dr n. med. Piotr Bednarskidr n. med. Piotr Bednarski - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5

dr n. med. Piotr Bednarski

Chirurg ogólny, USG

Specjalista chirurg z 25 letnią praktyką. Specjalizuje się w diagnostyce i chorobach piersi. Autor 37 publikacji naukowych, wieloletni nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wiedzę i doświadczenie zawodowe z zakresu leczenia raka piersi zdobywał w wielu osrodkach w Polsce i za granicą m.in. Nicei, Hadze, Hamburgu i w Berlinie. Członek Ogólnopolskiego Zespołu Ekspertów ds. ustalenia standardów biopsji mammotomicznej i diagnostyki chorób piersi.

Szkoli wielu lekarzy w Polsce w zakresie biopsji mammotomicznej. Pomysłodawca i przewodniczący zespołu ds. Wczesnej Diagnostyki Raka Piersi w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Członek wielu towarzystw naukowych i zawodowych m.in. Towarzystwa Chirurgów Polskich, European Society of Surgical Oncology (ESSO), posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie badań USG.

W swojej pracy zawodowej szczególnie zainteresowany małoinwazyjnymi metodami diagnostyki i leczenia raka piersi.

Drogie Panie bardzo polecam Pana doktora Piotra Bednarskiego jest wspaniałym specjalstą miły, rzeczowy wszystko dokładnie tłumaczy. Jestem po dwóch biopisjach i jestem bardzo zadowolona nic nie bolało i wszystko ładnie się zagoiło. Kochane Panie warto się badać i żyć u takiego wspaniałego specjalisty jest to możliwe bardzo z całego serca polecam zadowolona Pacjentka Aneta Łysak.

Polecam Pana Doktora! Biopsja mammotomiczna dała mi spokój i komfort życia - to jedna z moich najlepszych inwestycji w siebie. Mimo przebiegu procedury - całkowicie bezboleśnie (!), fakt, że w piersi rozwija się guz, jest nie lada wyzwaniem dla każdej z nas. Kolejnym wyzwaniem jest oczekiwanie na wynik. Na szczęście wynik histopato dobry dla mnie - tym razem - tyle tylko, że B3, oznacza zmianę o charakterze biologicznie niepewnym, czyli na razie niezłośliwa, ale wykazująca większą tendencję do zezłośliwienia. Wywalona w całości zmiana, wraz z marginesem, to bardzo dobry krok, zwłaszcza, gdy sprawa jest nieco śliska na przyszłość. Ta przygoda potwierdziła tylko słuszność mojej decyzji, żeby NIE zakładać hodowli guza DO OBSERWACJI - jak to się zwyczajowo dzieje. Nie chcę nawet myśleć, co by mnie czekało za rok, może pół roku, a może nawet za kilka miesięcy...Życzę wszystkim powodzenia i dobrych decyzji.

Dr Bednarski to świetny specjalista. Zaproponował mi biopsję mammotomiczną i to był strzał w dziesiątkę! Pozbyłam się całego guza (okazał się gruczolako-włókniakiem), zabieg trwał 10 minut i był całkowicie bezbolesny. Nie hodujcie guzów w piersiach, nie obserwujcie tylko od razu usuwajcie! I nie dajcie się namówić żadnemu lekarzowi na biopsję cienkoigłową, niestety wszystkie wychodzą dobrze 😔

To była moja druga biopsja mammotomiczna u Pana Doktora w Katowicach. Wróciłam, bo byłam zadowolona z pierwszego zabiegu - blizna jest niewidoczna. Jak zwykle miła i ciepła atmosfera w klinice. Otrzymałam rzetelne i pełne informacje jak wygląda zabieg i co mam zrobić po powrocie do domu (zmiana opatrunku). Pan Doktor uśmiechnięty, kulturalny i kompetentny! Drogie Panie, jeśli się wahacie, albo boicie bólu - BEZ OBAW! W rekach dra Bednarskiego będziecie bezpieczne, a sama biopsja nie boli. A Wy macie problem z głowy. Polecam filmik, który kiedyś mnie przekonał: https://www.youtube.com/watch?v=MacwfgysxBM&feature=share

Dr Bednarski pokłady spokoju,cierpliwości,ciepła i profesjonalizmu.w spsób rzeczowy pełen empatii i ogromnego doświadczenia podchodzi indywidualnie do każdej pacjentki i jej problemu,jego wiedza ,doświadczenie i podejście do pacjentki sprawia że znika strach a udziela się pozytywne podejście i racjonalne myślenie. GORĄCO POLECAM! tym Paniom które muszą zmierzyć się z problemem zarówno małym jak dużym.

Polecam tego lekarza, świetny specjalista, pełen zrozumienia. Postawiona diagnoza była bardzo trafiona i pozwoliła na szybkie rozwiązanie problemu.

Podzielam pozytywne opinie moich poprzedniczek. Miałam wykonywaną u dr Bednarskiego biopsję mammotomiczną oraz chirurgicznie usuwany guz piersi. Jestem bardzo zadowolona z opieki jaką zostałam otoczona tak przez Pana Doktora jak i personel z nim współpracujący. Cudowni ludzie, którzy zarażają swoją pozytywną energią i tworzą niepowtarzalną atmosferę przez co nawet największe zmartwienia zdrowotne znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Sam zabieg biopsji mammotomicznej okazał się całkowicie bezbolesny. Pan Doktor dokładnie wytłumaczył przebieg zabiegu i ewentualne odczucia jakie mogą jemu towarzyszyć, które w 100% potwierdziły się w rzeczywistości. Identycznie wyglądała sytuacja w przypadku chirurgicznego wycięcia guza - jedynie strach miał wielkie oczy, a bać się nie było czego. Pan Doktor wykonał zabieg tak by pozostał jak najmniejszy ślad, zaś pielęgniarka jemu towarzysząca dbała m. in. o mój komfort. Długo szukałam lekarza który obok wiedzy medycznej będzie budził również moje zaufanie. Teraz wiem że trafiłam najlepiej jak mogłam obok tego że Pan Doktor jest światowej klasy specjalistą to jeszcze cudownym człowiekiem. Cieszę się że spotkałam Tych Ludzi na swojej drodze - dziękuję tak Panu Doktorowi jak i jego współpracownikom (w szczególności Pani Eli) i gorąco polecam. Drogie Panie - WARTO :-)

Jestem akurat po biopsji mammotomicznej , którą wykonywał mi Pan dr Bednarski w Katowicach przy ul. Dębowej . Biopsję robiłam prywatnie , ponieważ z NFZ musiałabym czekać na termin co najmniej pół roku , nie wytrzymałabym w stresie tyle czasu ! Na Usg piersi wykryto mi guzek ok. 14 mm , zabieg biopsji okazał się bardzo krótki i praktycznie bezbolesny , trwał zaledwie 20 min. Dr Bednarski bardzo profesjonalnie wykonał zabieg , nic nie czułam , Dr wszystko dokładnie wytłumaczył , wyjaśnił , wspierał mnie i był bardzo miły  Pielęgniarka, która asystowała od samego początku wspierała mnie na duchu W trakcie zabiegu Dr stwierdził , że wyniki będą dobre , bo to łagodna zmiana , więc teraz czekam 2 tyg. i mam nadzieję , że to się spełni W Przychodni panuje wspaniała atmosfera i pełen profesjonalizm Gorąco polecam Wszystkim ! Badajcie się dziewczyny ! Bea

Gorąco polecam doktora Bednarskiego. Regularnie odbywam wizyty kontrolne i jestem bardzo zadowolona. Pełen profesjonalizm i bardzo miła atmosfera wizyty.

Drogie Panie, gorąco polecam doktora Bednarskiego, rzeczowy i konkretny chirurg. Wykonał USG, wszystko wytłumaczył, przedstawił dokładnie co dalej, bez straszenia jak zrobił to poprzedni lekarz. Nawet nie przypuszczałam, że z moim charakterem wyjdę z gabinetu spokojna. Gdyby nie doktor Bednarski miałabym niepotrzebnie zabieg chirurgiczny piersi czyli standardowe wycięcie, pewnie nawet w ramach NFZ bo to jedyna forma na, która nie trzeba długo czekać. Niestety na biopsje mammotomiczną na NFZ czeka się około 8 miesięcy bo ten akurat zabieg jest niechętnie refundowany. Zdecydowałam się go zrobić prywatnie, nie żałuje ani przez ...

Wykonał USG, wszystko wytłumaczył, przedstawił dokładnie co dalej,
bez straszenia jak zrobił to poprzedni lekarz.
Nawet nie przypuszczałam, że z moim charakterem wyjdę z gabinetu spokojna.
pewnie nawet w ramach NFZ bo to jedyna forma na, która nie trzeba długo czekać.
Niestety na biopsje mammotomiczną na NFZ czeka się około 8 miesięcy
nie żałuje ani przez chwilę. Miałam dużo szczęścia, że trafiłam na takiego specjalistę od chorób piersi.
Serdecznie polecam z czystym sumieniem.