lekarz Maria Chorążykiewicz

Alergolog, Pediatra

2,4

Bardzo dobry lekarz zarówno pediatra jak i alergolog. Zawsze służy radą, wyslucha, oceni i postawi diagnozę. W naszym przypadku trafną. Jest przede wszystkim sympatyczną i kompetentną osobą. Polecam z całego serca.

Pani doktor poświęca bardzo dużo czasu, ale na to co nie jest potrzebne. Jest przesadna i zawsze każe robić szereg badań, które muszą być na cito co znaczy, że trzeba robić prywatnie za duże pieniądze, zazwyczaj u jej znajomych lekarzy. Straszy najróżniejszymi chorobami, co skutkuje tylko zdenerwowaniem rodziców, którzy martwią się o swoje dziecko i mimo wysokich kosztów wykonują wszystkie zbyteczne badania.

Najgorszy lekarz jakiego kiedykolwiek spotkałam. Wymyśla choroby gdy nie ma pewności co dolega pacjentowi i wysyła na (zazwyczaj płatne) badania w ogóle nie związane z chorobą. Mnie wysłała do ortopedy, a przyszłam z zapaleniem krtani jak się później okazało, bo szanowna pani doktor nie miała pojęcia co to może być(a przy okazji sprawdzi kręgosłup, bo przecież na korytarzu wcale nie ma kolejki). Oczywiście ortopeda jak najszybciej, bo to może być coś groźnego, i tu "podam numer znajomej ona panią przyjmie" i tak usłyszałam diagnozę "tu może rozwinąć się półpasiec". 200 złotych nie ma, półpaśca nie ma i dobrej opinii o pani doktor też nie.

a wiec udalismy sie do pani doktor, przyjela nas po czasie urzedowania ze wzgledu na wiek maluszka. Zostalismy przez nia tak potwornie nastraszeni ze prawie plakalam juz w gabinecie!! oczywiscie zlecila kupe badan o ogromnym koszcie, do tego stwierdzila ciemieniuche i kazala naciagac napletek. Jestem w szoku bo dziecko ma ponad 4 miesiace i bardzo dobra opieke lekarska i zaden lekarz nie stwierdzi ze jest co nie tak z siusiakiem wrecz przeciwnie! a Zapalenie atopowe skory na glowie stwierdzila jako duza ciemnieniucha, a dziecko ma miejscowe placki w formie suchej skory na glowie!!!1

Nie polecam jesli chce ktos spokojnie spac!

Pani doktor straszy i leci schematem. Przy typowej alergii pokarmowej zaleca pozbyć się pluszaków, dywanów, nosić ubrania niebarwione...każdemu to samo. Uprzejma, lubi pokazać swoją wyższość, ignorując domysły i przeczucia rodzica co do objawów. Lubi umawiać na kilka wizyt (wiadomo...) zanim wypisze zaświadczenie o alergii. Nie polecam.

Pani doktor na starcie założyła kompleksowy zespół uczuleń i zapisała mi do brania leki przeciwobjawowe nawet kiedy one nie występują. Generalnie forsuje leczenie i branie leków jeszcze przed testami krwi, czy alergicznymi. Nie polecam.

U mojego 7 miesiecznego synka pani doktor rowniez na pierwszewj wizycie stwierdzila alergie i przepisala 2 mascie ze sterydami ustalila rygorystyczna diete i kazala zastosowac wszelkie srodki ostroznosci aby nie pogorszyc stanu dziecka tzn.eliminacja z domu psa, zaslon, dywanow, zmiana poscieli i ubran na biale czystobawelniane...niestety uczulenie nie przeszlo i jest nadal mimo stosowania wszelkich zalecen, schody z Pania doktor zaczely sie jak ja zaczelam miec swoje zdanie, obecnie idziemy do dermatologa zobaczymy co inny lekarz powie. Ogolnie pani doktor jest sympatyczna osoba, ale stwierdzam ze nie potrzebnie "straszy" rodzicow i ma tendencje do przesadyzmu.

Byłam u tej lekarki z jednorocznym dzieckiem, ponieważ policzkach pojawiła się tarka/wypryski. Lekarka "zdiagnozowała" bez najmniejszych wątpliwości alergię, wprowadziła bardzo ostrą dietę, zaleciła drogie kosmetyki plus leczenie farmakologiczne. Nic nie pomogło, dietę na szczęście szybko zarzuciłam. Pojechałam z dzieckiem do CZD do dermatologa: diagnoza nadmierne rogowacenie skóry, lekarka jedynie dopytywała się czy na pewno dziecka bezsensu nie głodzę, bo jak powiedziała "mogłaby podawać synowi samą wodę, a stan skóry nie uległby poprawie". Wskazówki dotyczące pielęgnacji uzyskane w CZD poprawiły stan skóry wyraźnie, co upewnia mnie w przekonaniu, że zmiany na ...

Pojechałam z dzieckiem do CZD do dermatologa: diagnoza nadmierne rogowacenie skóry, lekarka jedynie dopytywała się czy na pewno dziecka bezsensu nie głodzę, bo jak powiedziała "mogłaby podawać synowi samą wodę, a stan skóry nie uległby poprawie". Wskazówki dotyczące pielęgnacji uzyskane w CZD poprawiły stan skóry wyraźnie, co upewnia mnie w przekonaniu, że zmiany na policzkach, to nie wynik alergii.

Pani Doktor jest najlepszym lekarzem z jakim mieliśmy kontakt. Nasza córka jest alergiczką. Pani Doktor zawsze znajduje dla nas czas, nawet zdarza się że przyjmuje w domu. Zawsze służy radą.Zawsze ma czas, jest uprzejma, miła i wyrozumiała.Jest rzeczowa i kompetentana. Zawsze w ciągu 3 -4 dni widoczna jest znaczna poprawa w stanie zdrowia naszej córki. Zdecydowanie polecam!

ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ

ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ