Sylwia Szpak-Ulczok

Endokrynolog

Jestem pacjentem Pani doktor od półtorej roku. Trafiłem do Pani doktor po przejściu przez leczenie u innego, podobno bardzo dobrego specjalisty z całkowicie rozregulowaną tarczycą , guzkami na tarczycy, które niby raz były a raz nie, oraz totalną depresją, że nikt mi nie może pomóc. Pani doktor dostosowała mi leki, systematycznie robi USG – guzki od tej pory są i nie znikają nagle, ale po skierowaniu na biopsję już wiem, że wystarczy je kontrolować. Jestem bardzo wdzięczny Pani doktor, ponieważ w końcu mam lekarza, który potrafił mi pomóc.

Byłam pacjentką Pani Doktor w styczniu 2014 roku w przychodni Revital w Katowicach. Trafiłam do niej po tym jak lekarz medycyny pracy w badaniu palpacyjnym stwierdził powiększenie tarczycy i guza w prawym płacie. Moje TSH wynosiło wtedy 3,69. Pani Doktor po wykonaniu USG stwierdziła że tarczyca wygląda prawidłowo, jest dobrze unaczyniona, ma dobre przepływy i nie jest powiększona. Pani doktor stwierdziła również że „nie wyglądam na niedoczynność tarczycy”. Przez następny rok męczyłam się z objawami niedoczynności tarczycy zwalając je na przemęczenie i stres myśląc że jestem zdrowa. Niestety w marcu tego roku musiała interweniować karetka ze względu na nasilone objawy chorej tarczycy. Po tym zdarzeniu poszłam do prawdziwego endokrynologa (Pani doktor przyjęła mnie jako endokrynolog, jednak podbiła się pieczątką lekarz specjalista chorób wewnętrznych). Po wizycie u prawdziwego endokrynologa dowiedziałam się że moja tarczyca jest już cała zniszczona (w USG echoniejednorodna), nie przepływa również przez nią krew. Zostało ocenione na podstawie zniszczeń że proces zapalny trwa już wiele lat i już rok temu powinnam był być leczona. Lekarz od razu przepisał lewotyroksynę (obecne TSH 4,51). Obecnie przez nieleczoną niedoczynność tarczycy mam również problemy z sercem. Wniosek nasuwa się prosty: W sprawach związanych z endokrynologią nie uważam Pani doktor za specjalistkę, nie potrafi ona również poprawnie przeprowadzić badania USG, a prawdopodobnie nie ma kwalifikacji aby za tą dziedziną się w ogóle zajmować. Odradzam kontakt z tą Panią.

Stara się wyjaśnić chorobę i jest nią naprawdę zainteresowana! Do tego jest przemiła, zawsze uśmiechnięta. Polecam!!!

Stara się wyjaśnić chorobę i jest nią naprawdę zainteresowana! Do tego
jest przemiła, zawsze uśmiechnięta. Polecam!!!

Byłam pacjętką Pani Doktor jednorazowo, musiałam skonsultować się w sprawie zabiegu. Pani Doktor jest bardzo młodą kobietą, niezwykle uprzejmą i nadwyraz przejmującą się pacjentem. Pomimo tego, że byłam tylko 2 krotnie na wizycie uważam ją za najlepszego lekarza jakiego miałam dotąd okazję poznać. Bardzo rzeczowa, kompleksowo tłumaczy wszystkie sprawy, poświęca pacjentowi tyle czasu ile potrzeba, nie patrzy na zegarek. Wizyty drogie, to fakt, ale z czystym sukieniem polecam.

Wizyty drogie, to fakt, ale z czystym sukieniem polecam.

Wizyty drogie, to fakt, ale z czystym sukieniem polecam.