lek. dent. Tomasz Bigaslek. dent. Tomasz Bigas - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6

lek. dent. Tomasz Bigas

Stomatolog, Chirurg szczękowo twarzowy

Ukończyłem kierunek lekarski oraz stomatologiczny Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Następnie zrealizowałem program specjalizacji z chirurgii szczękowo-twarzowej w Klinikach w Zabrzu, a następnie – po połączeniu się Klinik - w Katowicach. Po pięciu latach pracy w Klinikach zdałem Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

W trakcie specjalizacji intensywnie zgłębiałem tematy nie tylko implantologiczne ale także dziedzin pokrewnych związanych ze stomatologią i leczeniem kompleksowym pacjentów. Cały czas biorę udział w konferencjach naukowych, śledzę badania i najnowsze trendy w implantologii i stomatologii. Publikuję swoje badania w czasopismach specjalizacyjnych. Posiadam tytuł lekarza implantologa przyznany przez trzy towarzystwa impalntoogiczne – polskie, amerykańskie i niemieckie.

Zdobytą wiedzę w naszych – polskich jak i europejskich klinikach wykorzystuję zarówno lecząc pacjentów jak i prowadząc szkolenia chirurgiczne, periodontologiczne, implantologiczne i implantoprotetyczne.

Swoją wiedzę z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej wykorzystuję w Śląskim Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Astra Dent w Katowicach. Zajmuję się przede wszystkim leczeniem kompleksowym i planowaniem. Przywracam piękny uśmiech korzystając z możliwości implantologicznych, mikrochirurgicznych i protetycznych. Pomagam pacjentom z parodontozą stosując nowoczesne leczenie systemem Vector. Takie podejście pozwoliło mi oraz kolegom z zespołu na komfortowe i przewidywalne prowadzenie pełnego leczenia stomatologicznego.

W trosce o pacjenta wyposażyliśmy nasze gabinety w nowoczesny sprzęt stomatologiczny do diagnostyki i profesjonalnego leczenia. Przestronna poczekalnia stwarza możliwość komfortowego oczekiwania na wizytę, a podświetlone akwarium pozwala odwrócić uwagę najmłodszych pacjentów.

Znajomość języków obcych:
- francuski,
- angielski

Publikacje:
- Zastosowznie płytek w osteosyntezie kości czaszki twarzowej (Twój Przegląd Stomatologiczny, wyd. specj. 2009)
- Współwystępowanie raka gruczołowego i mioepitelialnego w złośliwym guzie mieszanym ślinianki przyusznej (Chirurgia Czszkowo-Szczękowo-Twarzowa i Ortopedia Szczękowa 03.2009)

Nagrody i wyróżnienia -

- Tytuł implantologa przyznany przez amerykański International Congress of Oral Implantologist

- Tytuł implantologa przyznany przez Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie

- Tytuł implantologa przyznany przez Polskie Stowarzyszenie implantologiczne

Kulturalny i taktowny. Do tego bardzo opanowany i rzeczowy. Nie trzeba prosić o dokładne objaśnienia bo sam Doktor chętnie wyjasnia. Różnica na plus w stosunku do poznanych przeze mnie lekarzy. POLECAM

Jak najbardziej jestem zadowolony, super lekarz kompetentny, odpowiada na każde pytanie i od razu mowi o kazdym etapie leczenia, uprzejmy i potrafi słuchac.

Jestem w pelni zadowolona z wizyt w Astra dent i ze trafilam do pana doktora Tomka Bigasa usunięcie 2 ósemek to ie lada wyzwanie dla mnie bo panicznie boję sie fotela dentystycznego!!! Ale jak doktor obiecał - zero bólu i tak było! Jak chcecie szybko ...

usunięcie 2 ósemek to ie lada wyzwanie dla mnie bo panicznie boję sie fotela dentystycznego!!! Ale jak doktor obiecał - zero bólu i tak było! Jak chcecie szybko pozbyć sie bolacych zebów- polecam !

Przyjemna nowoczesna bardzo klinika stomatologiczna, fachowa i uśmiechnięta obsługa, bardzo pomocna. Nie trzeba długo czekać na przyjęcie, ceny jak u innych i bezpłatne konsultacje. Do tego fachowość i kompleksowość podejścia i uslug. Jestem po 2 wizycie i pełne zadowolenie

Polecam - ceny jak wszedzie a jakość usług mega wuysoka. Wyrwanie ósemki bezbólowe i szybkie, bez czekania , Rewelacja!