dr n. med. Piotr Nowaczykdr n. med. Piotr Nowaczyk - zdjęcie profilowe

dr n. med. Piotr Nowaczyk

Chirurg ogólny, Chirurg onkolog

Ukończył z wynikiem bardzo dobrym i medalem Rektora za osiągnięcia w nauce i pracy społecznej studia na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w roku 2008. W latach 2008-2009 odbył staż podyplomowy w Szpitalu im F. Raszei w Poznaniu. W latach 2009 – 2015 specjalizacja z chirurgii ogólnej. W latach 2016 - 2018 specjalizacja z chirurgii onkologicznej. Od 2009 pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii, najpierw w Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej I, aktualnie w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi jako starszy asystent. W 2014 roku obrona doktoratu z wyróżnieniem pt: „Biopsja węzła wartowniczego w raku jelita grubego – wskazania i technika, czynniki warunkujące skuteczność, wpływ mikroprzerzutów na przeżycia odległe”. Laureat stypendiów kongresowych przyznanych przez European Cancer Organization (ECCO) oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich. Laureat nagród za najlepsze doniesienia plakatowe na zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Recenzent European Journal of Surgical Oncology oraz Journal of Cachexia, Sarcopenia and Muscle. Badacz, współbadacz i koordynator w zakresie projektów naukowych i badań klinicznych obejmujących raka piersi, raka żołądka, raka odbytnicy oraz problematykę leczenia żywieniowego w onkologii. Członkostwo towarzystw naukowych: Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Europejskie Towarzystwo Chirugii Onkologicznej (ESSO – European Society of Surgical Oncology), EUSOMA, The Oncoplastic Breast Consortium (OPBC). Od kilku lat opiekun Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Autor i współautor ponad 70 doniesień zjazdowych, publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz rozdziałów w książkach polskich i zagranicznych. Główne zainteresowania: nowotwory gruczołu piersiowego, chirurgia onkoplastyczna i rekonstrukcyjna gruczołu piersiowego, nowotwory skóry oraz czerniak, nowotwory tarczycy.

dr Piotr Nowaczyk jest wyjątkowym człowiekiem ,ma cierpliwość i czas dla pacjenta , wszystko wytłumaczy i zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla konkretnej sytuacji. Zaufałam doktorowi. Jest specjalistą w swojej dziedzinie i jeśli zdecyduję się na rekonstrukcję usuniętej piersi to tylko u doktora Nowaczyka. Jeszcze raz bardzo dziękuję .

Jeszcze raz bardzo dziękuję .

Pan dr Piotr Nowaczyk to wspaniały godny polecenia i zaufania lekarz. Nie dość, że jest bardzo dobrym lekarzem jest również bardzo miłym i życzliwym człowiekiem. Zawsze służy pomocą i nie pozostawia swojego pacjenta bez fachowej opieki. Bardzo dziękuję Panie doktorze za okazanie zainteresowanie moim przypadkiem. Wdzięczna pacjentka.

Bardzo dziękuję Panie doktorze za okazanie zainteresowanie moim przypadkiem.
Wdzięczna pacjentka.

Tak wspaniałego i kompetentnego lekarza jeszcze nie spotkałam. To prawdziwy Człowiek - uprzejmy, uśmiechnięty, życzliwy, a przede wszystkim zainteresowany pacjentem, jak mało który lekarz. Dr Piotr wykonywał u mnie rekonstrukcję i symetryzację piersi. Takich pięknych piersi w życiu nie miałam. Dziękuje za troskę okazywaną , cierpliwość, zaangażowanie, życzliwość oraz poświęcenie Pan dr Nowaczyk zasługuje na najwyższe uznanie oraz wdzięczność. Jest lekarzem godnym pełnego zaufania.

Wspaniały lekarz. Profesjonalny, sympatyczny i bardzo otwarty. Nie sposób wymienić i opisać wszystko cech Pana Doktora. Polecam z całego serca. Byłam operowana dwukrotnie i jestem bardzo zadowolona. Dziękuje za wszystko.

Za troskę okazywaną pacjentom, cierpliwość, zaangażowanie, życzliwość oraz poświęcenie Pan dr Nowaczyk zasługuje na najwyższe uznanie oraz wdzięczność. Jest lekarzem godnym pełnego zaufania.

Z pełnym przekonaniem podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi komentarzami na temat dr Nowaczyka. Ma dar służenia wiedzą, swoim czasem, swoją uwagą pacjentom. Ma wyjątkowe predyspozycje do dawania siebie innym. Dobry człowiek

100 gwiazdek to za mało by ocenić Pana doktora🤗 Lekarz z powołania, oddany pacjentom, mega profesjonalista, zna się na robocie, godny polecenia. Jestem pełna podziwu. Chylę czoła Panie Doktorze🤗

Lekarz wyjątkowy. Od pierwszej rozmowy, od pierwszej wizyty wiedziałam, że mogę Mu zaufać. Na każde zadane pytanie zawsze odpowie konkretnie, wyczerpująco i rzeczowo, a żadne z moich pytań nigdy nie pozostawało bez odpowiedzi. Jestem po operacji mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją piersi. Pierś wygląda rewelacyjnie. A zszycie to po prostu majstersztyk. Na oddziale sama sobie zazdrościłam, że trafiłam na takiego lekarza. Panie Doktorze. Dziękuję!

Panie Doktorze. Dziękuję!

Dr wykonywał u mnie rekonstrukcję i symetryzację piersi. Takich pięknych piersi w życiu nie miałam :) fantastyczny lekarz, polecam z czystym sumieniem

Mam ogromny szacunek i wdzięczność dla Pana Doktora za bezdyskusyjny profesjonalizm, empatię i niesamowitą cierpliwość. Postawa etyczna Doktora Nowaczyka powinna służyć za wzór zarówno młodym pokoleniom lekarzy, jak i starszym kolegom po fachu. Szkoda, że nie mogę przyznać sześciu gwiazdek...