dr n. med. Piotr Gerard Nowak

Ortopeda, Traumatolog

Może jest to lekarz z doświadczeniem, ale w kontaktach międzyludzkich jest tragiczny. Niesympatyczny do pacjentów, a także w stosunku do współpracowników czego byłam świadkiem.

Niegrzeczny, podirytowany samą obecnością pacjenta lekarz. Może ma kompetencje, które może pokazać w zaciszu sali operacyjnej, ale w bezpośrednim kontakcie z pacjentem wypada bardzo słabo. Myśle, ze szkoda sił i pieniędzy na wizytę u lekarza, który nie ma podejścia i zainteresowania pacjentem.

Bardzo polecam Pana Doktora. Jest nie tylko kompetentny, profesjonalny i dokładny, ale także sympatyczny. Miałam problem z kostką, która po zdjęciu gipsu (leczyłam się na NFZ) była strasznie opuchnięta, boląca i "zastała". Praktycznie nie mogłam ruszać stopą. Podczas pierwszej wizyty w Medicoverze pan doktor dokładnie obejrzał moją kostkę oraz stopę, powiedział co robić dalej i zlecił zabiegi (pole, laser) oraz kinezyterapię. Pomogło, nie boli, a po niecałym miesiącu mogę chodzić i to bez kul. Jeszcze trochę ćwiczeń przede mną, ale poprawa jest ogromna. Bardzo profesjonalne, ale także miłe było to, ...

Bardzo profesjonalne, ale także miłe było to, że w każdej chwili mogłam do niego napisać wiadomość, na która błyskawicznie otrzymywałam odpowiedź, która rozwiewała moje wątpliwości. Na kolejnym spotkaniu również dokładnie wyjaśnił wszystkie moje wątpliwości.

Jestem Panu doktorowi naprawdę wdzięczna za pomoc i za kompetentne, ale i serdeczne podejście do mnie i mojej nogi. :-)

Okropny Ortopeda Piotr Nowak, miałam umówioną teleporadę w celu przedłużenia skierowania na rezonans kręgosłupa L-S, które poprzedni Pan ortopeda zalecił, niestety nie zrobilam go z powodu wyjazdu, ból niestety się nasilił teraz, powiedziałam lekarzowi, iż nie mogę spać, siedzieć, schylać się, ani podnosić ciężkich rzeczy i ból trwa już ponad rok, na co on odpowiedział, że tak teraz każdy ma i on w tym rowniez i to nie jest wskazanie do rezonansu, wskazaniem do rezonansu jest, np popuszczanie moczu. Zalecił wizytę w poradni bolu pleców, powiedzialam, ze juz byłam i ćwiczenia nie pomogły, rowniez chodze na zajecia zdrowy kręgosłup na silowni i przeszlam 2 fizjoterapie, ktore rowniez nie pomogły. W dokumentacji medycznej napisał tylko „chodzi na silownie”. Lekarz totalnie bez wiedzy, dyskutował i podnosił ton na mnie. Denerwował się rozmawiając i nie dawał mi dojść do słowa ani nie dawał mi wytlumaczyc mojego stanu zdrowia. Za co płacimy pieniadze? Za takie traktowanie? Za taką pomoc? Za to, zeby lekarz nam nie pomógł kiedy jestesmy w takiej potrzebie?! , jezeli cos boli od roku to chyba jest cos nie tak.. przez bol nie bylam w stanie sama dojechać do przychodni, dlatego umówiłam teleporade, a lekarz, jezeli go mozna w ogole tak nazwać mowi mi prosze przyjechac i zbadam Pani plecy. Po co mam przyjeżdżać, jezeli juz bylam u ortopedy i zalecił rezonans i wizyta stacjonarna w niczym nie pomogła!? Mam z takim bólem przyjeżdżać, zeby mi powiedziano, ze nic strasznego, ze kazdy tak ma? Po co znowu ma ktos dotykać moich pleców i nic mi konkretnie nie mowic oprocz tego, ze wszyscy maja bol pleców. Moj ból promieniuje do nogi, przez to mam bezsenność i nie moge codziennie normalnie żyć. Po co w takim razie są te teleporady? Aby pacjent tylko sie popłakał pozniej, bo juz nie moze wytrzymać z bolu, a jest bezradny, stracił swoj czas i swoje nerwy. Lekarz nie słuchał mnie nawet, tylko narzucał mi swoje jakieś opinie i zdanie, ja probowalam mu wytlumaczyc w jaki sposob mnie to boli i ze juz przeszlam duzo lekarzy i zabiegów na co on odpowiedział cytuje : „prosze mi nie tłumaczyć, bo nie bede Pani słuchał i nie przedłuże Pani skierowania na rezonans ani ne wystawie nowego skierowania”. Kiedy powiedzialam ze chciałabym juz ostatecznie po wszystkich wypróbowanych metodach zrobic zabieg zastrzyków nadtwardówkowych, dla których potrzebny jest rezonans to powiedział cytuje „nie bedzie żadnych zastrzyków dla Pani” . Porażka i taki lekarz nie nadaje sie do pracy w takiej placówce i zwlaszcza na porady dla pacjentów z takimi dolegliwościami, bo z takim lekarzem to tylko strata pieniedzy, czasu i swoich nerwów. A bycie człowiekiem juz sie nie liczy. Wniosek z naszej 5 minutowej rozmowy telefonicznej - wskazaniem do rezonansu kręgosłupa jest popuszczanie moczu, a jak boli az do łez kręgosłup to nic strasznego, bo kazdego boli.

Dzien dobry. W dniu dzisiejszym bylem u Pana doktora na kontroli po złamaniu nogi w stawie skokowym. Podczas badania lekarz byl niemiły i mało wiarygodny. Wszystko musiałem tłumaczyć mimo tego,że było to wyszczególnione w karcie choroby(w końcu to wizyta kontrolna). Lekarz nie zrobił badania rtg,co uważam że było nawet bardzo wskazane. Do tego mial pretensję,że nie domyśliłem się,że mam zdjąć gips.Porównal nogę chora z nogą zdrową,oznajmił,że jest lekko spuchnięta. Powiedzial żebym stanął na nodze, co nie bardzo było możliwe bo sprawiało mi to duży ból. Określił to jako skręcenie po uzyskaniu wywiadu ode mnie,że noga była skrecon w sumie 3 razy. Na koniec patrząc w poprzednie badanie rtg stwierdził że opis tyczy się kolana,a nie stawu skokowego,SZOK!!!!!. Jestem bardzo zdegustowany. Taki człowiek nie powinien leczyć ludzi,niekompetentny i psujacy wizerunek przychodni w której pracuje.

Dolegliwości związane z kolanami spowodowały że w wieku 72 lat w lipcu 2015 r. z pracownika służby zdrowia (Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie) stałem się petentem społecznej służby zdrowia. Wobec trudnego dostępu do specjalistów NFZ udałem się do lekarzy prywatnych. Badania wykazały konieczność dokonania zabiegu operacyjnego. NFZ skazywał mnie na oczekiwanie min. 3-letnie. Znając szpitalną służbę zdrowia przeprowadziłem rozpoznanie innych możliwości. Wszelkie wskazania kierowały mnie na Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie i taką podjąłem decyzję, którą dziś uważam za w pełni uzasadnioną. Jako były audytor ISO oceniam wysoką fachowość w całym toku terapii. Operacja wykonana przez dr Piotra Nowaka w dniu 12 stycznia przebiegła bardzo sprawnie i fachowo. Nie odczuwałem żadnego dyskomfortu, bólu w czasie operacji i po niej. Obsługa pielęgniarska bez zarzutu. Bardzo sprawna działalność administracyjna (recepcja). Troskliwa i fachowa rehabilitacja która niestety musi przynosić pewien ból, który jest konieczny dla przywrócenia pełni sprawności.
Reasumując powyższe wyrażam satysfakcję z dokonanego wyboru, który z przekonaniem mógłbym polecić wszystkim osobom, które znalazły się w mojej sytuacji.

Bardzo dziękuję Dr Piotrowi Nowakowi za wykonaną operacje na paluch sztywny. Stopa bardzo szybko wraca do sprawności. Jestem bardzo zadowolona ze sposobu w jaki doktor Nowak wyjaśnił mi przyczyny choroby, sposób leczenia, przeprowadzenie zabiegu i opieki w trakcie rekonwalescencji. Jeżeli w przyszłości będę potrzebowała opieki ortopedycznej z pewnością udam się do dr Nowaka.

Lekarz całkowicie pozbawiony empatii i zrozumienia pacjenta. Odmówił przedłużenia zwolnienia lekarskiego i wypisania recpty na leki zakrzepowe odsyłając do lekarza przyjmującego w dniu następnym. Trafiłam do pana doktora na kontrolę ze złamaną rzepką po czterech dniach od założenia gipsu na całej długości nogi w dniu 23.12.2014 gdzie wiedział że następnego dnia jest wigilia i nie ma lekarza który mógłby mnie przyjąć jak również poruszanie dla mnie jest niezmiernie utrudnione. Ponadto odnosił się w sposób arogancki i lekceważący.

Dziękuję za wykonaną operację , artroskopia kolana . Dzisiaj jestem całkiem sprawna , takich lekarzy nam potrzeba

Doktor wykonał artroskopową rekonstrukcję ścięgna m.nadgrzbieniowego ,usunął cystę ,bureksomia,akromioplastykę pełny powrót do zdrowia .