dr Krzysztof Kołtowski

Ortopeda, Traumatolog

Żona po operacji kręgosłupa już kilka lat i jest oki. U mnie jakieś drobiazgi też w porządku. Nie szukamy innego ortopedy i to chyba najlepsza rekomendacja

Jestem zażenowana kulturą osobistą Pana Doktora. W pierwszych minutach wizyty, nie chciał ze mną dyskutować, zrzucając rozmowę w sposób niegrzeczny na mamę, której ciężko aktualnie przez ból nawet złapać oddech. Nadmienię także, że jestem w ósmym miesiącu ciąży, (której nie da się przegapić,) a Pan Doktor cały czas wprowadzał nieznośną, nerwową atmosferę. Ponadto nie dokonał jakichkolwiek oględzin, nie spytał o natężenie bólu czy jego miejsce. Od razu stwierdził, że konieczny jest rezonans magnetyczny (remedium na wszystko). Po mojej uwadze, iż na ten moment potrzebujemy gorsetu, a po opinii onkologów zgłosimy się na dalsze leczenie (z racji wcześniejszych chorób istnieje możliwość patologicznych zmian a nie zmian zwyrtodnieniowych), Pan Doktor nerwowo zareagował, iż nie mamy badań histopatologicznych (tak jakby ortopeda mógł decydować o leczeniu onkologicznym), i wręcz zmuszał nas do badania rezonansem. Dodatkowo podważał opinię onkologów co do konieczności wykonania badania PET. Jego zdaniem wynik biopsji i rezonans dał by odpowiedź na wszelkie pytania.. W konsekwencji nerwowej wymiany zdań, mama się rozpłakała, gorset nie został wypisany, a nie mała opłata została oczywiście pobrana przed wejściem do gabinetu. NIE POLECAM! Według mnie dobry ortopeda powinien liczyć się z cierpieniem pacjenta, (mama aktualnie musi przyjmować opioidy), a mama mimo stwierdzonych złamań trzonów (RTG) nadal nie jest ustabilizowana w odcinku lędźwiowym (pomimo wskazań onkologa). PRZESTRZEGAM!

Bardzo dobry specjalista. Po operacji syn o wiele lepiej się czuje, kręgosłup nie sprawia już takich problemów. Wiemy że przed nami jeszcze przynajmniej jedna operacja i na pewno oddam syna w ręce dr. Kołtowskiego. Agnieszka z Wrocławia

Agnieszka z Wrocławia

wspaniały fachowiec,świetny lekarz.operował nam drugi raz syna - przykurcze nóżek.obie operacje przebiegły bez powikłań, za to z jakim rezultatem!!!!!!jesteśmy wdzięczni temu lekarzowi bardzo!!jest jedyną osobą,której oddam dziecko pod nóż.zdecydowanie polecam!!!!!!!!!

Trzy miesiące temu (9 listopada 2011 r.) Dr Krzysztof Kołtowski – Ordynator Oddziału Chirurgiczno-Ortopedycznego przeprowadził u mnie operację stabilizacji i korekcji kręgosłupa (odcinek lędźwiowy, piersiowy - do szyjnego). Przed operacją – skrzywienie 80o/70o.. Po operacji 40o/20o. Mimo, że mam 43 lata, wykonana przez świetnego fachowca, dość ryzykowna operacja, przebiegła bez powikłań. Na obecny etap rekonwalescencji, czuję się dobrze, a mam nadzieję, że wkrótce będzie jeszcze lepiej, więc mogę z pełną odpowiedzialnością, a nawet z radością, napisać co myślę o moim dobrodzieju dr Krzysztofie Kołtowskim. Uważam, że dr Krzysztof Kołtowski, to nie tylko znakomity chirurg, to przede wszystkim lekarz z powołania, który lecząc operacyjnie, ma na względzie nie tylko ratowanie życia i likwidację „jednostki chorobowej”, lecz również dobro pacjenta - człowieka jako całości, złożonego z ciała i ducha i funkcjonującego w określonych warunkach. Zwykła podziękowanie to o wiele za mało. Trzeba więc dbać o implant…tzn. starać się lepiej żyć. Pozdrawiam przyszłych pacjentów. Katarzyna z Gdańska.

Niby ten lekarz potrafi być miły i na początku wzbudza zaufanie, tylko gorzej jak się okaże, że spartaczy leczenie. Moje leczenie u tego lekarza zaczęło się od prywatnych wizyt w 1997r. jak byłam jeszcze 7letnim dzieckiem. Owszem, był miły itp., pewien czas był ordynatorem oddziału rehabilitacyjnego na ul. Leśnej w Trzebnicy i dobrze się odnosił do pacjentów i uważałam go za miłego lekarza. Fakt, że odkąd w 1998r. zaczęłam trafiać na jego oddział rehabilitacyjny, to ze skoliozy 17stopni zrobiło mi się 90 stopni w odcinku piersiowym i 90 stopni w odcinku lędźwiowym (rentgen robiony w 2000r.). Dodam, że u mnie wykryto skoliozę jak byłam jeszcze niemowlakiem (wykryto to przy okazji jak sprawdzano mi biodra, bo jak moja mama rodziła i lekarz odbierał poród, to doszło do zwichnięcia obu stawów biodrowych naraz), a w sumie w czasie od urodzenia do tych pobytów na oddziale rehabilitacyjnym skolioza trzymała się mniej więcej w jednym miejscu. Aż nagle po rehabilitacji i gorsetach z Trzebnicy skrzywienie zaczęło się powiększać w zastraszającym tempie aż jako 10letnie dziecko trafiłam na stół operacyjny. Ogólnie miałam kilka operacji w Trzebnicy i nawet jedna nie wyszła. Zepsuł mi operację, a później wypierał się tego. Później jak z przychodni dostałam skierowania na badania, bo lekarzom nie podobał się mój stan zdrowia i okazało się, że są powikłania. Wtedy pan doktor pokazał swoją prawdziwą twarz, potrafił się niemiło odezwać, potrafił być poddenerwowany, jak zaczął mi pukać takim młoteczkiem w okolicach kolan i ścięgien Achillesa, gdzie było zero reakcji, co potwierdzało niedowłady, to nic nie powiedział, tylko miał obrażoną minę. Do tego podważał opinię np. krajowego konsultanta ortopedycznego, wojewódzkiego konsultanta ortopedycznego i paru innych specjalistów. Jak podczas ostatniej operacji w Trzebnicy zaczęłam płakać z bólu, to dr Kołtowski użył takiego sformułowania, że mam u niego w szpitalu odpoczynek i z tego odpoczynku po prostu boli mnie dupa (bo skarżyłam się na ból odcinka lędźwiowego, który promieniuje do obu bioder). Ja nawet jednego z lekarzy błagałam, żeby mnie zabił, bo ból był nie do wytrzymania pomimo, że dostawałam mocne leki przeciwbólowe. Po wypisie trafiłam na szereg badań (w międzyczasie wielokrotnie lekarze przyjeżdżali na domowe wizyty i kombinowali jakie proszki mi przypisać, żeby chociaż trochę zmniejszyć ból). Pan doktor oczywiście podważał wyniki badań mówiąc, że one kłamią i że nic mi nie jest (chociaż każdy inny lekarz widział, że mam powikłania). Podważał też opinie innych lekarzy. Najśmieszniejsze jest to, że po jego operacji pojawił się niedowład nogi, nietrzymanie moczu, uszkodzenie worka oponowego, pojawił się staw rzekomy itp. Jak chodziłam, to utykałam, byłam zgięta, z wypchniętym tyłkiem jak jakaś staruszka i jeszcze byłam przechylona na bok, a pan doktor wpierał, że ja prosto chodzę itp. i co ja chcę i jeszcze się zaśmiał, a w rzeczywistości każdy widział te moje kłopoty i to potwierdzały wyniki badań, moim zdaniem lekarz nie chciał się przyznać do błędu. Dodam jeszcze jedno-pan doktor nie jest prawdomówny, np. po jednej z operacji mi powiedział, że mam się cieszyć, bo podczas operacji nie było potrzeby usunięcia dysków z kręgosłupa i on ich nie usuwał, wszystkie dyski są na swoim miejscu itp. Ja poszłam krótko po operacji na tomograf i co się okazało? Pan doktor pousuwał dyski i wstawił na ich miejsce metalowe elementy i jeszcze spaprał sprawę. Przy okazji jak się bawił z jedną z operacji to ,,nie pochwalił się" że założył mi nowy implant i była niespodzianka podczas robienia tomografu (neurolog chciał mi dać skierowanie na rezonans, ale na szczęście powiedziałam, że jakoś tak dziwnie się czuję i lepiej, żeby lekarz dał skierowanie na tomograf). A niezłe było to, że pan doktor po jednej nie zwracał uwagi na skargi w sprawie bólu żeber, dopiero jakiś czas po operacji miałam machnięte zdjęcie rtg i okazało się, że są połamane żebra a stopień zrostu wskazuje na czas kiedy leżałam w Trzebnicy u dr Kołtowskiego, zresztą ból był od czasu operacji i pomagało mi bandażowanie się bandażem elastycznym i to przynosiło ulgę, a tak to jest przy złamanych żebrach. Byłam z tym rentgenem u dr Kołtowskiego w szpitalu, ale cały czas kręcił i nie chciał wydusić dokładnie co mi jest, tylko powiedział, żebym dalej się bandażowała. Jak miałam operacje poprawkowe w innym szpitalu i jakiś czas po pierwszej operacji poprawkowej byłam na oddziale rehabilitacyjnym i tam przyszedł dr Kołtowski, to wpierał, że po jego operacji było wszystko ok itp., a to przez leczenie poprawkowe mam problemy z chodzeniem, jestem powykręcana itp. i mówił to przy ordynatorze oddziału, tylko jest taki szczegół, że krótko po operacji u dr Kołtowskiego zrobiłam komplet badań i byłam na wizycie u tego ordynatora oddziału rehabilitacyjnego (ten lekarz jest ortopedą) i powiedział wtedy, że operacja została spartaczona i są powikłania, widział moje kłopoty z chodzeniem, niedowład nogi itp. Dodam, że jak później spotkałam się z dr Kołtowskim to był on tak bezczelny (przepraszam za sformułowanie, ale nie umiem znaleźć innego słowa), że wpierał mi prosto w oczy, że jak tak źle się czułam po jego operacji i kilka tygodni po operacji miałam problem, żeby doczołgać się od łóżka do toalety, to czemu nie przyszłam do niego na wizytę i nie powiedziałam, że źle się czuję. Tylko jest taki szczegół, że byłam u tego lekarza wielokrotnie, co najmniej 1-2 razy na miesiąc i to miesiąc w miesiąc przez długi okres czasu, nawet po operacji ściągał mi szwy w prywatnym gabinecie, byłam u niego w szpitalu i wypisał mi wniosek o gorset ortopedyczny, później wypełniał wniosek na komisję lekarską o rentę na kręgosłup itp.-wszędzie są jego podpisy i jego pieczątki, więc mam dowody, że bywałam u niego, nieraz płakałam, że mnie boli i w ogóle, ale on się ze mnie wyśmiewał. Dodam, że przez niego pożegnałam się ze szkołą i siedzę w domu, chyba nigdy nie pójdę do pracy, nie pójdę na basen czy do kina, nie spotkam się z jakimiś znajomymi itp. Po prostu jestem kaleką przez tego lekarza i żałuję, że kiedykolwiek pojawiłam się u niego na ,,leczeniu" (jeżeli w ogóle można to nazwać leczeniem)

Ja uwielbiam Pana dr. Kołtowskiego Miałam operaję 15 lat temu i naprawdę Polecam Trzebnicę jako balsam dla kręgosłupów . Ja miałam 90% skrzywienia kręgosłupa i ekipa z Trzebnicy wyprowadziła mnie do 15%. Rewelacyjna ekipa i szpital NAPRAWDE POLECAM! Pozdrawiam Pana Doktora bardzo Ania B. z Gdyni!!!!!

Pan doktor Krzysztof Kołtowski jest świetnym! lekarzem z powołania.Wspaniały człowiek,zawsze wszystko jasno wytłumaczy i wysłucha do końca pacjenta.Jest bardzo bardzo miły,zawsze uśmiechnięty do pacjentów,ma podejście.Moja skolioza cały czas się pogłębiała.W ciągu 3 miesięcy skrzywienie pogłębiło się nawet o 10 stopni.To właśnie pan doktor Kołtowski operował mój kręgosłup 7 lat temu.Operacja się udała.Jest wszystko ok.Przed operacją miałam 55 stopni skrzywienia na 50 a po operacji mam tylko 18 stopni na 19.Już nie widać u mnie żadnego skrzywienia i nie muszę się już wstydzić.Blizny już prawie nie widać.Ja się od samego początku ...

tylko 18 stopni na 19.Już nie widać u mnie żadnego skrzywienia i nie muszę się już wstydzić.Blizny już prawie nie widać.Ja się od samego początku leczyłam u pana doktora Kołtowskiego w sanatorium w Trzebnicy.Co pół roku musiałam tam przyjeżdżać na rehabilitację a czasem nawet co 3 miesiące.Pan doktor Kołtowski leczył mnie od 13 roku życia do 18 lat.Kto trafił na tego specjalistę lub na kogoś z jego zespołu to ma wielkie szczęście.Pan doktor Kołtowski jest najlepszy!.Naprawdę!.Jestem mu bardzo bardzo wdzięczna.Aż mi brak słów,tego się nie da opisać! Dzięki panu doktorowi prawie wszystko mogę robić.Panie doktorze wraz z moją całą rodziną jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję! za wszystko i życzę dalszych sukcesów :-).Pan doktor Kołtowski jest wyjątkowym lekarzem,jest po prostu świetnym! fachowcem w pełni kompetentnym.Zawsze znajdzie czas by porozmawiać z chorym i podniesie na duchu,to jest coś niesamowitego!.Dla pana doktora operacja kręgosłupa to jest pikuś czyli to jest nic takiego,ma to wszystko w jednym małym paluszku.Zawsze wszystko się udaje.Ten człowiek przeszedł do historii.Wszystko oceniam na 5 czyli ocenę najlepszą!!!.Dzięki panu doktorowi prawie wszystkie sporty mogę uprawiać:pływam,jeżdżę na nartach,jeżdżę na rowerze,biegam,gram w tenisa itd.Tylko niektórych sportów nie mogę uprawiać wyczynowo np.bieganie.Do końca życia będę bardzo bardzo wdzięczna panu doktorowi.Pozostali Trzebniccy lekarze też są świetni!,naprawdę!.Są najlepszymi specjalistami wysokiej klasy.Po prostu szpital w Trzebnicy jest najlepszy!.Operacje się tam wszystkie udają.Nie było takiego przypadku żeby się coś nie udało i nie ma czego się bać,naprawdę! Efekty po operacjach są rewelacyjne!.Wiem bo już byłam tam na turnusie w szpitalu rehabilitacyjnym na ul.Leśnej 15 razy.Pozostałym lekarzom co operowali mój kręgosłup też chce jeszcze raz z całego serca bardzo bardzo podziękować za wszystko i też życzę dalszych sukcesów :-).Kompetencja,uprzejmość,ilość poświęconego czasu,indywidualne podejście,higiena i estetyka,łatwość umówienia wizyty u doktora Kołtowskiego jest na najwyższym!!! poziomie.Nie wiadomo czy jeszcze kiedyś w przyszłości znajdzie się jeszcze tak świetny! fachowiec i bardzo bardzo miły ortopeda :-) jak doktor Kołtowski,chyba nikt już tego lekarza nie prześcignie.Chcę jeszcze dodać,że opieka pielęgniarska w szpitalu w Trzebnicy też jest na najwyższym! poziomie i również pielęgniarki są bardzo bardzo miłe :-).To super! :-),że jest taka możliwość,żeby ocenić lekarza na internecie.Ja chcę się też w ten sposób doktorowi Kołtowskiemu odwdzięczyć.To nie jest żadne podlizywanie! to wszystko napisałam szczerze od serca!!!,naprawdę!!!!!.Jak nie możecie się zdecydować do którego ortopedy pójść to wybierzcie tylko doktora Kołtowskiego!. Teraz właśnie byłam w Trzebnicy we wrześniu na pobycie na oddziale rehabilitacji i rehabilitacja mi tam bardzo pomogła,jest dużo!!!!!!! lepiej :-),miałam ćwiczenia, zabiegi na fizykoterapii i masaże wodne wirowe .Natalia wdzięczna pacjentka :-)