dr n. med. Małgorzata Bilińskadr n. med. Małgorzata Bilińska - zdjęcie profilowe

dr n. med. Małgorzata Bilińska

Neurolog

Nazywam się Małgorzata Bilińska i jestem specjalistą neurologiem. W 1987 roku ukończyłam kierunek lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie: Gdański Uniwersytet Medyczny). Od tego samego roku pracuję w Klinice Neurologii Dorosłych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego jako lekarz klinicysta oraz nauczyciel akademicki. W 1992 roku uzyskałam I stopień specjalizacji z neurologii, a w 1996 II stopień. Przez następne lata prowadziłam badania nad moją pracą doktorską o tytule „Wartość badań poziomu przeciwciał przeciw receptorom acetylocholiny w surowicy krwi chorych dla diagnostyki i leczenia miastenii”. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 1999 roku.

Od wielu lat w ramach Przyklinicznej Poradni Neurologicznej Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Gdańsku prowadzę Poradnię Chorób Nerwowo-Mięśniowych. Przyjmuję tam Pacjentów z chorobami mięśni, takimi jak miastenia, miopatie, dystrofie mięśniowe, a także chorobami nerwów obwodowych, czyli neuropatiami i polineuropatiami.

W ramach pracy w Klinice Neurologii Dorosłych GUMed prowadzę program leczenia preparatami immunoglobulin dożylnych pacjentów ze schorzeniami neuroimmunologicznymi. Obecnie kieruję i uczestniczę w międzynarodowych badaniach klinicznych dotyczących leczenia miastenii i stwardnienia rozsianego, a w przeszłości polineuropatii i migreny.

Przez ponad 10 lat pracowałam także w Poradni Neurologicznej Grupy Luxmed w Gdańsku, gdzie przyjmowałam Pacjentów indywidualnych.

W ramach wizyty możliwe jest pokierowanie dalszą diagnostyką, jak na przykład:

1. Badaniami elektrofizjologicznymi: ENG (badanie przewodnictwa nerwowego), EMG (alektromiografia, prby miasteniczne), SFEMG ( badanie pojedynczego włókna mięśniowego),
2. Badaniami nuroobrazowymi – NMR (rezonans magnetyczny), TK(tomografia komputerowa)
3. Badaniami radilogicznymi – zdjęcia rtg (m.in. kręgosłupa),
4. Badaniami USG dopplerowskimi naczyń domózgowych i przezczaszkowych,
5. Badaniami laboratoryjnymi: biochemicznymi krwi, immunologicznymi (różne przeciwciała, w tym przeciw receptorom acetylocholiny-AChRAB),
6. EEG.

Najlepszy lekarz na świecie. Dziękuje że jesteś. Jestem, chodzę i żyję tylko dzięki właśnie Pani doktor, która zawsze znajdzie czas. K.W.

Bardzo dobry lekarz, fachowy i życzliwy. Leczę się u pani doctor w Luxmed Gdańsk. Mam 77 lat i liczne dolegliwości, więc moje leczenie nie jest proste.

Mam 77 lat, liczne dolegliwości, leczę się u Pani doctor w Luxmed Gdańsk. Jestem bardzo zadowolona z fachowości i życzliwego podejścia do pacjenta.

Pani doktor Małgorzata Bilińska w/g mnie jest bardzo dobrym, merytorycznym lekarzem. Byłem pod opieką Pani i jestem bardzo zadowolony z leczenia. Dziękuję bardzo za pomoc.

Pani dr Bilińska,jest lekarzem z powołania.W każdej chwili można na doktor polegać.Poświęca tyle czasu pacjentowi ile wymaga stan zdrowia.Mimo,że jest bardzo zajęta,naprawdę w pełni z uwagą wysłuchuje i analizuje objawy.Leczę się u doktor od ponad 11 lat.Wszystkim chorym życzę kontaktów z lekarzami,takimi jaką jest dr Bilińska.

Serdecznie pozdrawiam panią doktor, życzę zdrowia i samych trafnych diagnoz. Pacjentka z miastenią.

bardzo dobry lekarz specjalista w mało spotykanej chorobie jaka jest MIASTENIA.Miła , uprzejma bardzo dobry kontakt lekarz - pacjent, skuteczna w leczeniu trudnej do rozpoznania miastenii. Dzięki Pani doktor ludzie dotknięci ta chorobą mogą normalnie funkcjonować.Duża wiedza medyczna, bardzo dobre tłumaczenie pacjentowi o chorobie i sposobie leczenia. Polecam tego lekarza wszystkim chorym na miastenie

nowe leki, nowe poszukiwania, szybka reakcja

nowe leki, nowe poszukiwania, szybka reakcja

Jestem pacjentką od kilku lat (choruję na miastenię). Dzięki dr Bilińskiej nie muszę przyjmować żadnych leków. Czuję się rewelacyjnie. Gdyby nie ona, nie wiem co by się ze mną teraz działo. Jedyny mankament to dłuuuuuuugi czas oczekiwania na wizytę w Akademii oczywiście, bo w LUX MED-zie (gdzie również sie z nią spotykam) wizyta szybko, ale drogo. Bardzo polecam dr Bilińską.

Jest bardzo dobrym lekarzem skutecznie leczy mało spotykaną chorobę taką jak miastenia. Jestem jej pacjentką ufam jej.