Paweł Nowicki

Chirurg urazowy

Od kilku lat miałem zdiagnozowany staw rzekomy kości łódeczkowatej. Uraz sprzed około 17 lat (ręka w gips i samo się zrośnie). Niestety z ta kosteczka się nie zrasta. Gdy już w dorosłym życiu w codziennych czynnościach takich jak naciskanie klamki, zmiana biegów, trzymanie kubka czułem duży ból, postanowiłem poszukać pomocy. Przez parę ostatnich lat byłem u kilku lekarzy w publicznej służbie zdrowia (nawet z tzw. "polecenia") i albo nie chcieli się podjąć operacji albo jak ostatnio po roku wizyt, badań, zmarnowanych dni urlopowych lekarz dał mi szanse powodzenia 50%, że kość się zrośnie wraz z efektem ubocznym - ograniczony ruch nadgarstka. Oczywiście się nie zdecydowałem.
Tego samego dnia natrafiłem w internecie na wywiad z Panem dr Pawłem Nowickim i od razu umówiłem się na wizytę we wrześniu 2017. Przynosiłem, ze sobą wszystkie badania jakie miałem (RTG, TK, MRI). Doktor Nowicki po wstępnym wywiadzie i przejrzeniu badań powiedział, iż podejmie się operacji dając mi 90% szans i sprawny nadgarstek. Dodatkowo wytłumaczył mi na czym będzie polegał zabieg i ile będzie trwać całe leczenie. Kolejne spotkanie z doktorem odbyło się po 1,5 miesiąca już na sali operacyjnej. Kość mam złączoną śrubą z przeszczepem z kości biodrowej. Zabieg się udał, śruba cały czas jest na miejscu. Cały czas jestem pod kontrolą Pana doktora i Pani rehabilitantki (współpracują ze sobą).

Reasumując czuję, że jestem w najlepszych rękach i z czystym sumieniem polecam Pana dr Pawła Nowickiego.

Taki powinien być każdy lekarz: kompetentny, rzeczowy, kulturalny, spokojny i - co równie ważne - rozmawiający z pacjentem jak człowiek z człowiekiem. Polecam Pana doktora z czystym sumieniem. W ubiegłym roku doznałem złamania skośno-spiralnego czwartej kości śródręcza. Nie wchodząc w zbędne szczegóły, proponowane rozwiązanie operacyjne w szpitalu publicznym w ramach NFZ nie wyglądało najlepiej, dlatego zdecydowałem się na konsultację i w efekcie na operację w placówce prywatnej specjalizującej się w ortopedii. Wszystko poszło sprawnie, operacja się udała, ale niestety po 2 tygodniach podczas kontrolnego prześwietlenia RTG okazało się, że zastosowane ...

Polecam Pana doktora z czystym sumieniem.

rozwiązanie nie utrzymało zespolenia kości i to pomimo, że ręka była w gipsie prawie do łokcia.
Diagnoza: reoperacja. Można się załamać. Po miesiącu od złamania wszystko do powtórki :( O pracy nie ma mowy, o wakacjach też nie. Lato w pełni,
a tu perspektywa kolejnych tygodni w unieruchomieniu.

Intuicja i doświadczenie żony (z innej historii medycznej) podpowiadały, żeby reoperacji nie robił ten sam lekarz co pierwszy zabieg.
Dzięki temu i szczęśliwemu zbiegowi wydarzeń trafiłem do doktora Pawła Nowickiego.
Już po pierwszej konsultacji wiedziałem, że to chirurg do którego powinienem trafić od razu.
Pan doktor rzeczowo i przejrzyście wyjaśnił, co należy zrobić, aby wszystko z dłonią było w porządku.
Co ciekawe nie skrytykował rozwiązania zastosowanego podczas pierwszej operacji, stwierdził jedynie, że takie rzeczy się zdarzają. Ja jednak odniosłem wrażenie, że może i się zdarzają, ale nie jego pacjentom.

Pan doktor zastosował zespolenie kości przy pomocy płytki. Do tego wykonał przeszczep gąbczasty z łokcia do kości dłoni, aby zwiększyć jej szanse na prawidłowe zrośnięcie się - zwłaszcza, że reoperacja miała miejsce ponad miesiąc od złamania.
Przed i po (a nawet w trakcie!) operacji mieliśmy dobry kontakt, co w bardzo dużym stopniu pozytywnie wpływało na moje psychiczne samopoczucie.
Po operacji na ręku nie miałem gipsu, a jedynie usztywnienie i opatrunek. Praktycznie tydzień po zabiegu z zalecenia Pana doktora rozpocząłem rehabilitację.
Stosowanie się do poszczególnych zaleceń doprowadziło do odzyskania pełnej sprawności ręki w dość krótkim czasie.

Komentarz piszę dopiero dzisiaj, ponieważ zgodnie z planem płytkę należało usunąć około rok po jej "zainstalowaniu". Własnie jestem po zdjęciu szwów po operacji wyjęcia płytki z dłoni. Zabiegł przebiegł szybko i bezboleśnie, a co najważniejsze wszystko jest w porządku.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękuję Panu doktorowi Pawłowi Nowickiemu za wszystko, co zrobił w moim przypadku i za jego podejście do pacjenta.

Tak trzymać Panie doktorze! Niech się Pan nie zmienia! :)

Do Pana Dr Nowickiego trafiłam z polecenia . Po złamaniu kości promieniowej ręki prawej, dwukrotnym zestawianiu, sześciotygodniowym noszeniu za ciasnego opatrunku gipsowego, z algodystrofią. Pan Doktor po wnikliwym obejrzeniu zdjęć RTG oraz mojej ręki stwierdził że konieczne jest operacyjne zestawienie wygojonego złamania. Po wizycie u Pana Doktora który dokładnie , nie szczędząc czasu wyjaśnił na czym będzie polegała operacja, odpowiedział na wszystkie moje pytania, jak również rozwiał wszelkie wątpliwości , bez wahania zdecydowałam się na zabieg. Teraz kiedy minęły dwa miesiące od operacji, wykonuję już prawie wszystkie czynności codzienne z wyjątkiem tych na razie zabronionych , mogę tylko żałować że wcześniej nie trafiłam do Doktora. Pan Dr Nowicki jest świetnym fachowcem i wspaniałym człowiekiem, miłym spokojnym cierpliwym, a co ważne po zabiegu w razie wątpliwości zawsze można skontaktować się z Doktorem . Z pełnym przekonaniem polecam Doktora każdemu kto ma problemy z ręką . Wielkie dzięki Doktorze. Maria Kossakowska

Bardzo kompetentny i uprzejmy lekarz. W pełni ocenił, zbadał i wyjaśnił mój problem. Polecam Pana doktora dla każdego pacjenta.

pierwszy raz trafilam do dr Nowickiego z polecenia znajomych. Wlasnie mialam drugi zabieg reki wykonany przez niego. Brakuje slow ktore pozwolilyby wyrazic kunszt jego pracy i efektow wykonanych zabiegow. Ponadto jest niezwyklym, cudownym czlowiekiem, mozna dlugo mowic o nim tylko naj... Polecam osobom, ktore maja problemy z dlonmi. Warto przejechac szmat drogi do tak wysokiej klasy specjalisty i czlowieka.

DZIEKI TEMU PANU MAM SPRAWNA REKE I CO NAJLEPSZE URATOWAL JA OD AMPUTACJI. JESTEM BARDZO TEMU LEKARZOWI WDZIECZNY

Pan doktor Paweł Nowicki przeprowadził skomplikowaną operację poskładania łokcia (on specjalizuje się w chirurgii ręki)Sprowadził odpowiedni implant oraz po raz pierwszy w Polsce zastosował preparat zastępujący przeszczep kości z biodra(byla taka konieczność)Jest niezwykle miły, kompetentny i z całego serca polecam go wszystkim potrzbującym