Maria Augustyn

Psycholog

Do pani Marii trafiłem w ramach interwencji kryzysowej po rozpadzie mojego małżeństwa. Dzięki pracy na spotkaniach w miarę szybko ustabilizowałem swój stan emocjonalny i mogliśmy zacząć pracę psychoterapeutyczną. Zadając celne pytania i podsuwając wątki do przemyślenia pani Maria wprowadziła mnie na ścieżkę wewnętrznej stabilizacji i spokoju oraz zgody z moim własnym Ja. Bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas i polecam panią Marie jako świetną psychoterapeutkę i osobę.

Kumulacja różnych wydarzeń życiowych w tym miedzy innymi nagłe zakończenie kilkunastoletniego związku spowodowały u mnie skrajny stan depresyjny. Nie przypuszczając, że jest to możliwe znalazłem się w sytuacji kompletnego braku kontroli nad własnym życiem. Odurzony alkoholem siedziałem zamknięty w domu, miałem bezkresne poczucie lęku, napady paniki a chwilami stany psychotyczne. Bezsenność, bezradność, żal i złość finalnie zaowocowały myślami samobójczymi. Dzięki interwencji przyjaciela w trybie natychmiastowym zostałem skierowany do Pani Marii. Zdawałem sobie sprawę z tego, że właśnie dotarłem do miejsca w którym albo skorzystam z fachowej pomocy albo cała sytuacja skończy się dramatem.
Nasze pierwsze spotkania koncentrowały się na doraźnych działaniach mających na celu zbilansowanie negatywnych emocji, opanowanie złości, ogólnie mówiąc próbach wyciszenia się. Ze względu na mój stan wspólnie z Panią Marią zdecydowaliśmy o konieczności wsparcia farmakologicznego. Zostałem skierowany do psychiatry w celu dobrania odpowiednich leków. Z perspektywy czasu uważam, że była to najrozsądniejsza decyzja jaką można było podjąć w tamtym okresie.
Rozpoczęła się praca - terapia ze spotkania na spotkanie wnosiła jakąś wartość merytoryczną, spokojnie i bez nacisku - czasem była to myśl, czasem zobrazowanie procesu, czasem niewygodne fakty. Głowie dzięki tym działaniom z tygodnia na tydzień powoli stawałem na nogi. Analizowałem sytuację, trawiłem wyniki spotkań i mocno pracowałem aby każdego dnia wykorzystywać treści terapeutyczne przy jednoczesnym wyzbywaniu się wcześniejszych problemów.
Po kilku miesiącach cotygodniowych spotkań czuję, że wszystko jest takie jakie powinno być. Farmakologia odstawiona, terapia zakończona. Mam siłę, chce mi się, poznaję nowych ludzi, wykorzystuję swój czas, czuję prawdziwe szczęście. Mój obecny stan zawdzięczam tylko i wyłącznie profesjonalizmowi i zaangażowaniu Pani Marii Augustyn. Niewiele jest słów którymi mógłbym oddać wdzięczność za sprowadzenie mnie do życia – powiem prosto, dziękuję. Z całego serca dziękuję!
PS: będzie mi bardzo brakować naszych spotkań i rozmów, niemniej jednak postaram się pozostać w formie aby jak najdłużej nie odwiedzać gabinetu 😊

Wspaniały psycholog. W ciągu kilku miesięcy podczas, których uczestniczyłam w terapii zajęłyśmy się nie tylko problemem z jakim się do Pani Marii zwróciłam, ale również innymi aspektami mojego życia. Dzięki terapii udało mi się wrócić z "dalekiej podróży" i nauczyć się ponownie cieszyć życiem, rodziną i każdym dniem. Nasze spotkania to nie była tylko rozmowa, ale też zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany, do których Pani Maria gorąco namawiała. Wspólnie szukałyśmy rozwiązań problemów oraz rzeczy, które możnaby zrobić/zmienić aby było lepiej. Spokojna, ciepła, z pozytywną energią. Miałam wrażenie, ze była ...

Wspaniały psycholog.
Spokojna, ciepła, z pozytywną energią. Miałam wrażenie, ze była naprawdę przejęta tym co się ze mną działo.
Gorąco polecam!

Trafiłam do Pani Marii w czasie, kiedy mój świat się zawalił. Młoda, spokojna - co udzieliło się również i mnie osobie b. energicznej - chętna do słuchania i dyskusji wyprowadziła mnie na prostą. I kiedy miałyśmy się już żegnać mój świat runął po raz drugi. Byłam już inną osobą, mocniejszą psychicznie i umiejącą zawalczyć o siebie.Podniosła mnie na duchu, wiele nauczyła, choć dzieliła nas spora różnica wieku.Doceniła we mnie to, czego nikt nie dostrzegał. Gdyby nie ona pokierowałabym moim życiem inaczej na czym ucierpiałyby moje dzieci. Spotykałyśmy się razem długo i zawsze trudno było nam się rozstać. Polecam gorąco. Dziękuję za wszystko Pani Mario.

Świetny psycholog. Mieliśmy dość poważny problem z naszym dzieckiem, które odmówiło jedzenia i picia. Sprawa niby banalna można by pomyśleć, ale nie w tym przypadku, ponieważ chodziło o blokadę psychiczną u dziecka. Dzięki jej pomocy wychodzimy na prostą! Po wizycie wyszliśmy zadowoleni , że wreszcie trafiliśmy na odpowiednią osobę i żałowaliśmy, że nie mamy naszych rozmów nagranych. Nie chcieliśmy, żeby nam coś umknęło, bo wszystko co do nas mówiła było dla nas bardzo ważne. Okazało się, że jest wyjątkową osobą, która potrafi słuchać. W chwilach dla nas naprawdę trudnych dodawała nam nadziei. Zdecydowanie wyróżnia się wśród innych psychologów. Udziela szczerych i mądrych podpowiedzi. Zdecydowanie polecamy!

Pani Maria okazała się fantastyczną kobietą i tylko mnie zastanawia skąd Ona to wszystko wie ;-). Delikatne propozycje co można zmienić, aby było lepiej nam żyć! Polecam zdecydowanie.