Krystyna Twarowska-Czerwińska

Trafiliśmy do Pani doktor w piatek wieczorem z czteroletnią córką w ramach nocnej i świątecznej opieki w szpitalu na Arkońskiej. Córka skarżyła się na ból gardła i ból ucha. Po przebadaniu Pani doktor z cała stanowczością stwierdziła początek anginy ropnej oraz zapalenie ucha. Przepisała córce dwa antybiotyki - na anginę oraz zapalenie ucha. Na nasze uwagi, że do tej pory przy zapaleniu ucha, na które córka często cierpi, stosowany był nurofen i czujna obserwacja i prawidłowość tej metody została potwierdzona także przez otolaryngologa, pani doktor odrzekła, że w tym wypadku ...

Na nasze uwagi, że do tej pory przy zapaleniu ucha, na które córka często cierpi, stosowany był nurofen i czujna obserwacja i prawidłowość tej metody została potwierdzona także przez otolaryngologa, pani doktor odrzekła, że w tym wypadku ucho jest bardzo czerwone i potrzebny jest antybiotyk, tylko - uwaga - nie wolno wpychać do ucha za głęboko waty (na marginesie dodam, że obecnie jest jasne zalecenie - nigdy nie wsadzamy waty do ucha przy zapaleniu ucha). Mąż po wizycie wrócił jeszcze do Pani doktor, żeby dopytać czy na pewno mamy dawać dwa antybiotyki i z całą stanowczością stwierdziła, że tak.

Ponieważ córka nie miała gorączki, białego nalotu na gardle ani żadnych innych objawów wskazujących na anginę, kupiliśmy najpierw w aptece test na paciorkowce (oczywiście nie z zalecenia pani doktor). Test wyszedł negatywnie. Nie podaliśmy córce antybiotyków przepisanych przez panią doktor tylko sam ibuprom.

Następnego dnia ponownie poszliśmy na świąteczną opiekę w to samo miejsce, tym razem na dyżur innego lekarza, żeby potwierdzić, że antybiotyki nie są potrzebne. Pan doktor wnikliwie zbadał córkę i powiedział, że gardło na upartego jest leciutko zaczerwienione, ale to wygląda na alergiczne i na pewno nie na anginę ropną a ucho z rzekomym zapaleniem jest czyste, więc bardzo dobrą decyzją było niepodawanie antybiotyków.

Gdybyśmy posłuchali pani doktor, córka niepotrzebnie by dostała dwa antybiotyki. Od wydarzenia minęło kilka dni a córka jest zdrowa.

Polecam zachować ogromną czujność w kontakcie z tym lekarzem a najbardziej polecam unikanie jakiegokolwiek kontaktu z panią doktor, ponieważ mam wrażenie, że wizyta u niej może bardziej dziecku zaszkodzić niż pomóc.

Zgadzam się z poprzednimi negatywnymi opiniami. Byłam z synem na świątecznej opiece na Arkońskiej pod koniec grudnia 2022. Tak jak potraktowała mnie ta Pani doktor, nie życzę tego nawet wrogowi.... Jak tylko weszłam do gabinetu z synem to otrzymałam opryskliwy komentarz, że mam powiedzieć jak nazywa się dziecko. Gdy zaczęłam opowiadać co się dzieje ze zdrowiem syna, że jest po leczeniu antybiotykami po podejrzeniu szkarlatyny i parę dni później znowu coś złapał, to dostałam ochrzan od tej Pani, że jak można być taką matką, że to niedoleczona szkarlatyna i denerwuje ją, że ludzie przychodzą z pierdołami, a z poważnymi rzeczami już nie. Podczas wywodu Pani Krystyny mój syn cały czas stał z gorączką i bez koszulki, bo miał zostać zbadany. Dopiero po moim komentarzu, że proszę najpierw zbadać syna, Pani doktor przerwała ochrzanianie mnie i zbadała syna. Nie obyło się oczywiście bez komentarzy typu jak tak mozna zaniedbać zdrowie dziecka. W dodatku Pani doktor robiła wszystko wolno i patrzyła na mnie że wściekłym wzrokiem. W dodatku wszystko było pisane ręcznie, pani doktor zatrzymała się w czasie i raczej nie zamierza tego zmieniać. To była najgorsza wizyta w moim życiu, niezasadne i oczerniające mnie komentarzy Panie doktor spowodowały u mnie traumę. To nie jest uprzejma kobieta. Doktor zaleciła inne antybiotyki, synowi po nich było jeszcze gorzej. Dopiero wizyta domowa innego pediatry uświadomiła mnie, że wizyta u dr Czerwińskiej to jakieś nieporozumienie. Lekarz z wizyty domowej stwierdził nową infekcję, zalecił nie stosować zaleceń pani doktor. Pokiwał głową z rozczarowania w jaki sposób chciała leczyć mojego syna. Stwierdził, że kompletnie nie takie leczenie. Dopiero po jego konsultacji uspokoiłam się, że syn jest w końcu w dobrych rękach i również zostałam potraktowana z szacunkiem i empatią, w porównaniu do kompletnie ich braku u dr Czerwińskiej. Jak tylko syn potrzebuje pomocy lekarskiej, boje się że znowu trafimy na Dr Czerwińską... Nikomu nie polecam.

Bardzo dobry lekarz i niesamowity człowiek. Ja jestem bardzo zadowolony i polecam. Trudno się dostać do niej w przychodni Medika, ale do tego przyczynia się trochę system zdrowia a trochę metody rejestracji. Jednak to do niej są kolejki w przychodni.

Nie polecam. Pani Doktor na wizycie na opiece nocnej na Arkońskiej: jedyny plus robiła wszystko powoli, bez pośpiechu, zbadała. Angina ropna, podręcznikowy obraz choroby- jednakże zalecone leczenie hmmm.... Przepisany antybiotyk zawierał azytromycynę. Według aktualnych zaleceń lekiem z wyboru jest penicylina fenoksymetylowa: np. Ospen. Oporność S. pyogenes na makrolidy (np. azytromycynę) może wynosić nawet 30% w regionach, gdzie ta grupa leków jest często stosowana. Podczas Covid ten antybiotyk był bardzo często stosowany. Z tego względu makrolidy powinny być stosowane jedynie w przypadku nadwrażliwości na penicylinę i najlepiej po zrobieniu antybiogramu. Dzięki ...

Dzięki "pomocy" miałam tydzień cierpienia, biegunkę (która często występuje przy tym antybiotyku) no i kolejną prawidłową antybiotykoterapię.
Dodatkowo nie wystawiła L4 ponieważ stwierdziła, że w tym punkcie nie ma w systemie połączenia z ZUSem

Do Pani doktor z 7-letnim dzieckiem trafiliśmy podczas dyżuru w szpitalu na Arkońskiej. Do gabinetu weszliśmy po około 5 godzinach oczekiwania. Niestety Pani doktor wykazała się zerową empatią i zasadniczo skupiła się na ruganiu rodzica za: 1) Łączenie podawania witaminy C z D 2) Podanie na zbicie gorączki Ibufenu zamiast Paracetamolu 3) Zawracanie głowy Nie wydaje mi się, żeby wiedza na zwrócone przez Panią doktor tematy była, aż tak oczywista. A nawet jakby tak było, to można to wytłumaczyć w przyjazny sposób. Co więcej, okazało się, że instrukcje co do ...

1) Łączenie podawania witaminy C z D
2) Podanie na zbicie gorączki Ibufenu zamiast Paracetamolu
3) Zawracanie głowy
Nie wydaje mi się, żeby wiedza na zwrócone przez Panią doktor tematy była, aż tak oczywista. A nawet jakby tak było, to można to wytłumaczyć w przyjazny sposób. Co więcej, okazało się, że instrukcje co do zażywania zapisanych leków okazały się niepełne. Dopiero Pani w aptece powiedziała, że jeden ze specyfików można zażywać przez maksymalnie 2 dni.
Rozumiem, że Pani doktor może być zmęczona, ale nie jest to usprawiedliwieniem dla takiego zachowania. Tym bardziej, że dziecko które czekało 5 godzin na wizytę, z prawie 39 stopniami gorączki zachowało się bardziej godnie.
Niestety jest to kolejny lekarz, który zapomina, że w pracy jest dla pacjenta, a nie na odwrót.

Lekarz naprawdę z powołania. Ma super kontakt z moim dzieckiem. Wszystko dokładnie wyjaśnia. Jest naprawdę cudowna. Dziękujemy pani doktor 😊

Dziś trafilam do doktor po raz drugi z córka. Pierwszy raz dwa lata temu gdzie doktor od razu rozpoznala astme i corka od dwoch lat jest pod opieka punmonologa a dzis z angina. Bardzo mila, konkretna, super podejscie do pacjenta. Kompleksowa opieka. Polecam. Gdyby bylo blizej zapisała bym corka na stale.

Lekarz nie godny polecenia!!! Nie potrafi rozpoznac choroby, trafilisny do niej na dyżur z półrocznym dzieckiem, doktor powiedziała ze to tylko ząbki rozną, a po 2 dniach, po konsultacji z NORMALNYM lekarzem musieliśmy jej podawac antybiotyk.

DIAGNOZY pANI DOKTOR SĄ CZSEM BARDZO DZIWNE...

DIAGNOZY pANI DOKTOR SĄ CZSEM BARDZO DZIWNE...

10000% polecam i dziekuje za Taką Doktor

10000% polecam i dziekuje za Taką Doktor