dr n. med. Marek Pochwałowski

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. I stopień specjalizacji uzyskał w 1990 roku, kontynuacja nauki byłó uzyskanie specjalizacji II stopnia z zakresu ginekologii i położnictwa w 1993 roku. Od 2000 roku posiada tytuł doktora nauk medycznych. Do 2008 roku roku był adiunktem Kliniki Ginekologii i Położnictwa Akademii Medycznej we Wrocławiu, pełniąc przez wiele lat funkcję ordynatora oddziału ginekologii. Zapoczątkował na Dolnym Śląsku rozwój technik operacji laparoskopowych (uzyskany tytu...

Trafiłam do Pana doktora w połowie września z dwoma guzami na jajniku. W sierpniu zostałam już poinformowana przez jedną ginekolog o mojej sytuacji i konieczności zabiegu operacyjnego ( padła propozycja laparotomii w szpitalu państwowym w jednym z dużych miast ale doczekanie się chociażby na RM trwało by miesiącami, wiem bo próbowałam i tak, nawet „po znajomosci”)dlatego postanowiłam poszukać na własna rękę najlepszego specjalisty i tak tez właśnie trafiłam na klinikę Medfemina i w ręce Pana Marka. Nowoczesny zadbany gabinet, szczegółowy wywiad z pacjentem. Lekarz dokładnie, krok po kroku wyjaśnia i ...

Nowoczesny zadbany gabinet, szczegółowy wywiad z pacjentem. Lekarz dokładnie, krok po kroku wyjaśnia i tłumaczy każdy etap badania, gdzie znajdują się poszczególne narządy i jaki jest ich obraz, odpowiada na wszelkie pytania, uspokaja - czułam, że jestem w dobrych rękach. Pomimo większych zmian udało się przeprowadzić zabieg laparoskopowo dzięki ogromnemu zaangażowaniu i umiejętnościom dr. Marka Pochwałowskiego za co jestem bardzo wdzięczna!
Wcześniej zadbał o szczegółowe przedstawienie mi kolejnych działań, jak się przygotować do operacji , opowiedział co to za guzy - potworniaki we mnie siedzą i jak będę funkcjonowała po zabiegu. Zlecił dodatkowe badania.
Po ok dwóch tygodniach od wizyty trafiłam na stół operacyjny, operacja przebiegła szybko i sprawnie. Zero stresu po jak i przed zabiegiem. Doktor zachował to co zostało z jajnika, „posprzątał„ przy okazji inne napotkane torbiele na jajowodzie, które pomimo milimetrowych rozmiarów zdecydował się wyciąć by na przyszłość nie pojawiły się problemy a nawet zajął się zrostem po wyrostku i poprawieniem jelita. Miejsca szycia baaardzo malutkie, dużo poniżej lini brzucha i w pępku także praktycznie nic nie widać! Jestem osoba bardzo wrażliwa na ból dlatego zostałam w klinice 2 doby a już 3 dobę po operacji zapominałam, że cokolwiek było :)
Pan Marek, jest człowiekiem o prawdziwym powołaniu lekarskim, dogląda pacjenta po zabiegu i opowiada o całym wydarzeniu.
Tydzień po zabiegu wykonał bezbolesnie ściągnięcie szwów i kontrole usg -wszystko pięknie się goi. Serdecznie polecam Pana doktora jak i klinikę Medfemina za wspaniałe, profesjonalne podejście do pacjenta. Lekarz bardzo uprzejmy ale tez z poczuciem humoru dzięki czemu atmosfera jest luźna i przyjemna :) Dobrze, że tak szybko trafiłam do gabinetu Pana doktora , nie wyobrażam sobie przychodzić teraz do innego ginekologa.
Duże wyrazy uznania i szczere podziękowanie za profesjonalną pomoc. Głębokie podziękowania również opiece medycznej za cała troskę i opiekę. Na sama myśl aż się wzruszam. Dziękuję z całego serca!
Jest Pan niesamowity
Polecam !!!

Byłam z polecenia u dr Pochwałowskiego ale się rozczarowałam. Co do fachowości nie mam zastrzeżeń ale atmosfera pośpiechu i niezadowalające wytłumaczenie mojego problemu mnie zniechęciła do dr. Może miał zły dzień ale nie polecam tego Pana.

Bardzo dobra opieka, kompleksowe badania, pełna informacja na temat stanu zdrowia, zawsze można zadzwonić i zapytac o rade. Lekarz, który naprawde rozumie kobiety

Bardzo dobra opieka, kompleksowe badania, pełna informacja na temat stanu
zdrowia, zawsze można zadzwonić i zapytac o rade. Lekarz, który naprawde
rozumie kobiety

Witam, dr Marek Pochwałowski w 01.2013 r. laparoskopowo usunął mi torbiel z jajnika. Wszystko odbyło się Ośrodku Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej na ul. Rajskiej 73 we Wrocławiu. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z opieki lekarskiej jaką dr Pochwałowski obdarzył mnie przed operacją, w jej trakcie oraz po zabiegu. Jest lekarzem rzeczowym, empatycznym, cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania, skupia uwagę na pacjentce. W 100% polecam dr. Pochwałowskiego!

Doktor Pochwałowski to wybitny specjalista, jest prawdziwym mistrzem usunął mi laparoskopowo potworniaka z jajnika. Ogromnie się cieszę, że się udało bo bardzo szybko wróciłam do formy zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jestem mu również wdzięczna za to, że zupełnie przez przypadek zszył mi pępek tak "ślicznie" że wygląda lepiej niż przed zabiegiem :) Jestem szczęśliwa, że trafiłam na prawdziwego profesjonalistę w swoim zawodzie.

Super specjalista.Badanie przeprowadza w bardzo miłej i profesjonalnej atmosferze.Stawia trafne diagnozy,które potwierdzają się w pózniejszych badaniach.Dobrze leczy operacyjnie i zachowawczo.Byłam u wielu specjalistów ,ale najbardziej zadowolona jestem z leczenia Dr M.Pochwałowskiego

Witam.Dr M.Pochwałowski to wspaniały specjalista. Laparoskopowo usunął mi macicę wielkości 16 tyg.ciąży z licznymi dużymi mięśniakami.6 godzin po zabiegu mogłam samodzielnie siadać i chodzić. Szwy dr ściągnął bezboleśnie.Do pracy wróciłam po14 dniach. Blizn praktycznie nie mam.Jestem wdzięczna dr M.Pochwałowskiemu i z pełną odpowiedzialnością polecam

Bardzo długo zwlekałam z operacją usunięcia mięśniaków. Po prostu nie wiedziałam gdzie i u kogo zrobić ten zabieg. Jednak odbyłam kilka wizyt u różnych lekarzy; nazwisko Dr Pochwałowskiego wymieniali jego koledzy po fachu, jako specjalistę od usuwania mięśniaków metodą laparoskopową. Nie chciałam mieć rozcinanego brzucha, na dodatek bałam się szpitali, lekarzy, nigdy nie byłam w szpitalu jako pacjent. Umówiłam się do Dr na wizytę, powiedziałam o swoich oczekiwaniach, obawach. Wszystko ustaliliśmy, zabieg wyjaśniony został mi w najprostszy sposób. Nie byłam łatwym przypadkiem, gdyż mięśniaki były duże i musiałam liczyć się, że jeżeli nastąpią komplikacje to trzeba będzie jednak rozciąć brzuch. Zabieg trwał ok 2h i wszystko udało się metodą laparoskopową. Doświadczenie, profesjonalizm i szacunek wobec pacjenta to cechy, które opisują Dr Pochwałowskiego. Z całą odpowiedzialnością polecam.

Udałam się do doktora Pochwałowskiego z polecenia mojej ginekolog z poważnym problemem. W 8. tygodniu ciąży usunął mi dwie bardzo duże torbiele z obu jajników. Minęło 5 dni od zabiegu, a ja czuję się doskonale i maleństwo rośnie jak na drożdżach. Jestem niesamowicie wdzięczna i szczęśliwa, że trafiłam na takiego Specjalistę, którego wrażliwość nie ustępuje kompetencji i umiejętnościom. Polecam z pełną odpowiedzialnością i czystym sumieniem :), zwłaszcza w tych trudniejszych przypadkach.

zdecydowanie polecam doktora! usunął mi duzy torbiel jajnika laparoskopowo. Zabieg wykonany tydzien temu a ja prawie nie pamietam ze mialam jakąkolwiek operacje! Polecam, pełen profesjonalizm!