dr hab. n. med. Paweł Lampe

2,5
1,9
2,1

Jestem w szoku czytając te opinie. Byłam na konsultacji w sprawie męża, który leżał w szpitalu w ciężkim stanie na zapalenie trzustki. Wizyta umówiona z dnia na dzień, przewidziana na 15 minut. Spędziłam w gabinecie 30 minut otrzymując wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania. Po czym usłyszałam 'A teraz pójdzie pani do recepcji i powie, że nic nie płaci, bo się pani niczego nie dowiedziała' pierwszy i ostatni raz w życiu coś takiego mi się przytrafiło że strony specjalisty. Wszystko co powiedział się sprawdziło.

Pytam się jakim cudem ten człowiek nadal nie został zwinięty przez organy ścigania?!?! Na oddziale wszyscy za plecami mówią o tym jakie łapówy bierze i nie piszę tylko o pacjentach ale o pracownikach tego szpitala. Byłam pacjentką szpitala na Ligocie przez prawie pół roku - od chirurgi następnie OIOM ( dzięki panu profesorowi ) aż w końcu trafiłam na Gastro. Chciałabym to wszystko wyprzeć z pamięci szczególnie twarz tego człowieka. Bardzo ubolewam, że byłam w tak tragicznym stanie, że nie przyszło mi na myśl aby go nagrać. Panie Lampe - karma wraca i liczę na to, że w końcu do pana wróci.

profesor a zero kultury, okropne wrażenie,szkoda tych 3 stów ,słownictwo nie pasujące na tyle tytułów nie godny polecenia

Pobyt w tej klinice profesora to koszmar. Żona przez 8 dni i nocy nie spała, doświadczała przez ten czas ból, potworny ból, i nikt Jej nie pomógł, bo profesor zlecił to a to, i oni nic nie mogą zrobić, a prof. przez 4 dni nie było w klinice. Stanowczo odradzam. Wizyta profesora u pacjenta na tzw. obchodzie to góra 20-30 sekund (dosłownie sekund). Pielęgniarki bezduszne, bez żadnej wrażliwości. To dramat.

A ja muszę powiedzieć jedno. Owszem, jak z nim rozmawiasz, to masz wrażenie, że stoi przed Tobą "szlachciura". Niesłychanie inteligentny, błyskotliwie łączy fakty, potrafi być w stosunku do pacjenta naprawdę miły. Jest szczery do bólu. To jeden z tych, których trzeba wiedzieć jak "ugryźć", czyli jak zapytać, o co zapytać. Budzi generalny podziw, szacunek i wielkie zaufanie. Absolutne zero chamskich odzywek, wulgarności choć na konsultacji powiedział coś, czym mi trochę na "dzień dobry" podpadł, a mianowicie, że "Jesteś niepełnosprawny, a teraz mam jednego chłopaka niepełnosprawnego na klinice. Jednego muszę wyrzucić, żeby drugiego mieć, bo z dwoma niepełnosprawnymi na oddziale to by pielęgniarki zwariowały". Może nie do końca to powiedział, ale zabrzmiało to tak, jakby rzeczywiście personel nie był wytrzymały na z reguły chimeryczne osoby niepełnosprawne. Ja go cenię za szczerość do bólu, za arystokratyczny wręcz styl bycia, niebywałe zdolności. Może i jest surowym i wymagającym szefem i nauczycielem akademickim, ale lepszy taki niż żaden.

Profesjonalizm to cecha na pierwszym miejscu u Pana Doktora. Tłumaczy, doradza, wspaniały specjalista z poczuciem humoru i dystansem. Czasami jednak trafia się do niego za późno, kiedy niczego nie można już zrobić. Mankament to koszt wizyty prywatnej, która jest zdecydowanie za wysoka. Bardzo ciężko oceniać mi Pana doktora, po tylu negatywnych wypowiedziach, ponieważ nie podjęłam u niego tak długotrwałego leczenia.

Nie do wiary, ze mozna tak traktowac pacjenta... Gdyby w "normalnej" pracy ktos tak potraktowal klienta, to od razu wylecialby na zbity... Niestety on i caly jego oddzial zafundowal mojej mamie okropne ostatnie miesiace zycia... Gybym mogla cofnac czas ominelabym prof szerokim lukiem i to samo polecam innym zdesperowanym chorym.

Ten człowiek nie powinien wykonywać tego zawodu ten lekarz jest za bardzo pewny siebie mój ojciec terz się u niego leczył i zmarł wiedział ze niema ratunku zbywał człowieka obiecywał a potem unikał kawał chama

Przez niego moja babcia zmarła w wielkim cierpieniu. Zdiagnozowano u niej guz głowy trzustki. Po prywatnej wizycie dał termin na operacje na którą musieliśmy czekać ponad miesiąc. Na pytanie czy ten termin nie jest zbyt rozległy odpowiedział że taki guz rośnie 17lat. Babcia z bardzo zaawansowaną żółtaczką została niezoperowana z powodu rzekomej bradykardii. Kazali załatwić rozrusznik. Po tygodniu byliśmy gotowi. Profesor stwierdził że teraz nie ma już terminu dla babci. Tak czekaliśmy 3 miesiące...po wielkich starań i udało się nam dostać do szpitala po to by się dowiedzieć że nie mają pieniędzy na zabieg. Stan babci zdążył się pogorszyć, przerzuty do wątroby. Profesor nas próbował zbyć i polecił Bydgoszcz i operacje za 40 tys którą jak się okazuje mógłby zrobić sam w Częstochowie!!! Po kolejnych prośbach o pomoc przyjęli babcie na oddział, zmiany w wątrobie były nie złośliwe, zgodzili się na operacje. Po czym na stole operacyjnym wycofali się z tego pozbawiając babci ostatniej nadziei !!! trzeba nie mieć serca żeby tak traktować człowieka!!! miesiąc później bo wielkim cierpieniu babcia zmarła. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś wymierzy sprawiedliwość temu pseudo lekarzowi!!!

Nie kierujcie się ludzie opiniami ze znanych portali, prof. Lampe... oszczędzę brzydkich słów. Nie wiem, co było kiedyś, został paskudny, wyrachowany człowiek, dla którego człowiek to po prostu kolejny przypadek, mało ważny. Moja mama nie umarła w jego szpitalu, ale prawdą jest to, że jego kolejne błędne decyzję spowodowały jej śmierć. "Po co się pani decydowała na tą operację?" pytanie powtarzane wielokrotnie przez lekarzy, których spotykaliśmy później na swojej drodze. Doktor Lampe ją zalecił, człowiek jak człowiek, też może podjąć złe decyzje. Ale to, co potem robił przechodzi ludzkie pojęcie. Do jego szpitala wchodziła czterdziestoparoletnia kobieta, na wysokich szpilkach i uśmiechem na twarzy, wyszedł wrak człowieka, zagłodzony, zabiedzony z płynem w płucach. Gdyby nie pomoc wspaniałych lekarzy ta podróż zakończyłaby się niedługo po wyjściu. Nie życzę człowiekowi źle, bo nie na tym to polega, ostrzegam tych, którzy wycierpieli już za dużo.