mgr Katarzyna Bilnik-Barańskamgr Katarzyna Bilnik-Barańska - zdjęcie profilowe

mgr Katarzyna Bilnik-Barańska

Psycholog

Dodaj opinię Umów wizytę

Jestem psychologiem i coachem, absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.

Pracuję w Ośrodku Psychoterapii ...

Pracuję w Ośrodku Psychoterapii STREFA ROZWOJU w Katowicach (www.strefarozwoju.pl) oraz w Dziennym Domu Pomocy w Mikołowie.

Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych, par i małżeństw oraz interwencję kryzysową. Pracuję z osobami starszymi oraz zagrożonymi wykluczeniem społecznym.
Oferuję również pomoc psychologiczną kobietom w okresie okołoporodowym, borykającym się z problemami donoszenia ciąży, wadami płodu i depresją poporodową.

Pracuję w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej a swoje kompetencje podnoszę na 4-letnim kursie akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behavioural and Cognitive Therapies.
Jestem absolwentką całościowego Kursu Interwencji Kryzysowej, jak również ukończyłam kurs z jej podstaw. Odbyłam szkolenia z interwencji w sytuacji straty dziecka oraz kurs terapii par i małżeństw.

W mojej pracy koncentruję się na spójności wewnętrznej, samoświadomości i poczuciu własnej wartości oraz kieruję się zasadami etyki zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Dodatkowo zajmuję się również coachingiem indywidualnym i grupowym oraz warsztatami z zakresu rozwoju osobistego.

Jestem pod stałą superwizją indywidualną i grupową.

Oferuję wsparcie w zakresie:

- obniżony nastrój, depresja
- nerwica, lęki i fobie
- trudności w relacjach z partnerem, rozstanie
- stres i jego konsekwencje
- zaburzenia emocjonalne
- strata, żałoba
- interwencja kryzysowa dla kobiet w okresie okołoporodowym
- pomoc w sytuacji utraty lub narodzin chorego dziecka
- depresja poporodowa
- zmiany życiowe
- coaching i rozwój osobisty

Anonim

22.03.2017

Idealna, pełen profesjonalizm, bardzo dobre podejście, poczucie humoru. Miła i kompetentna. Godna polecania. Najlepszy specjalista jakiego poznałam ;-)

Anonim

21.02.2017

Kompetentna, pełna pozytywnej energii - po prostu wspaniała! Zasób wiedzy ogromny! Serdecznie polecam, na pewno pomoże.

Anna

03.09.2016

Pani Kasia to bardzo dobry psycholog, jest kompetentna i budzi zaufanie. Jest też sympatyczna i zawsze uśmiechnięta. Mam wrażenie, że jest też tolerancyjna i nie ocenia. Nie daje gotowych rozwiązań, tylko zadaje pytania, które powodują, że samemu dochodzi się do pewnych wniosków. Plusem jest też to, że sesje zawsze punktualnie się zaczynają a gabinet jest przytulny i ładnie urządzony.

Krzysztof

22.08.2016

Fachowość i kompetencja okraszona dużą dawką pozytywnej energii i dobrego humoru. Mgr Bilnik-Barańska pomogła mi poukładać sobie w głowie sprawy, z którymi sobie dotychczas nie radziłem. Zdecydowanie polecam!

Eliza

22.08.2016

Do pani Kasi trafiłam z powodu sytuacji kryzysowej w moim życiu, z którą związany jest stan depresyjny. Miałam mieszane uczucia co do wizyty u psychologa, ale już po pierwszej wizycie wiedziałam, że to była dobra decyzja. Z Pani Kasi emanuje ciepło i zrozumienie, czuję się przy niej swobodnie i potrafię się otworzyć. Cały czas pracujemy nad polepszeniem mojego stanu i jeszcze długa droga przed nami. Ale już na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że te spotkania bardzo dużo mi dają. Skłaniają do refleksji i zastanowienia się nad sobą i nad tym w jaki sposób odbieram świat. A co najważniejsze, doszłam do tego, że odczuwanie złych emocji nie jest niczym niewłaściwym. Dziękuję.

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat lekarza
Przeczytaj poradnik dodawania opinii