Dodaj opinię Umów wizytę

W swojej pracy opieram się na bogatym doświadczeniu oraz wszechstronnym wykształceniu.

Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z ...

Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Staż podyplomowy odbyłem w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu m.in. na Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Katedrze Chirurgii Stomatologicznej.

Aktualnie prowadzę badania naukowe w ramach studiów doktoranckich na Katedrze Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dziedziny, które pasjonują mnie najbardziej to nowoczesna endodoncja mikroskopowa, implantologia, stomatologia estetyczna i mikrochirurgia stomatologiczna, stąd też większość moich specjalistycznych kursów i szkoleń praktycznych dotyczy właśnie tej tematyki. Od 2006 roku wykonuję leczenie endodontyczne pod mikroskopem. W codziennej pracy wykorzystuję najbardziej zaawansowany technologicznie mikroskop stomatologiczny OPMI PROergo oraz lupy zabiegowe EyeMag Pro S firmy Carl Zeiss. Praca w powiększeniu jest niezbędna podczas wszystkich zabiegów stomatologicznych.

Od 2006 roku przeprowadzam zabiegi niechirurgicznego leczenia chorób przyzębia metodą VECTOR. Zajmuję się mikrochirurgią periodontologiczną obejmującą estetyczne korekty kształtu dziąsła oraz przeszczepy i regenerację tkanek.

Jako jeden z pierwszych w Polsce i jedyny na Śląsku ukończyłem Autorski Podyplomowy Program Curriculum Peiodontologiczno - Implantologiczego Profesora Markusa Hürzelera z Monachium.

Do swego dorobku zawodowego mogę zaliczyć liczne publikacje stomatologiczne. Prowadzę specjalistyczne szkolenia dla lekarzy. Jestem twórcą koncepcji leczenia i szkoleń praktycznych "kreatywna endodoncja".

Wolny czas przeważnie spędzam z rodziną. Sporty wodne, narciarstwo, fotografia w podczerwieni i modele RC to pasje, którym poza pracą lubię poświęcać swój czas.

Jestem członkiem prestiżowych organizacji stomatologicznych.

Dr Puchała to lekarz z powołania.Ogromna wiedza, dokładność,sumienność i tak zalety można wymieniać bez końca.To jedyny lekarz, który sprawił, że po raz pierwszy od 27 lat wiem jak to jest jak żaden ząb nie boli a to z kolei spowodowało, że za kilka miesięcy będę mamą:):)Przykre jest to, że mamy wciąż za mało takich lekarzy jak Doktor Puchała.Polecam!!!!!

Delikatny, uprzejmy i co ważne potrafi uspokoić zdenerwowanego pacjenta. Pocieszy go i da wsparcie - to bardzo dużo daje. Godny zaufania i polecenia

Lekarz świetny, jedyny mały minus to jego ciągłe zabieganie. Uważam że mógłby nieco zwolnić i poświęcić więcej czasu pacjentowi. Prawda jest jendak taka, że na fotelu całą uwagę poświęca.

Od lat zawsze balam sie wizyty u dentysty...kladac sie na fotel juz mialam takiego stresa i mokre plecy ze strachu ...kiedy znalazlam ta klinike wszystko sie zmienilo... tam naprawde nic a nic nie boli :) pierwszy raz w zyciu ..a juz zyje troche lat, trafilam na stomatologa ktory powiedzial ze nie bedzie bolalo .. i rzeczywiscie nic nie bolalo. Pozatym atmosfera tam panujaca jest swietna , czlowiek nie czuje sie jakby szedł na " ścięcie " tylko od samego progu widac usmiechniety personel ktory wita i ktory nalezycie zajmuje sie pacjentem. Zarówno panie w recepcji jak panie asystujace przy lekarzu sa przemiłe.
Równiez pani wykonujaca higienizacje to przemila i fachowa osoba ktora jest w pełni profesjonalna w tym co robi.
Bardzo wam wszystkim dziekuje...jestescie super specjalistami...ekipą ...a przede wszystkim wspaniałymi ludzmi...
pozdrawiam... Kasia z Anglii

Artyści Uśmiechu pod kierownictwem Dr Piotra Puchały to zespół wspaniałych fachowców, dla których słowo "nie da się" nie istnieje. Dzięki doświadczeniu i pasji Pana Doktora jest On w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi przypadkami, takimi jak mój. Polecam szczególnie osobom, którzy boją się wizyt u stomatologa, leczenie odbywa się całkowicie bezboleśnie i szybko, gdyż "kanałówka" jest wykonywana w 100% na jednej wizycie.