lek. dent. Renata Nagórska

Stomatolog, Ortodonta

1,3

Niestety tez nie jestem zadowolona, brak symetrii pomimo wyraźnych próśb z mojej strony o zwrócenie na to uwagi, dr pomimo moich uwag nic tym nie zrobiła i uznała ze leczenie jest zakończone i jest super, niestety nie jest w ogóle super, potrzebny kolejny aparat u innego ortodonty żeby wyrównał, brak symetrii - efekt? Wyglada to nieestetycznie, gorzej niż przed założeniem

Szczerze nie polecam leczenia u tej pani. Niestety ja kilka lat temu popełniłam ten błąd, za który boleśnie płacę do dzisiaj. Nosiłam aparat około 2,5 roku. Mimo mojego wyraźnego niezadowolenia z efektu jaki został uzyskany (wizualnego, ale przede wszystkim ogromnego dyskomfortu dotyczącego zgryzu- bolesne napięcie mięśni żuchwy i ból zębów połączony z uczuciem "rozpychania" się ich w dziąsłach) zostało wymuszone na mnie, w sposób, delikatnie ujmując "mało przyjemny" zdjęcie aparatu, gdyż pani doktor uznała leczenie za zakończone, a na moje skargi dotyczącego tego, co opisałam wyżej, zostałam poinformowana, że moje zęby "muszą się dogryźć". Dziś mija około 9 lat od tamtego momentu i przez ten cały czas towarzyszą mi te same dolegliwości. Po zdjęciu aparatu był oczywiście czas retencji, ale wizyty nie należały do przyjemnych. Pani doktor nie była tak miła jak na początku leczenia. Wyraźnie dawała wyraz złości kiedy skarżyłam się na niepoprawne uczucie w mojej jamie ustnej i całej szczęce. Efekt wizualny również pozostawia wiele do życzenia. Zęby są wypchane do przodu, ponieważ trójki, które przed leczeniem znajdowały się poza łukiem zostały na siłę wepchane w łuk bez wcześniejszego przygotowania dla nich miejsca. Trójki, tzw. kły nadal lekko odstają, a dwójki ustawione są w innych, nieproporcjonalnych pozycjach. Niestety muszę zupełnie na nowo rozpocząć cały proces leczenia. Znam też dwie inne osoby, które również nie są zadowolone z efektu leczenia w tym gabinecie.

Po 3,5 roku leczenia końca nie widać. Pani doktor chce mi ściągać już aparat ale linia twarzy jest kopnięta na maxa, dwa zęby poza łukiem. Według niej leczenie jest zakończone. Zdecydowanie nie polecam.