dr n. med. Krzysztof Szczałuba

Genetyk kliniczny

Nie polecam. Zero empatii. Nie potrafi uspokoić pacjenta , ponieważ z gabinetu wychodzi się z jeszcze większym strachem.

Jest to jeden z nielicznych lekarzy z powołania. Bardzo uprzejmy, dużo czasu poświęca pacjentowi, wszystko dokładnie tłumaczy. I co najważniejsze słucha pacjenta. Wszystkim życzyłabym takich wizyt.

Dostałam od niego bardzo dużo pomocy, naprwdę polecam gorąco, oby więcej tak życzliwych i pomocnych lekarzy.

Dał "podkładkę" lekarzom specjalistom (na ich prośbę oczywiście), żeby mogli leczyć pacjenta kompletnie nie na to, co trzeba było leczyć i traktować go w sposób "kazuistyczny". Nie znał dokładnie literatury fachowej, a wystąpił w roli "wyroczni" przy kolejnym wyniku badania genetycznego wysmażając odpowiednie pisemko z własną interpretacją stanu pacjenta i w ten sposób przyczyniając się do dalszego brnięcia w złą diagnozę mimo ewidentnych objawów jej przeczących.Tym samym przyczynił się do dalszego rozwoju choroby a także kalectwa. Nie słuchał wywiadu kompletnie, nie chciał pomóc nie tylko w szczegółowej diagnostyce, ale w ogóle w jakiejkolwiek diagnostyce, poza genetyczną, mimo, że ta była robiona w innych okresach i innych miejscach nie przez niego tylko przez również dobrych fachowców wielokrotnie, więc nie trzeba było jej powtarzać, niepotrzebnie dostał za to pieniądze od NFZ (oczywiście zatrudniająca go placówka). Ostrzegam, to nie jest lekarz,który chciał ratować z opresji złej diagnozy słaba bardzo chorą osobę, on nie był w ogóle zainteresowany ratowaniem chorego, jest diagnostą i lekarzem ale bez horyzontów i chęci pomocy takim osobom, o których uczył się długo w szkołach. Może te szkoły źle uczą? Z góry przyczynił się do pogorszenia i tak kiepskiego losu, chociaż wtedy jeszcze wiele można było zmienić na plus. Naprawdę niepotrzebnie powtórzył kosztowne badanie, które nic nie wniosło, a nawet zaszkodziło, przez swoją jego interpretację dając fałszywe pozory dobrze wykonanej procedury umożliwiającej takie, a nie inne leczenie. Dla inteligentnego obserwatora - pozory bez rzeczywistych podstaw. Ostrzegam, nie pomógł wyjść z tarapatów naprawdę choremu człowiekowi. Myślał stereotypowo, że lepiej nie pomóc choremu, tylko pomóc nauce...i kolegom również myślącym stereotypowo, nie słuchającym i nie dokładnie. Kolegom bez potrzeby dotarcia do prawdy za wszelką cenę i rzeczywistego leczenia pacjenta.

Pozwala zadawac pytania, nie oburza sie gdy pacjent pyta, jest bardzo uprzejmy. Bardzo dobry lekarz!

Byłam u pana doktora w ciąży, bardzo mnie uspokoił, wszystko wytłumaczył. I chociaż czekanie na wyniki było prawdziwym horrorem, to dzięki wyjaśnieniom doktora czułam się dużo spokojniej. Pełen profesjonalizm i bardzo dużo życzliwości. Dziękuję.

Doskonały specjalista. Byłam bardzo zadowolona z wizyty. Pan doktor poświęca bardzo dużo czasu na dokładne i zrozumiałe tłumaczenie, chetnie odpowiada na pytania. Bardzo fachowy a przy tym uprzyjmy. Interseuje się dalszymi losami dziecka. Widać, że zna się na swojej pracy. Bardzo polecam pan doktora.