dr n. med. Piotr Ognik

Psycholog

Zostalam wyslana do dra Ognika kilkanascie temu przez rodzicow; zglaszanym (przez nich) problemem byly niskie oceny i brak motywacji do nauki. Pan doktor wypytal mame o przebieg ciazy i porodu, wykonal serie testow na inteligencje, kilka razy ze mna porozmawial (zyczliwe pogaduchy o szkole, z przewaga jego monologow o zyciu), po czym poinformowal rodzicow, ze jestem madra i wrazliwa dziewczynka, moze troche niesmiala, ale ze wszystko ze mna w porzadku. Sama przyjemnosc ze mna pracowac. Przeoczyl np. to, ze na tej ostatniej sesji bylam boso, w milczacym szoku i z ...

Przeoczyl np. to, ze na tej ostatniej sesji bylam boso, w milczacym szoku i z krwawiacymi kolanami (bo odmowilam przyjscia i ojciec przeciagnal mnie, szarpiaca sie, po parkiecie). Moze gdyby to zauwazyl, domyslilby sie, ze dla mnie to nie mogla byc relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu - zwlaszcza do doroslego mezczyzny - i ze sciemniam jak z nut, zeby mnie tylko zostawili w spokoju. Przeoczyl wiec wszystko: ciezkie samookaleczanie, nasilajaca sie depresje, probe samobojcza, zaburzenia snu, deficyt uwagi, zaburzenia funkcji wykonawczych, nawet zaburzenia integracji sensorycznej i fobie spoleczna. Przez to "wszystko z nia w porzadku" minelo 10 kolejnych lat, zanim trafilam na porzadna terapie i pierwsze antydepresanty; 14 lat, zanim ostatecznie rozpoznano ASD i ADD. (Cos, co neuropsycholog naprawde moglby zauwazyc!)
Mam zal do pana doktora za lekcewazenie objawow, opoznienie diagnozy, przeoczenie sygnalow przemocy, i ze utwierdzil mnie jako dziecko w przekonaniu, ze dorosli dziela sie na bezuzytecznych i szkodliwych.

U p. Ognika byłam szukać pomocy w wieku adolescencji. To były lata temu, ale wtedy nie można było podzielić się własnym doświadczeniem w Google. Teraz można i to zrobię. p. Ognik - sesje dotyczyły jego samochodów, był bardzo nonszalancki w stosunku do zgłaszanej przeze mnie problematyki, rzekłabym, że to insynuator bycia poczciwym specjalistą. Nie dosyć, że mi nie pomógł, to jego bagatelizująca puenta odnośnie moich problemów była również przyczynkiem do tego, że sama zbagatelizowałam co czułam i przeżywałam, uznałam, że skoro "lekarz" mówi, to znaczy, że wszystko jest dobrze. Jakoś tak "olał" moje problemy w wieku adolescencji, co z kolei utrudniło mi poważne podejście do mnie samej w tamtym okresie i powagi tego co czułam, ponieważ już wtedy miałam pierwsze poważniejsze objawy zaburzeń odżywiania oraz stany depresyjne, czułam się fatalnie i nie wiedziałam dlaczego. p. Ognik nic nie zdiagnozował, uznał, że nie ma co diagnozować ;)
Nie polecam, a wręcz przestrzegam.

Jestem byłą studentką. Poziom wiedzy i praktycznych umiejętności najwyższy, bowiem oparty na doświadczeniu klinicznym. Poziom przekazu wiedzy - jak rzadko u kogo. Jedne z najlepszych zajęć na psychologii klinicznej. A nadto uruchamiający t.z.w. "myślenie kliniczne" u studentów, a to już jest "najwyższa szkoła jazdy".

w 100% skuteczny uprzejmy potrafiący trafnie zdiagnozować pacjenta. Pisze dlatego tak poniewaz w ciągu około roklu pomógł mi się pozbyć Pan Doktor napadów lęków występujących w sytuacjach stresowych a wcześniej przez 4 lata nie pomagało leczenie farmakologiczne pozdrawiam

pozdrawiam

bardzo dobry specjalista. Byłam u Pana Doktora z dzieckiem, które miało problemy w szkole -w 100% wychwycił problem - terapia trwała 2 m-ce. Obecnie dziecko uczy sie bdb, nauka sprawia mu przyjemność.

Nie jestem zadowolona. Jak dla mnie to kręcił i kluczył. Pozdrawiam.

Nie jestem zadowolona. Jak dla mnie to kręcił i kluczył. Pozdrawiam.

No więc przyłączam się do wąskiej grupy, która wyrażała się raczej negatywnie. Bardzo mi przykro, że mi nie jest przykro, ale Pan Doktór kreuje lekarską rzeczywistość. Czytając poprzednie entuzjastyczne komentarze mam wrażenie, że napisali je współpracownicy Pana Doktóra. Nie mam dowodów, że tak jest, to oczywiste. Nie podobał mi się zwłaszcza komentarz do długiego komentarza krytycznego, który moim zdaniem potwierdza moją opinię. Jedynego, zresztą krytycznego, do tej pory. Jest to swoją drogą dość interesujące i zastanawiające. Proszę Państwa o włączenie się do ocen Pana Doktóra. Najciekawsze jest, że wszystkie niemal uwagi pozytywne mówią o konieczności nastawienia się na leczenie długie, konsekwentne i bez wątpliwości. Rzeczywiście, jak bym był Doktórem, też bym tak chciał.

U mojej córki, gdy miała roczek stwierdzono ,,zespół westa idiopatyczny" Dziecko mając 6 lat praktycznie nie mówiło, cofało się wręcz w rozwoju. Leczenie farmakologiczne okazało się błędne. Córka miała zatrucie polekowe. Dzięki znajomemu trafiłam do dr. Ognika . Kilka lat jeżdżenia na wizyty, przestrzegania zaleceń zaowocowały Córa zdała maturę , studiuje. Wcześniej miała skierowanie do szkoły życia. Cudowny człowiek , uwielbiany przez córę , całą moja rodzinę. Zawdzięczamy mu tak wiele. POlecam gorąco

Nie wzbudził zaufania dziecka, odmowa następnej wizyty ze strony dziecka.

Nie wzbudził zaufania dziecka, odmowa następnej wizyty ze strony dziecka.

Szanowni Państwo, Leczymy chorobę małżonki mojej od lat. W wyniku konkretnego, miejscowego urazu zapadła bowiem na epilepsję. Po wizycie u Pana Lekarza, którego bardzo cenię jako człowieka, niestety odniosłem wrażenie, iż jeśli ktoś pragnie wyleczyć tę chorobę przez „chiromancję”, to proszę bardzo. Mianowicie usłyszeliśmy, że padaczki "pourazowej" należy się "oduczyć", jak nawyków migrenowych, gdyż wielu ludzi "naucza się" tej choroby. Interesujące. Następnie słuchaliśmy o Panu Lekarzu, i że Pan Lekarz „pisał doktorat i że go w końcu napisał, choć wcale nie z tej dziedziny, z której zamierzał, jakich miał promotorów ...

Szanowni Państwo,
Następnie słuchaliśmy o Panu Lekarzu, i że Pan Lekarz „pisał doktorat i że go w końcu napisał, choć wcale nie z tej dziedziny, z której zamierzał, jakich miał promotorów i recenzentów, a że część ich nazwisk jest zbieżna z nazwiskami polskich artystów estradowych i tak należy ich sobie kojarzyć, że w końcu był kierowcą rajdowym i rozumie co czuje po wypadku R. Kubica, że czyta podręczniki z lat 80-tych i że tam są podstawy nowoczesności w nauce, których świat medyczny dookoła zdecydowanie zdaje się nie dostrzegać” (interesujące nie-mal cytaty).
60 min. przedzierania się przez monolog Pana Lekarza i wielokrotne „porozmawiajmy o moim przypadku”, „porozmawiajmy o mnie” mojej małżonki, dopełniło spektaklu tragifarsy. Za długo i intensywnie walczymy z epilepsją, żeby po pięciu minutach nie wiedzieć, czym zakończy się spotkanie. Smutne moim zdaniem, że Pan Lekarz nie powiedział: Kochani, nie mogę Wam pomóc. To byłoby Dobre i Słuszne. Już nie raz to słyszeliśmy i OK. Cieszę się, że udało mi się powstrzymać moją zbyt inteligentną małżonkę od napadów (ironii).
Ponadto już proponowane metody diagnozy i koszty rozmów wstępnych miałyby opiewać na sumę prawie 1.000 PLN. I nie o pieniądze tu chodzi, choć prawda, o wiele ciekawsze rozmowy odbywaliśmy za granicą, i to za niższe stawki. Nie chcę obrazić ani Pana Lekarza, ani Państwa korzystających z jego usług, nie jest to moją intencją i jeśli się dzieje, to nie czynię tego świadomie. Zamieszczam jedynie opinię na forum, którego jest do tego stworzone. Po prostu proszę wziąć ją pod rozwagę przy wyborze lekarza. Poza tym Pan Lekarz to niezwykle przyjemny, sympatyczny i miły człowiek.
Pozostaję w Szacunku