lekarz Pawł Ryll

Jedyny chirurg w okolicy, ktory potrafił mi pomóc. Lekarz starej daty, mało mówi i trzeba troche ciągnąć za język ale wiedze i kompetencje na poziomie. Po zabiegu nadal zainteresowany pacjentem. Polecam!

Bardzo mi pomógł, chyba jedyny lub jeden z nielicznych lekarzy w Środzie dla których liczy się dobro pacjenta. Dziękuje panie Pawle!

IGNORANT wiedzy i dobrego wychowania, pacjent to zło konieczne byle na wykop. Katastrofa!!!!!!! Uciekać jak najdalej od miejsca w którym on udaje że "pracuje"

Odr4adzam jakikolwiek kontakt z tym pseudo lekarzem.PS.podobno toczą się przeciwko niemu trzy sprawy sądowe!!!

a więc tak, Byłam Pacjentką P. Doktora pół roku. Przez ten czas zmagaliśmy się z raną, która nie chciała dać za wygraną i samoistnie się zagoić. Przez ten czas, wiem, że mogłam liczyć na pomoc ze strony P. Doktora pod każdym względem. Podczas pobytu w szpitalu, był mocno zainteresowany stanem mojego zdrowia. Po: wielu krytycznych momentach wielu wylanych łzach wielu nieprzemyślanych słowach wielu decyzjach źle podjętych wielu igłach wbitych w ciało niezliczonej ilości opatrunków NIEWYOBRAŻALNYM BÓLU! Dziękuje- za troskę. Przepraszam- za kłopot. POLECAM!

a więc tak,
Po:
wielu krytycznych momentach
wielu wylanych łzach
wielu nieprzemyślanych słowach
wielu decyzjach źle podjętych
wielu igłach wbitych w ciało
niezliczonej ilości opatrunków
NIEWYOBRAŻALNYM BÓLU!

Dziękuje- za troskę.
Przepraszam- za kłopot.

POLECAM!

Pisze w imieniu mojego taty , 1,5 roku temu pan doktor usuwał mojemu tacie pęcherzyk żółciowy , twierdził ,ze to rutynowy zabieg wszystko będzie w porządku.Zabieg przeprowadzony został nie prawidłowo , zapalenie otrzewnej a pan doktor twierdził , że wszystko jest ok. 2 tyg. podawał ten sam antybiotyk ,który nie przynosił żadnych efektów , dopiero ostra interwencja rodziny wymósiła na panu doktorze zmiane leku , dzięki temu mój tata żyje a było już naprawdę kiepsko . Zdecydowanie nie polecam pana doktora i oodziału chirurgii. Panie doktorze leczy pan ludzi , ma pan im pomagać ,a nie wysyłać ich na tamten świat.

Lekarz w pełni zasługuje na polecenie Jego umiejętności innym pacjentom. Jest uprzejmy, miły i potrafi rozmawiać z pacjentem. Niestety, poświęca na te rozmowy zbyt mało czasu (wg mnie poświęcił mi zdecydowanie za mało). Owszem, nie reaguje na ból pacjenta, i jest mało delikatny ale skuteczny. Potrafi wytłumaczyć pacjentowi jak wygląda sytuacja i jakie ma plany leczenia. Po zabiegu jest niezwykle troskliwy i przejmuje się zdrowiem swoich pacjentów. POLECAM!!!

Jest dobrym lekarzem, bezpośredni, opowiada w sposób zrozumiały przyczyny choroby, sposób jej leczenia, a także określa oczekiwane efekty, do których dąży.

Rewelacyjny lekarz!! Dzięki Jego zdolnością żyje i moja blizna pooperacyjna jest niewielka. Miły, troskliwy, Ideał

Piszę w imieniu teściowej, która miała wycinany pęcherzyk żółciowy w szpitalu w Środzie Wielkopolskiej. Od zabiegu mineły już 2 miesiące, z rany wydobywa sie nadal ropa. Nie piszę że to akurat wina dokładnie tego lekarza, bo sprawę równie dobrze mogli spaprać w przyszpitalnej przychodnii, jednak jak "zaopiekował" sie mamą to było juz jak było, podobno miało byc lepiej, rozpoczął lecznie, jednak w przypadku stanu zapalnego NIE podał antybiotyku, a otwartą ranę kazał przemywać prysznicem... Wizyty średnio co 2 dni, czyszczenie i tak w kółko. I cały czas pomimo, że nawet ja jako laik widziałam, że cos jest nie tak to jemu rana sie ziarnicowała i gojenie po zabiegu, gdzie już wszyscy powinni zapomnieć, że on był, przebiega dobrze. Przy sotatniej wizycie wyciłą jeszcze coś z tej rany i ponownie ją zaszył-poprzednio bowiem coś z niej wyciągał i robiła sie coraz większa "wolna przestrzeń". Dzisiaj zawiozłam mame do innego chirurga, który przeraził sie na sam wodok, otworzył ponownie ranę, przepisał jakaś maść z antybiotykiem i dodatkowo silny antybiotyk. Stwierdził, że cytuję słowa kolegi po fachu"trzeba być palantem żeby ranę z której leje sie ropa zszywać i nie podać antybiotyku" Mam nadzieję, że zmiana lekarza i podanie odpowiednich środków spełnią swoje zadanie. Teraz wiem dlaczego w Poznaniu są kolejki do takiego zabiegu, a w Środzie Wielkopolskiej pacjeci przyjmowani są "od ręki" Trupiarnia a nie szpital. Jedyny plus dla Pana doktora to uprzejmość, al;e lekarz powinien chyba leczyć, a nie być tylko uprzejmym...