lekarz Krzysztof Hermanowicz

Ja mam chyba inne zdanie co do lekarza.Trafiłsm do Niego po kilku różnych dobrych specjalistach i dzięki niemu nie mam operowanych kolan jak to większość lekarzy kieruje od razu . Kazał zrobić jako jedyny z 5 lekarzy rezonans i na podstawie badań powiedział co myśli i dał wybór.Operscja czy rehabilitacja tak samo się zakończy . Polecił mi bym pierw przeprowadziła rehabilitację a później zdecydowała .I dziękuję i jestem wdzięczna bo po 3 miesiącach rehabilitacji chodzę biegam i tańczę.

Nie rozumiem skąd tyle pozytywnych opinii o tym "lekarzu" - czyżby rodzinka się wpisała? ;) Miałem jedną wizytę (Artros, Białystok) i nie mogę odżałować 100 zł wyrzuconych w błoto! Wizyta trwała 10 minut i dowiedziałem się następujących rzeczy: - Prawdopodobnie mam uszkodzenie obrąbka w stawie barkowym (tutaj wiele narzekania na jakość rezonansu i że rzekomo bardzo niewyraźny). - To są urazy bardzo trudne do leczenia a w ogóle to "biceps jest po to żeby bolał" i u starszych ludzi to się w ogóle odcina przyczep większej głowy mięśnia bo leczenie ...

- To są urazy bardzo trudne do leczenia a w ogóle to "biceps jest po to żeby bolał" i u starszych ludzi to się w ogóle odcina przyczep większej głowy mięśnia bo leczenie się nie opłaca. (podobno dłuższa głowa mięśnia pełni tylko rolę kosmetyczną i nie wpływa na siłę czy sprawność, więc jak się obetnie to tylko wygląda brzydko !)
- Jak chcę to pan "doktor" może mnie zoperować na Fundusz w Białymstoku ale potem będę musiał przez pół roku 2 razy w tygodniu przyjeżdżać 100 km na prywatne wizyty rehabilitacyjne (ukryte żądanie łapówki? !)
- Najlepiej to odciąć dłuższą głowę mięśnia a jeśli zignoruję ból i będę ćwiczył to sama się urwie i przestanie boleć (!)

Podczas wizyty jeszcze lekarz zdążył odebrać telefon od kogoś z rodziny i wyraźnie nie bardzo mu się chciało dłużej tam siedzieć. Znudzony, nonszalancki, kasuje 100 zł bez skrupułów za bezwartościową poradę.
Po wizycie zapytałem rehabilitantów w tym samym Artrosie i usłyszałem zupełnie inne i znacznie bardziej fachowe opinie n/t leczenia takich urazów. Może wystarczyć kilka zabiegów fizykoterapii dla zbalansowania napięcia mięśni i cofnięcia się stanu zapalnego.
Tacy "lekarze" to zakała naszej służby zdrowia! Ale za to na swojej stronie ma wiele mądrych wpisów, sympozja, konferencje, itp. nadęte bzdety.
Żenada!

bardzo dobry lekarz, gdyby nie on zostałabym kaleką..skoro tak marudzicie co niektórzy to nie życzę trafić do lekarza u którego była przed dr Hermanowiczem.. bo na zerwane więzadła kazał mi robić okłady z altacetu! a tu? zostałam dotknięta w 2 miejscach kolana i od razu postawiono diagnozę.jeżeli ludzi chcą iść pogadać tylko to fakt, nie ma na to czasu,na obchodzi po moim zabiegu też tylko zapytał czy boli, no i poszedł...ale co miał pogłaskać po główce? boli bo to normalne, ludzie to nie wiem czego oczekują... Leśnej Góry chyba:D polecam tego lekarza każdemu bo składał mi nogę 3 razy...

Tragedia. Przejeżdżam ponad 100km żeby nic się nie dowiedzieć, stracić 100 zł za 3 min dyskusji i odstawienie z kwitkiem, a nawet bez żadnego paragonu. Co to za lekarz, który nie może na ul. Zachodniej w gabinecie-klidce 2x2m wypisać recepty? To w jakim celu on tam przyjmuje? Żeby za kilka dni wracać do państwowego gabinetu i tam na fundusz da receptę a w prywatnym skasuje tylko 100 zł na czysto? Kpina!!!!! Cwaniak i tyle. Brak słów na doktorka !!!

Jest "modny" więc poszłam. Wizyta trwała 5 minut, z czego większość w ciszy, podczas której lekarz oglądał dosyć powierzchownie zdjęcia chorego kolana, którego też ledwie dotknął. Nie chodzi już o to, że równie dobrze mogłabym wyrzucić 100 zł w błoto tylko o to, że nic z tej wizyty nie wyniosłam, niczego się nie dowiedziałam tylko tego, że jak chcę to mogę być operowana "tu" albo "tu" za rok lub więcej. Jest młodym lekarzem, zapewne fachowcem i szkoda, że tak szybko zmarnowanym chęcią sławy i zysku. Jestem umówiona do innego.

Jeśli chodzi o wiedze dotyczaca bezposredio jego specjalizacji i umiejetnosci majualne, to faktycznie chyba jest swietnym fachowcem, ale podejscie do pacjenta fatalne. Wiecznie sie spieszy i nie ma czasu, oczywiscie ze szkoda dla pacjenta, nie pamieta waznych kwestii z poprzednich wizyt, nierzadko sarkastyczny, i czesto niepowaznie traktuje pacjenta, brak waznych i kluczowych informacji dotyczacych leczenia, dalszej rehabilitacji. Nie potrafi sie przyznac do bledu, woli powiedziec ze pacjent sie myli albo symuluje. Chyba ze strachu...W szpitalu kompletny brak zainteresowania wlasnymi pacjentami oraz brak odpowiednich zlecen, podstawowej obstawy farmakologicznej co jest rowniez ze szkoda dla pacjenta. Trudno dojsc z panem doktorem do porozumienoa m.in z powodu jego pospiechu,bo nie slucha co sie do miego mowi, bardzo czesto jest nieuprzejmy a jego uwagi sa czesto zlosliwe i bardzo nie na miejscu. Mozna to odebrac jako brak szacunku do pacjenta. Odkad zaczal odnosic sukcesy, zmienil sie na gorsze. Ma sie za gwiazde a jego piekny zawod, niestety wyglada tak jakby traktowal jak maszyne do zarabiania pieniedzy a nie z powolania, co odzwierciedla sie w calym postepowaniu i to bynajmniej negatywnie.

Postawił diagnozę po krótkich oględzinach-nie jestem przekonana że słuszną,rzadnych badań nie zlecił,tylko skierowanie na rehabilitację-doczekam się nie wcześniej jak za 10 miesięcy.Od roku boli mnie staw barkowy nie mogę spać,ale ten lekarz potraktował mnie krótko i tak naprawdę nic mi nie pomógł.Wizyta trwała kilka minut - bez wywiadu,bez pytań ,bez leków.Muszę szukać dalej.

Świetny specjalista, poświęca tyle czasu ile potrzebuje pacjent, wszystko dokładnie wyjaśnia w związku z chorobą i leczeniem czy też planowanym zabiegiem. A po zabiegu jest troskliwy jak żaden inny lekarz. Ja jestem po dwóch zabiegach i jestem bardzo zadowolona, wszystko jest ok. W końcu mogę normalnie chodzić i tańczyć. A na marginesie za wizytę publiczną nie płaciłam, zdarzyło mi się pójść na prywatną wizytę to wiadomo jak wszędzie trzeba płacić.

brak kontaktu z pacjentem i brak czasu dla pacjenta

brak kontaktu z pacjentem i brak czasu dla pacjenta

Bardzo nieuprzejmy lekarz, który całkowicie nie liczy się z pacjentem, nie mówiąc już o holistycznym podejściu do pacjenta - o tym to można zapomnieć. Potrafi na środku sali, przy wszystkich pacjentach zrobić pacjentowi awanturę i wykrzyczeć swoje zdanie a potem wyrzucić pacjenta ze szpitala na ulicę. Ja zostałam tak potraktowana. Zostałam na lodzie. Nie powiedziano mi co mam robić dalej, gdzie pójść a nie mogłam już praktycznie chodzić. KOSZMAR!!!