dr n. med. Tomasz Drążkiewicz

Chirurg naczyniowy, Chirurg ogólny, Angiolog, Flebolog

3,9

Nie będę szerzej komentował obraźliwych bzdur ("Ania 17.09.2015, 16:21"), które całkowicie mijają się z prawdą, bo nic się nie zgadza. Pracując jako lekarz od prawie 42 lat postępuję według reguły mówiącej, że nie wypada leczyć prywatnie pracowników Służby Zdrowia (nie tylko lekarzy). Każdą taką osobę konsultuję bezpłatnie w szpitalu lub w poradni przyszpitalnej. Dlatego nigdy nie mógł u mnie leczyć się prywatnie żaden lekarz rodzinny. Może dlatego, że jestem również biegłym sądowym, zdarza mi się wydawać surowe opinie o lekarzach rodzinnych, gdy wykazują braki podstawowej wiedzy flebologicznej wymaganej od studentów i - nie badając pacjentów, bez próby leczenia, wysyłają prosto do chirurga naczyniowego. Może właśnie "Ania 17.09.2015, 16:21" jest kimś takim? Osobom sfrustrowanym zwracam uwagę na różnicę między konstruktywną krytyką, a bezkrytycznym krytykanctwem, co najczęściej obraża. Anonimowość bardzo sprzyja temu drugiemu. Zapewniam, że zawsze staram się pomóc jak najlepiej każdej konsultowanej osobie, dając wyczerpujące zalecenia na piśmie. Nie zawsze jednak moje intencje są dobrze rozumiane. Niemiłe i nieobiektywne komentarze są jednak na szczęście pojedyncze, przy zdecydowanej większości rzeczowych i pozytywnych opinii, za które wszystkim bardzo, bardzo serdecznie dziękuję :-).
Aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym flebologię i pomóc w obiektywnej ocenie mojej osoby, polecam mój artykuł "Przewodnik Pacjenta" nr 2 (26) Luty 2015, na stronie Szpitala w którym pracuję od 2004 roku:
P.S. Słabym punktem "Rankingu ..." jest brak możliwości odniesienia się konkretnego lekarza do poszczególnych opinii, co jest szczególnie irytujące w przypadkach obraźliwych anonimowych komentarzy. Brak kontroli ze strony administratora zniechęca wielu lekarzy do aktualizowania swoich danych. Np.: spośród pięciu widocznych miejsc mojej działalności dwa są od wielu lat nieaktualne, a dane dwóch kolejnych są nieścisłe.
Ponieważ nie ukrywam się za anonimem, podaję kontakt mailowy: t.drazkiewicz@all.pl
Osoby obrażające chcę przestrzec, że wbrew pozorom anonimy nie do końca są anonimowe. Takie wpisy można dość łatwo zidentyfikować, co w przypadkach obraźliwych może prowadzić do odpowiedzialności karnej.

Byłam ostatnio u Pana Doktora, który wyśmiał moje żylaki i pajączki, stwierdził, że tym nie zajmuje się chirurg naczyniowy i mój lekarz rodzinny ma sobie z tym poradzić, ewentualnie chirurg ogólny. Dostałam do niego skierowanie bo mój lekarz rodzinny leczy u niego swoje żylaki...ale prywatnie. ...

Lekarz nie uprzejmy, z kiepskim podejściem do pacjenta, wyszłam od niego dowiadując się, że dopóki nie będę mieć zapalenia żył albo owrzodzeń na nogach to nic mi nie jest i przeze mnie potrzebujący ludzie muszą dłużej czekać.
Nie polecam!

Ja jestem pacjentką Pana dr w CenterMed i muszę przyznać, że to zawodowiec i profesjonalista. Zna się doskonale na tym co robi. Serdecznie polecam

Moim zdaniem lekarz, im więcej mówi, tym więcej wie. Dla przykładu opinia dotycząca znanego w Zabrzu lekarza, który mało mówi: "- shattered90, 23 lata 11.12.2012Kompetencje: 3, Kompleksowość podejścia: 3, Tłumaczenie choroby i leczenia: 2, Ilość poświęconego czasu: 1, Uprzejmość: 3, Godny polecenia: 2. Nie posiadam ...

"- shattered90, 23 lata
Nie posiadam kompetencji by oceniać tego Pana. Mogę natomiast powiedzieć że mój zabieg był wykonany prawidłowo i nie miałem żadnych powikłań. Wszystko bardzo dobrze ale, od profesora i zarazem człowieka z taką praktyką oczekiwałem więcej tym bardziej że wizyty u tego Pana do tanich nie należą. Niestety z przykrością muszę powiedzieć że Pan ten jest małomówny, niechętnie odpowiada na zadane pytania pacjenta a wizyta u niego trwa zazwyczaj od 1-2min. Z przykrością odniosłem wrażenie że liczy się dla niego pieniądz a ja sam więcej na temat swojej choroby dowiedziałem się z internetu i u swojego lekarza rodzinnego. Miałem kilkanaście wizyt po 150zł co dało pokaźną sumkę ponad 2 tyś zł które przeznaczyłem tylko na to żeby usłyszeć że jest dobrze i mogę wracać do domu, każda wizyta wyglądała tak samo. Podsumowując, zabieg miałem wykonany bez zarzutów natomiast podejście do pacjenta zraziło mnie i na pewno już nie skorzystam z usług Pana profesora."

To lekarz, który zdecydowanie zasługuje na same najwyższe oceny! Ma ogromną wiedzę i doświadczenie i świetnie to wykorzystuje w praktyce. Widać, że dba o pacjentów i profesjonalnie ich traktuje, zawsze poświęcając tyle czasu ile danej chwili trzeba.

Wciąż poszukujesz "Chirurg naczyniowy Kraków"?

ZOZ w Świętochłowicach Sp. z o.o.
ul. Chorzowska 38
ulica Fliegera 18
Zbigniew Mazan Klinika Chirurgii Mazan
ulica Brzozowa 54
Katowice
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Energomontaż Chorzów" Sp. z o.o.
Szczecińska 10
Tadeusza Kościuszki 92
Centrum Medyczne "SALVIA" Katowice
Panewnicka 201/1
Katowice
GABINET SPECJALISTYCZNY ROZPOZNAWANIA I LECZENIA SCHORZEŃ JELITA GRUBEGO I ODBYTU
ul. PCK 7/1A
NZOZ Traf-med prof. Paweł Lampe