Polecamy pana Władysława Pitaka. Byliśmy u niego z dzieckiem kilka razy w czasie naszego pobytu wakacyjnego pobytu w Polsce. Co możemy powiedzieć? Jest to starszy pan bardzo solidnie wykształcony logopeda, muzykoterapeuta, który leczy bardzo nowocześnie i z pozytywnym nastawieniem do pacjenta. Ale , co najważniejsze jest wymagający od rodziców wobec ich dzieci. To nam się podobało. A przy tym jest rzeczowy, spokojny i wyrozumiały. Bardzo dobry terapeuta. Polecamy.

To dobry i bardzo rzeczowy specjalista. Od kilku tygodni chodzimy do niego z naszą córeczką u której stwierdzono opóźnienie mowy. Nie jest łatwo, ale tylko u niego dostaliśmy konkretne wskazówki i materiały logopedyczne do ćwiczeń w domu. Polecamy jak najbardziej

Dziękuję Panu doktorowi Pitakowi za pomoc w leczeniu mojej nerwicy. Sama nie mogłam sobie z nią poradzić, ale dzięki Panu zrozumiałam, że można się jej pozbyć, ale trzeba trochę nad sobą popracować. ćwiczyłam relaks i poznawałam siebie i zobaczyłam że jest we mnie dużo dobrej energii. To jakby niewiele, ale na początku terapii to bardzo dużo. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i nadal trenuję zdrowie.!

To najlepszy specjalista jakiego spotkaliśmy. Mieszkamy od kilku lat w UK i specjalnie do niego przyjechalismy bo slawa o nim dotarla az tutaj. Warto bylo i nasze dziecko teraz ma dobra opieke i mowi coraz lepiej po polsku i angielsku. Pozdrawiamy pana Pitaka i polecamy bo warto. Monika i Robert z UK.

Wiarygodny i życzliwy indywidualista. Poświęca wystarczającą ilość czasu do potrzeb rozmówcy, nie ignoruje problemu.

Wiarygodny i życzliwy indywidualista. Poświęca wystarczającą ilość czasu
do potrzeb rozmówcy, nie ignoruje problemu.

Jest logopedą o wysokiej kulturze osobistej, posiada rozległą wiedzę i doświadczenie . Po dwóch wizytach wiedziałam, że trafiłam do dobrego specjalisty. Pacjent Robert z Kołobrzegu

Jestem bardzo zadowolona, to osoba kompetentna, bardzo uprzejma i z przysłowiowym sercem na dłoni.

To bardzo dobry specjalista i ma wysokie notowania wśród logopedów w Koszalinie. Przyjechałam do niego z Irlandii, bo tam ciężko o dobrego specjalistę od wad wymowy. Dziękuję za pomoc i materiały do ćwiczeń. Naprawdę było warto z panem spotkać się i zacząc dbać o siebie. Sylwia

Pan mgr Władysław Pitak odwiedził nasze jaskinie solne w Kudowie, Polanicy, Dusznikach i Lądku Zdroju . Jest On słynnym logopedą i muzykoterapeutą, który reprezentuje Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy "LOGOS" w Koszalinie. Na poczatku była rozgrzewka. Spacer po okręgu, po podłożu, wyłożonym solą z morza martwego. Można było dotykać i brać w ręce sól. Następnie odbyło sie powitanie uczestników przez terapeutę. Pan Pitak mówil o tym , jak zwalczać własny lęk i niepokój, jak nauczyć się stanów wewnętrznego odprężania i spokoju. Po kilku minutach słuchaliśmy nagranego przez Pana Władysława Treningu ...

Po kilku minutach słuchaliśmy nagranego przez Pana Władysława Treningu Jacobsona, który polegał na wykonywaniu określonych, celowych ruchów rękami, nogami, tułowiem i twarzą, po to, aby napinać i rozluźniać określone grupy mięśni organizmu.

Potem był przedstawiony Trening Schultza, który składa się z 6 elementów: uczucie ciężaru, uczucie ciepła, regulacja pracy serca, regulacja swobodnego oddychania, uczucie ciepła w całym organizmie, uczucie chłodu na czole.

Wystarczy kilkanaście minut, aby odprężenie mięśniowe i naczyniowe dało pełne odprężenie psychiczne. Wszystko zależy od umiejętności koncentracji. Dla dobrego opanowania treningu nieraz trzeba ćwiczyć 3-9 miesięcy. Ale warto spróbować, gdyż autogenia przeżywana jest jako stan błogości, a równocześnie jako stan bliski senności.

Po upływie 5-10 minut relaksu , należy sugestywnie wyprowadzić się z tego stanu, wstać powoli, odetchnąć kilka razy głęboko, wykonać kilka ruchów gimnastycznych i zacząć coś robić. Wszystko to trwało około 45 minut.

Polecam pana Pitaka Władysława. Byłem u niego na terapii i w czasie kilku miesięcy nauczyłem się dobrze wymawiać wszystkie litery i wyrazy. Najbardziej podobało mi się jego podejście do człowieka , jest bardzo spokojny i wyrozumiały