dr n. med. Małgorzata Sobolewska Siemieniuk

Ortodonta

Ponad dwu letnie leczenie u pani dr zakończylo się zmianą lekarza. Dodatkowo dwa zęby wyrwano zupełnie niepotrzebnie. Pani dr nie szanuje czasu pacjenta. Duże opóźnienia. W dodatku większość pracy wykonuje asystentka, a dr poświeca pacjentowi chwilke. A za wizyty płaci się niemało. Jak ktoś wspomniał dr nie szanuje nawet kolegow po fachu, krytykujac innych w szczególności dr innych specjalnosci niż ortodoncja (nie mając pojęcia o różnych zabiegach). Miła tylko do czasu. Jeśli ktoś jest wymagający -powodzenia w rozmowach z dr... Mając porównanie jak wygląda leczenie w innym gabinecie zdecydowanie Nie ...

Miła tylko do czasu. Jeśli ktoś jest wymagający -powodzenia w rozmowach z dr...
Mając porównanie jak wygląda leczenie w innym gabinecie zdecydowanie Nie Polecam pani dr.

Nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek założę aparat ortodontyczny, mimo, że mój zgryz estetyczny nie był. Żona, która założyła aparat przede mną namówiła mnie na konsultację. Po rozmowie z dr Siemieniuk już wiedziałem, że wie o czym mówi. Powiedziała wprost, że jeśli nie podejmę leczenia to za dwa, trzy lata stracę dolne siekacze. Wizja ta dla 30 letniego faceta była nie do zaakceptowania. Okazało się, że mam trudną wadę. Leczyłem się ponad dwa lata, najpierw na ul Świętokrzyskiej a od marca 2016 na Tysiąclecia Państwa Polskiego, gdzie dr się przeniosła. Pełen profesjonalizm i kompleksowość usług- po leczeniu musiałem wstawić implanty i zrobić na nich korony. Wszystko na miejscu w super atmosferze. Gabinet elegancki i nowoczesny. Wszystkie sprzęty nowe. Na miejscu cyfrowe zdjęcia RTG. Pracujące tam osoby uprzejme i sympatyczne, zawsze uśmiechnięte. Polecam, czasem warto pójść na konsultację nie będąc nawet przekonanym, żeby usłyszeć, co ma do powiedzenia kompetentna osoba, jaką jest dr Sobolewska-Siemieniuk.Cieszę się, że jednak podjąłem leczenie. zęby mam super uszeregowane.

U doktor Sobolewskiej- Siemieniuk leczyłam się tylko 14 miesięcy systemem bezligaturowym. Zawsze cierpliwa i życzliwa. Wielce kompetentna, widać, że posiada ogromną wiedzę i doświadczenie ( w końcu ma tytuł dr nauk medycznych). Zawsze odpowiadała na moje pytania. w grudniu miną dwa lata odkąd doktor zdjęła mi aparaty, mam przyklejone dwa retainery i noszę wg schematu szynę na noc. Efekt jest super. Widać,że mój uśmiech jest reklamą, bo 4 moich znajomych widząc szybkie i efektowne leczenie u mnie zdecydowała się na założenie aparatu u p. doktor. Też są zadowoleni. Pozdrawiam panią doktor i cały jej zespół!

Z moją wadą czekałem z leczeniem długi okres. W końcu zdecydowałem się po rozmowie ze swoim stomatologiem. Z efektów leczenia jestem więcej niż zadowolony:) U Pani doktor widać tzw. pozytywny power w tym co robi. Fajny nowy gabinet. Aparat system Damona nosiłem rok i 10 miesięcy. Godna polecenia.

Przed założeniem aparatu szukałam opinii wśród znajomych o ortodontach. Ktoś polecił mi Panią Sobolewską- Siemieniuk. Ja jednak nie jestem do końca zadowolona z efektów. Wybierając tego ortodontę trzeba się liczyć z tym, iż Pani doktor nie szanuje czasu pacjentów, opóźnienia 45 min - 1 godzina to norma. Mój rekord to 1,5 godz. Często musiałam zwalniać się z pracy bo ciężko było umówić się po godz. 16. . Wizyty umawiane co ok. 7 -8 tygodni. Jeśli pacjentowi wypadnie jakiś termin i nie będzie mógł się stawić na wizytę w wyznaczonym terminie, ...

Ja jednak nie jestem do końca zadowolona z efektów.

Wizyty umawiane co ok. 7 -8 tygodni. Jeśli pacjentowi wypadnie jakiś termin i nie będzie mógł się stawić na wizytę w wyznaczonym terminie, którą ma np. za tydzień to kolejna wizyta jest możliwa dopiero za miesiąc albo i później.

Pani doktor poświęca wystarczającą ilość czasu tylko na pierwszej/dwóch pierwszych wizytach przed założeniem aparatu - wtedy odpowiada na wszystkie pytania. Później już tylko 3 minuty i resztę robi asystentka ortodonty. Na moją uwagę do pani asystenki, że Pani ortodontka nie wystarczającą ilość czasu poświęca pacjentom " Pani Doktor nie miałaby czasu odpowiadać na pytania wszystkich". Przypomnę tylko, że wizyty kosztują 150 zł - 200 zł.
Pani doktor jednocześnie przyjmuje 3 pacjentów jednocześnie ( więc nic dziwnego, że nie ma czasu odpowiadać na pytania). Fotele są oddzielone parawanami.

Tak jak ktoś wcześniej napisał Pani ortodontka jest bardzo miła, do czasu gdy ktoś nie ma wątpliwości i nie zadaje pytań. Pani doktor czasami miała nieprzyjemny zapach z ust.

Sytuacje na które jeszcze zwróciłam uwagę i rzutują na moją opinię to parę razy Pani Doktor zdarzyło się powiedzieć swoim asystentkom negatywne opinie o rejestratorkach czy innych pacjentach, kiedy w gabinecie siedzieli pacjenci. Zdarzyło jej się również wypowiadać niepochlebne opinie o kolegach po fachu. Można oczywiście nie zgadzać się z opinią innego specjalisty, ale nie wypowiadać się o nim z brakiem szacunku.

Przed zdjęciem aparatu sugestie odnoście wyglądu zębów Pani doktor kwituje, że wszystkie uwagi będzie można zgłosić na ostatniej wizycie.

Pani Doktor ogólnie wyleczyła moją wadę, jednak jeden ząb jest delikatnie cofnięty, co sprawia, że nie mogę być w pełni zadowolona.

Po zdjęciu aparatu, wkleja się retainery i dostaje się szynę sylikonową do noszenia w nocy. Szyna się zużywa i trzeba ją wymieniać co pół roku/rok. Koszt nowej szyny 300 zł.

Jeśli ktoś ma dużo czasu, pieniędzy, nie zadaje pytań to może być zadowolony.
Ja jednak nie polecam.

Przed wizytą u pani doktor odbyłam konsultacje u trzech innych często polecanych lekarzy. Wszyscy proponowali albo wyrywanie zdrowych zębów, albo maski twarzowe w zestawie z ekspanderem, albo i jedno i drugie... Planowany czas leczenia we wszystkich wypadkach oceniano na około 2-3 lata. W przypadku pani doktor leczenie trudnej wady przebiegło szybko (1,5 roku) i bezproblemowo. Cena samego aparatu porównywalna z konkurencją, wizyty (mimo, że rzadsze) to faktycznie dość drogie. Ewentualne naprawy na ogół bezpłatnie, chyba że pacjent jest wybitnie uparty w chociażby urywaniu zamków ;) Pani doktor bardzo dokładnie tłumaczy co robi i w jakim celu, uwzględnia (w miarę możliwości oczywiście) ewentualne sugestie pacjenta i rzeczowo odpowiada na wszystkie pytania. Minusem jest czas oczekiwania na wizytę, bo pomimo dokładnego terminu przyjmowana byłam na ogół godzinę później. Czas samej wizyty bardzo na plus, poświęcano mi wystarczającą ilość czasu (bez pośpiechu). Obecnie jestem już ponad 3 lata od zakończenia leczenia i jestem bardzo zadowolona z efektów. Polecam.

Niedouczony lekarz, brak profesjonalizmu i podejścia do pacjenta. Jest droga i cena nieadekwatna do jakości usług. Duże opóźnienia, mimo umawiania na konkretną wizytę. Pani doktor jest miła tylko w przypadku, gdy pacjent o nic nie pyta, nie ma wątpliwości i zastrzeżeń. Nie polecam!

Nie polecam!

Brak czasu dla pacjenta. ponad roczne terminy oczekiwania na wizytę. Co najmniej godzina oczekiwania w poczekalni, mimo że pacjent przychodzi zgodnie z wyznaczonym terminem. Pani doktor powinna sama zadbać o higienę jamy ustnej, gdyż czuć coś nieprzyjemnego gdy doktor pochyla się nad moimi ustami. W porównaniu z innymi strasznie drogo. Nie polecam z całego srerca!

Pani Doktor była moim lekarzem prowadzącym (przygotowanie ortodontyczne do skomplikowanego zabiegu) i mogę powiedzieć, iż spisała się świetnie - ząbki mam równe ;)