lekarz Robert Kucharski

Neurolog

Niestety, dwie wizyty u doktora Kucharskiego w związku z diagnostyka i leczeniem choroby Alzheimera u mojego ojca skończyły się dużym niesmakiem. Przede wszystkim spotkaliśmy się z absolutnym brakiem empatii, lekarz zwracał się do taty w sposób "nie mów tyle chłopie" i "pana zdanie mnie nie interesuje" (!!). Zgłaszając się do tego ośrodka liczyłam na profesjonalne podejście do pacjenta no ale niestety. Nigdy, u żadnego lekarza, nawet na NFZ nie spotkałam się z takim zachowaniem. Wydaje mi się że szacunek należy się również chorym na Alzheimera, a w gabinecie neurologa szczególnie. ...

szczególnie. Tata poczuł się upokorzony i po drugiej wizycie stwierdził że więcej do tego miejsca nie wróci. Po drugie, pierwsza wizyta trwała 2 godziny, nie 3, z powodu nieobecności pielęgniarki, natomiast opłata została pobrana jak za 3 godziny. Oczywiscie pan doktor sam zebrał wywiad pielęgniarski natomiast "lekko" oszczędził czasu choćby na zamianie kilku zdań z pacjentem. Na zwieńczenie współpracy, po tym jak poinformowałam lekarza że na życzenie taty będziemy zmieniać miejsce leczenia i proszę o informację czy dwa ostatnio zapisane leki tata ma przyjmować nadal czy je odstawić, usłyszałam za pośrednictwem pani rejestratorki że albo jednak przyjdę na wizytę (w domyśle zapłać to się dowiesz) albo mam pytać o to lekarza rodzinnego.Czysta kpina i arogancja. Podsumowując: jeśli ktoś ma ochotę słuchać jak jego chory bliski jest za duże pieniądze upokarzany w gabinecie to polecam serdecznie.

Chodziłam do niego w Żninie - był moją ostatnią deską ratunku i okazało się, że pomógł. Stwierdził nerwicę i dobrał leki, które brałam rok - jestem już po odstawieniu póki co nawrotów nie ma. Pomógł bardzo i wspierał. Kompleksowy wywiad. Jako lekarz silna osobowość - może czasem przeszkadzać, ale idzie się przyzwyczaić. Nie naciąga, jeśli widzi, że wszystko jest oki to kończy leczenie i wizyty. Mogę go polecić.

Lekarz jest bardzo dokładny. Bada i czyta wszystkie dokumenty, przegląda wszystkie leki, dużo odstawia i zmienia, zna się na tym co robi. Godny polecenia

Trafiliśmy do tego lekarza skierowani w desperacji kiedy nic nie pomagało a syn czuł się coraz gorze od wielu lat. Kilka razy zmienialiśmy leki, kilka razy musieliśmy być na wizytach. Pan doktor zawsze pomagał, namawiał syna do cierpliwego brania leków, tłumaczył co się dzieje i dlaczego. Jest bardzo dobrze. Tyle lat cierpienia i jednak może być dobrze. Dziekujemy

Cenię za kompetencje,wiedzę i poczucie odpowiedzialności.Dziękuję za diagnozę i skuteczne leczenie("wróciłam z wyspy bólu i rozpaczy").Myślę że Pan doktorze,ja także zdajemy sprawę że nasze relację nie należały do łatwych bo jestem pacjentem nie pokornym.I jeszcze ważna rzecz poczucie bezpieczeństwa kiedy się wie że gdy jest problem można zadzwonić i Pan ten telefon odbierze.

Pan Doktor opiekuje się moją rodziną. Rozpoczeliśmy leczenie od mojej babci. Potem leczył moją mamę i tatę. Teraz leczy moją cicię. Po pierwsze leczy skutecznie. Po drugie zawsze wyjaśnia co robi i dlaczego. Po trzecie wyjaśnia, że leki to nie wszystko. Zajmuje się pacjentem w całości a nie tylko jako neurolog. Oprócz tego zajmuje się cała naszą rodziną i wyjaśnia jak postępować. Na końcu udzielił wielu bezinteresownych rad w zupełnie innych sprawach zdrowotnych. Polecam tego lekarza

Od roku chodzę do doktora i ufam mu jak mało komu. Leczę chorobę z którą przyszłam a do tego radzę się w wielu innych. Nie tylko w kwestii zdrowia bo na ten temat doktor ma wiedzę niewyczerpaną. Ale stał się też doradcą "życiowym". To po prostu mądry i fajny człowiek

Nie słucha. Oczekuje tylko odpowiedzi na własne pytania. Wstawia wszystkich w swoje szufladki, nie dopuszcza odstępstwa od tego. Nie słucha więc nie rozumie. Z drugiej strony jest bardzo kompetentny, ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie. Dla mnie nie do przyjęcia jest lekarz, u którego kompetencja i słuchanie tego, co mówi pacjent nie idą w parze. Zdecydowany minus.

Zdecydowany minus.

Dziękuję za opiekę nad moją mamą.Pana profesjonalizm i zaangażowanie sprawił, że z ogromnym zaufaniem podchodzimy do Pana giagnoz i opini. Dzięki takim lekarzom jak Pan wraca wiara w ludzi i sens życia. Realizacji marzeń, sympatycznych pacjentów i wspaniałych zdjęć z podróży życzy córka Sabiny M-P z Bydgoszczy.

Drugi raz trafiliśmy z naszym tatą do doktora. To bardzo ciepły, znający się na swoim zawodzie lekarz. Warto się leczyć u takiego lekarza