Liliana Piwowarczyk

Ortodonta

1,5
1,5

Leczyłam się w dzieciństwie u tej pani i odmawiała założenia aparatu ruchomego na zęby dopóki nie wyjdą wszystkie stałe, co według mnie jest nieuzasadnione. Koniec końców musiałam kontynuować leczenie prywatnie, choć nie trwało to długo. W podejściu do pacjenta i rodzica zabrakło mi konkretnego wyjaśnienia wady, procesu leczenia, efektów. Brak delikatności i empatii. Właściwie jestem w szoku że dr faktycznie ma specjalizację z ortodoncji - nie spodziewałam się tego, biorąc pod uwagę że nie rozpoznała jednej z wad kostnych zgryzu, a jako ortodonta powinna to zauważyć i wyjaśnić pacjentowi. Być może to wynik braku uaktualniania swojej wiedzy wraz z rozwojem medycyny. Generalnie podejście do pacjenta i rodzica uważam za lekceważące i mało profesjonalne. Nosiłam aparat ruchomy na górę i na dół, zęby trzonowe zostały wychylone, a stłoczenia pozostały nadal. Szerokość łuku górnego i dolnego nie została dobrze dopasowana, co wpłynęło na dalszy rozwój wady i utrudniło ponowne leczenie ortodontyczne w dorosłości. Warto znaleźć kompetentnego ortodontę dla dziecka, nawet jeśli trzeba dojeżdżać gdzieś dalej lub płacić więcej.

specjalnie przeciąga termin zrobienia aparatu na NFZ, aby póxniej leczyć sie u niej prywatnie wizyta