lek. med. Rafał Taczanowskilek. med. Rafał Taczanowski - zdjęcie profilowe

lek. med. Rafał Taczanowski

Neurochirurg

Lekarz medycyny, specjalista neurochirurg i neurotraumatolog. Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie w 1985 roku. W 1987 roku podjął pracę w Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. W 1990 roku, pod kierownictwem Prof. Witolda Mazurowskiego, zdał egzamin na Io specjalizacji z neurochirurgii i neurotraumatologii.

W latach 1993 – 1996 brał udział w polsko-niemieckich kursach i warsztatach z neurochirurgii, organizowanych przez Uniwersytet we Frankfurcie n/Menem i Akademię Medyczną we Wrocławiu. W 1995 roku, pod kierownictwem Prof. Mirosława Ząbka, zdał egzamin na IIo specjalizacji z neurochirurgii i neurotraumatologii. Po objęciu przez Prof. Mirosława Ząbka stanowiska Ordynatora Oddziału Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie i Kierownika stworzonej na tej bazie Kliniki Neurochirurgii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Rafał Taczanowski powołany został na stanowisko Zastępcy Ordynatora, które pełnił w latach 1999 – 2005. W latach 2005 – 2009 pełnił stanowisko Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie (708 łóżek w 14 oddziałach; 30 poradni przyszpitalnych).

Był współautorem nowego programu medycznego szpitala oraz jego restrukturyzacji, modernizacji i planów rozwoju. Jednocześnie w latach 2003 – 2010 jako Asystent Dydaktyczny Kliniki Neurochirurgii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego prowadził wykłady z intensywnej opieki neurochirurgicznej po urazach głowy i operacjach czaszkowo-mózgowych, leczenia bólu i chirurgii kręgosłupa.

mam 74 lata , przed chwilą przeczytałem iż lekarz który w roku 1996 roku uratował mi życie operując krwiaka mózgu , jestem przerazony że tacy wspaniali młodzi ludzie odchodzą , to był wielki człowiek i lekarz . Jacek

odchodzą , to był wielki człowiek i lekarz .
Jacek

Pierwszy raz byłem z wizytą u neurochirurga , z bardzo poważnym rozpoznaniem naczyniaków w móżdżku . Przez 3 lata byłem straszony przez neurologów o powadze schorzenia, wysłuchałem wiele katastroficznych dla mnie diagnoz i konsekwencji . Mając wykonane dwa rezonanse mózgu z kontrastem. Wszyscy lekarze u których byłem nie rozpoznali się i stawiali nietrafne diagnozy oraz przewidywania do dalszych mych losów związanych z mym rozpoznaje chorobowym. Przeżyłem przez ten okres ,wiele stresów i własnych wizji dalszego życia. Jeden człowiek w osobie pana dr. Rafała Taczanowskiego , po mym wejściu do gabinetu rozwiał me wszystkie obawy ciepłym słowem , wielką życzliwością ludzką w paru zdaniach odmienił me życie . Objaśnił mi czym jest uroda mego móżdżku od okresu mego kształtowania się z zygoty na człowieka . Ten koszmar to nic innego jak mała niedoskonałość powstała w życiu płodowym. Jedno słowo kilka zdań wyjaśnienia ,a przede wszystkim objaśnienie na podglądzie filmu z badania rezonansowego głowy .Możliwość ujrzenia tej małej nie doskonałości czy błędu natury w mym móżdżku odmieniło me życie. Dziękuję panie doktorze .Czarodzieju swego zawodu . Życzę aby Bóg zachował cię jak najdłużej na tej ziemi ,Byś czynił swym słowem i swymi rękoma dobro tak potrzebne ludziom którzy tego potrzebują .

Wdzięczny za dobre słowo ciepło i empatie ,życzliwość i profesjonalizm i odmienienie mego życia.

Józef Mlącki żona i rodziną