dr Monika Opacian-Bojanowska

Neonatolog

Od mojego drugiego porodu 12.08 minelo 5 lat i do tej pory w nie moge zapomniec tego jak zostalam potraktowana przez Panią Doktor. Mimo upływu czasu cały czas pamietam, ten lęk, smutek i strach, który zafundowała mi Pani doktor. Rodziłam w szpitalu wojewodzkim gdzie moją córeczką po porodzie zajmowała sie wlasnie Pani doktor. Drugiego dnia pobytu w szpiatlu poszlam umyc sie do toalaety zostawiajac coreczke na szpitalny łożku zabezpieczoną w taki sposob ze nie miala mozliwosci przemieszenia się w zaden sposob. Po powrocie z łazienki kiedy to zastałam Panią doktor ...

Rodziłam w szpitalu wojewodzkim gdzie moją córeczką po porodzie zajmowała sie wlasnie Pani doktor. Drugiego dnia pobytu w szpiatlu poszlam umyc sie do toalaety zostawiajac coreczke na szpitalny łożku zabezpieczoną w taki sposob ze nie miala mozliwosci przemieszenia się w zaden sposob. Po powrocie z łazienki kiedy to zastałam Panią doktor w sali zostałam nazwana przez nią nieodpowiedzialna matka i zagroziła mi ze zabierze mi dziecko i bedzie ono w specjalnej sali obserwacji bo ja nie potrafie sie nim zajac i narazam je na utrate zycia . Nie pozowlila mi rowniez na wysjscie na wlasne zadanie do domu (zostalam zatrzymana dluzej ze wzgledu na rzekomy zbyt duzy spadek wagi coreczki z 3680 do 3390 ). Kiedy tlumczylam ze mam druga roczna coreczke w domu ktora bardzo teskni powiedziala ze maoge isc ale noworodka mi nie da bo jest zbyt duza utrata wagi. Naprawde jestem w stanie wszystko zrozumiec i nawet to ze dziecko musialo byc dluzej pod obserwacja dla bezpieczenstwa oraz fakt ze noworodek powinien byc tylko i wyłacznie w 'waniennce' podczas nieobecnosci mamy ale forma przekazywania informacji to jak mnie Pani doktor traktowala spowodowało ze nie porod był najtrudniejszy a te dni pobytu w szpitalu. Zero empatii zrozumienia i dobrej woli. Mam nadzieje ze Pani doktor to przeczyta i zrozumie ze kobiety po porodzie to nie worki treningowe na ktore mozna przelewac swoja zlosc i frustracje

dr Opacian to wspaniała młoda lekarka, bardzo uprzejma, miłe "ludzkie" podejście do problemów "małych" pacjentów.