Dodaj opinię Umów wizytę

W swojej pracy opieram się na bogatym doświadczeniu oraz wszechstronnym wykształceniu.

Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z ...

Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Staż podyplomowy odbyłem w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu m.in. na Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Katedrze Chirurgii Stomatologicznej.

Aktualnie prowadzę badania naukowe w ramach studiów doktoranckich na Katedrze Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dziedziny, które pasjonują mnie najbardziej to nowoczesna endodoncja mikroskopowa, implantologia, stomatologia estetyczna i mikrochirurgia stomatologiczna, stąd też większość moich specjalistycznych kursów i szkoleń praktycznych dotyczy właśnie tej tematyki. Od 2006 roku wykonuję leczenie endodontyczne pod mikroskopem. W codziennej pracy wykorzystuję najbardziej zaawansowany technologicznie mikroskop stomatologiczny OPMI PROergo oraz lupy zabiegowe EyeMag Pro S firmy Carl Zeiss. Praca w powiększeniu jest niezbędna podczas wszystkich zabiegów stomatologicznych.

Od 2006 roku przeprowadzam zabiegi niechirurgicznego leczenia chorób przyzębia metodą VECTOR. Zajmuję się mikrochirurgią periodontologiczną obejmującą estetyczne korekty kształtu dziąsła oraz przeszczepy i regenerację tkanek.

Jako jeden z pierwszych w Polsce i jedyny na Śląsku ukończyłem Autorski Podyplomowy Program Curriculum Peiodontologiczno - Implantologiczego Profesora Markusa Hürzelera z Monachium.

Do swego dorobku zawodowego mogę zaliczyć liczne publikacje stomatologiczne. Prowadzę specjalistyczne szkolenia dla lekarzy. Jestem twórcą koncepcji leczenia i szkoleń praktycznych "kreatywna endodoncja".

Wolny czas przeważnie spędzam z rodziną. Sporty wodne, narciarstwo, fotografia w podczerwieni i modele RC to pasje, którym poza pracą lubię poświęcać swój czas.

Jestem członkiem prestiżowych organizacji stomatologicznych.

Świetny specjalista godny polecenia oraz fantastyczna profesjonalna z klimatem placówka. Odbudowany ząb kóry przez kilku wcześniejszych stomatologów był nie do uratowania. Gorąco polecam!

Do Pana Piotra trafiłam z zębem dla, którego mój dotychczasowy stomatolog nie widział ratunku mało tego jako kobieta ciężarna okazałam się bardzo kłopotliwym pacjentem. Batalia jaką stoczyliśmy z Panem Piotrem o uratowanie mojej nieszczęsnej szóstki to kilka godzin spędzonych na fotelu. Chciałam już dać za wygraną ale determinacja tego młodego dentysty była niesamowita. Ząb został wyleczony i odbudowany, gdy pokazałam jego zdjęcie swojemu byłemu stomatologowi usłyszałam słowa "Pani Kasiu jeszcze nie widziałam tak dobrze zrobionej kanałówki".
Nic więcej nie mam do dodania, po prostu polecam : ))

Dr Puchała to najlepszy stomatolog , którego do tej pory udało mi się poznać, śmiało mogę polecić go każdemu. Fachowiec w swojej dziedzinie w 100%. Wizyta w gabinecie "ARTYŚCI UŚMIECHU" nie może równać się z niczym innym. Najlepszy gabinet w którym byłem. Wizyta w tym ...

Wizyta w tym gabinecie różni się wszystkim niż w tych "zwykłych gabinetach stomatologicznych" - sprzęt, obsługa wszystko z najwyższej półki.
Ceny może ciut wysokie lecz za jakość oraz tak fachową obsługę wydają się nie być przesadzone.
Tak powinna wyglądać stomatologia XXI wieku.

Bardzo się cieszę, że znalazłem Dr Puchała. Do tej pory odwiedziłem wiele gabinetów i byłem odbijany jak piłeczka pingpongowa :( Nikt nie zwracał uwagi na moje dolegliwości i że cały czas mnie boli przy leczeniu. Nigdy nie byłem w stanie zakończyć leczenia ze względu na dolegliwości. Dopiero Dr Puchała wysłuchał mojej historii i zagwarantował bezbolesność zabiegu. Nie kłamał :) Podał dużo znieczulania jakimś systemem komputerowym i po raz pierwszy mogłem wyleczyć zęba. Całe leczenie było bezbolesne. Mam do Katowic dosyć daleko ale na pewno wrócę i będę polecał. Dziękuję.

Najlepszy chirurg u jakiego byłam. Miała do usunięcia kilka korzeni zębów i Dr Puchała zrobił to tak szybko i bezboleśnie że nawet nie wiedziałam kiedy. Ta wizyta chyba wyleczyła mnie z dentofobii po moich wcześniejszych przygodach z różnymi dentystami. Polecam z całego serca.