dr n. med. Maciej Chwaliński

Chirurg onkolog, Proktolog

Po wizycie prywatnej odniosłem wrażenie, że facet podchodzi do pacjenta jak do kogoś kto ma przyjść i zapłacić a on tylko udaje że bada udaje że przeprowadza wywiad i udaje że przepisuje leki a diagnozę stawia pacjent a nie on. A jego głównym zadaniem jest to żeby się suma na fakturach zgadzał. Leki niezależnie od stadium choroby wszystkim przepisuje te same. Ja i żona dostaliśmy identyczne leki mimo że ja mam zaawansowany stan a żona początki. Czopki są dobre na wszystko a leki ziołowe to uzupełnienie kuracji. Czyli 300 mogliśmy zaoszczędzić na jednej wizycie.
Stanowczo nie polecam tego pana jako proktolog.

Doktor Maciej Chwaliński przeprowadził mojego tatę przez chorobę nowotworową jelita grubego. Dziś wiem, że tata miał darowane drugie życie. W doktorze Chwalińskim bardzo cenie to, że jest kompetentny, profesjonalny, bardzo rzeczowy i konkretny, nie daje złudnych nadziei, ale też wspiera. Nigdy nie odmówił pomocy. Taki powinien być lekarz. Dzięki.

Według mnie Dr Maciej Chwaliński to bardzo dobry chirurg onkologiczny. Teraz krótka historia. 3 lata temu mój Ojciec zachorował na bardzo rzadki nowotwór GIST. Po 3 latach przyjmowaniu leku -Glivec, który kontrolował chorobę jedna zmiana zaczęła progresować. Pozostałe zarówno w wątrobie jak i w jamie brzusznej były dalej pod kontrolą leku. W centrum onkologii lekarz prowadzący nie chciał podjąć się operacji i usunięcia rosnącego guza ( twierdził, ze to leczenie paliatywne i operacja nie ma sensu). Osobiście jako osoba, która zgłębiła sporą wiedzę na temat tego nowotworu byłem odmiennego zdania, ...

3 lata temu mój Ojciec zachorował na bardzo rzadki nowotwór GIST. Po 3 latach przyjmowaniu leku -Glivec, który kontrolował chorobę jedna zmiana zaczęła progresować. Pozostałe zarówno w wątrobie jak i w jamie brzusznej były dalej pod kontrolą leku. W centrum onkologii lekarz prowadzący nie chciał podjąć się operacji i usunięcia rosnącego guza ( twierdził, ze to leczenie paliatywne i operacja nie ma sensu). Osobiście jako osoba, która zgłębiła sporą wiedzę na temat tego nowotworu byłem odmiennego zdania, gdyż w przypadku progresji miejscowej wykonuje się zabieg operacyjny i dalej kontynuuje się leczenie farmakologiczne. Po konsultacjach zarówno z ośrodkiem specjalizującym się nowotworach GIST w Niemczech i Dr Chwalińskim podjęta została decyzja odmienna niż lekarza prowadzącego w Cenrum Onkologii. Dr Chwaliński podjął się wykonać dość skomplikowany zabieg( resekcja śledziony, części żołądka i ogona trzustki). To co bardzo mi się podoba to fakt, że Doktor bardzo rzetelnie podszedł do sprawy. Uprzedził nas jakie mogą pojawić się zagrożenia jeżeli nie wykonamy zabiegu, ale z drugiej strony jakie mogą pojawić się komplikacje pooperacyjne. Wszystko bardzo dokładnie było powiedziane i wyjaśnione. Doktor zawsze odpowiadał na moje pytania, często po godzinach swojej pracy( a jestem człowiekiem dość upierdliwym).
Sam zabieg był wykonany perfekcyjnie. Nie pojawiły się żadne problemy śród i pooperacyjne. Po operacji cały czas możemy liczyć na jego wsparcie i konsultacje w kwestii dalszego leczenia Ojca. W kontaktach Doktor nie tworzy sztucznych barier, rozluzniając często atmosferę ( całkiem fajne poczucie humoru). Zdecydowanie polecam jako bardzo dobrego fachowca od trudnych i bardzo trudnych zabiegów onkologicznych. Operacja Ojca została przeprowadzona w prywatnym szpitalu Świętej Elżbiety.
PS
Warto zawsze porównać różne opinie lekarzy.
Piotr Witkowski.

Miałem problem proktologiczny, udałem się na konsultację do Doktora Chwalińskiego. Wizyta trwała kilkanaście minut, a problem zniknął zgodnie z obietnicą Pana Macieja - po kilku dniach stosowania zaleceń i lekarstw. Świetny, rzetelny specjalista i tak jak gdzieś czytałem - dobry człowiek. Dziękuję.

Uratował mi życie, mistrzowsko pozbył się raka prostaty. Mam wzwód, erekcję nie noszę pieluch. Wszyscy operowani pacjenci żyją!!! Szacunek Panie Doktorze!!!

Szacunek Panie Doktorze!!!

Pragnę podziękować dr. Chwalińskiemu za uratowanie życia mojemu mężowi.W czerwcu 2011 mąż miał operację i teraz nadal jest wszystko dobrze.Bardzo dobry lekarz podejmujący od samego początku trafne decyzje.Opiekuńczy,konkretny i długo jeszcze tak wymieniać.Z czystym sumieniem mogę polecić P.Doktora i życzę Wszystkiego Najlepszego ...

Cudowny lekarz w lipcu 2009 mnie operował w Centrum Onkologii.To cud że nie mam stomii i wszystko jest dobrze.Szkoda że pana doktora nie ma już w tym szpitalu.Bardzo,bardzo dziękuję Panie Doktorze.Krystyna z Kielc

bardzo dobrze wykonał operację jelita grubego 1,5 roku temu polecam innym.dziękuję panu za uratowanie mi życia. bardzo żałuję że przeniósł się pan do innego szpitala. z wyrazami szacunku janina olszewska

PAN DR. MACIEJ CHWALINSKI W 2008 ROKU PODAROWAŁ MI DRUGIE ŻYCIE ZA CO JESTEM MU DOZGONNIE WDZIĘCZNA I NIEMA TAKICH SŁÓW BY MU PODZIĘKOWAĆ.PRZESYMPATYCZNY LEKARZ,WSPÓŁCZUJĄCY CZŁOWIEK, ŚWIATOWEJ KLASY SPECJALISTA W SWOJEJ DZIEDZINIE.W MOIM WYPADKU MOGĘ PODAĆ PRZYKŁAD KIEDY BYŁAM PO OPERACJI I W SOBOTĘ W DWA DNI PO OPERACJI ŻLE SIĘ POCZUŁAM PAN DR. PRZYJECHAŁ ZOBACZYĆ CO SIĘ DZIEJE, NA SWOIM DNI WOLNYM PROSZĘ OCENIĆ KOGO Z LEKARZY JEST NA TO STAĆ.TAKICH LEKARZY NAM POTRZEBA WIĘCEJ.

Bardzo kompetentny i godny polecenia lekarz, który od początku do końca potrafi zająć się swoim pacjentem.