mam wrażenie, że zależy jej na dobru pacjenta. Na pewno poważnie podchodzi do swojej pracy.

Doktor Mikołajczyk rzeczywiście czasami jest trochę pretensjonalna i zdaje się nie być osobą miłą (na pierwszej wizycie byłem zniechęcony). Jednak z czasem Pani doktor potrafi złapać dobry kontakt z pacjentem. Poświęciła mi dużo uwagi, nie podejmowała pochopnych decyzji, kontaktowała się z innymi moimi lekarzami aby dobrać najlepszy sposób leczenia, zawsze zadawała pytanie czy na pewno jestem przygotowany na droższe leczenie (nowsze leki które mi pomagały rzeczywiście są droższe), a przede wszystkim chce i stara się doprowadzić do odczulania, które tak na prawdę jest jedyną szansą na trwałe wyleczenie alergii. Mimo, iż początkowe wrażenie troche mnie zniechęciło do Pani doktor, teraz jestem wdzięczny i zadowolony. POLECAM!

Zakręcona lekarka, myli pacjentów, ma bałagan w papierach. Nie polecam. Leczę się u niej już kilka lat jednak zmieniam lekarza.

Po dwóch latach (ciąża i karmienie) wróciłam do swojej przychodni alergologicznej i zmieniłam lekarza (z poprzedniego byłam średnio zadowolona)właśnie na p. Mikołajczyk. Pani doktor przywitała mnie krzykiem i pretensjami, że jakim prawem sama zmieniam sobie lekarza. Istna holeryczka! Gdyby była to wizyta prywatna pewnie nie miałaby pretensji a tak? Tłumaczyła - cały czas krzycząc, że teraz musi tracić czas na poznanie pacjenta i że przez to zostanie dłużej w pracy (co to za róźnica? miała przecież całą dokumentację medyczną, jakbym była nowym pacjentem zanim poznałaby na co jestem uczulona musiałaby robić np. testy co jest dużo dłuższe i bardziej skomplikowane, zresztą leczę się już ponad 15 lat i zmieniając np. przychodnię przedstawiłabym całą dokumentację, którą gromadzę w domu, tak samo trzebaby było się z nią najpierw zapoznać). Pani doktor wypytała co mi jest (bez czytania mojej karty) i wypisała leki po których wiecznie jestem śpiąca.
Kolejna wizyta wyglądała podobnie. Jeden krzyk i pretensje... Zdecydowanie nie polecam!!! Szukam nowej przychodni.