dr n. med. Włodzimierz Żychliński

Byłam na wizycie w Medicover - po (jak się potem okazało) zerwaniu ścięgien kolana kilka dni wcześniej. Kolano było opuchnięte, na co nie dostałam skierowania na rezonans ani RTG, tylko Pan Doktor uznał, że z powodu opuchlizny nic nie widać więc trzeba czekać aż zejdzie. Dostałam jakiś ogólny lek p.zapalny na wspomożenie. Ledwo chodziłam, o kulach, ale Pan Doktor dopatrzył się, że krzywię stopy i nagabywał na prywatną wizytę u siebie następnego dnia (!) celem zrobienia wkładek ortopedycznych, bo jak już kolano przestanie boleć, to mi się przydadzą. A zaznaczam, ...

Ledwo chodziłam, o kulach, ale Pan Doktor dopatrzył się, że krzywię stopy i nagabywał na prywatną wizytę u siebie następnego dnia (!) celem zrobienia wkładek ortopedycznych, bo jak już kolano przestanie boleć, to mi się przydadzą. A zaznaczam, ze nie byłam nawet w stanie prosto stanąć.
Poczułam się na wizycie kompletnie zlekceważona, to z czym przyszłam nie było tak ważne , jak załatwienie sobie prywaty. To była najbardziej rozczarowująca wizyta odbyta w Medicover, w którym abonament miałam już prawie 10 lat. Jestem w szoku sądząc po opiniach tutaj, że taka placówka zatrudnia lekarza o tak bardzo wątpliwej, a co najmniej nierównej, reputacji.
Dwa dni później prywatnie poszłam do innego ortopedy - od razu zlecił rezonans, dobrał mi ortezę na zabezpieczenie kolana przed dalszym uszkodzeniem, wypisał leki przeciwbólowe - i zrobił wstępną diagnozę pomimo opuchlizny. (jak się później okazało - trafną).

Polecam doktora Żychlińskiego. Bardzo sympatyczny i godny zaufania lekarz. USG szczegółowo omówione.

Absolutnie nie polecam. Telewizyta w medicoverze, lekarz nie potrafil znaleźć moich wyników badań (które sam widziałem), miałem sam sobie postawić diagnozę a na prośbę wystawienia skierowania stwierdził że "mieszkam za daleko". Omijać szerokim łukiem

Lekarz był uprzejmy ale nagabywał mnie na prywatną wizytę we własnym gabinecie (byłam na wizycie w medicover). Nie powiedział nic nowego, nie potrafił się odnieść do innych materiałów które wcześniej zastosowaliśmy, nie wie o czym mówiłam. Zalecał te same rzeczy które wcześniej nie pomogły, nie dał alternatywy. Nie wrócę, nie polecam.

Byłam u Pana doktora że skierowaniem na USG. Badanie bardzo dokładne,omówione. Bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam.

Lekarz na zadane pytania odpowiada lakonicznie ucinając dalszą dyskusję, a wizyty trwają po kilka minut - zmarnowany czas na dojazdy i w poczekalni. Dodatkowo sugerowanie osobie po wypadku z winy kierowcy samochodu (który pomimo czerwonego światła wjechał z dużą prędkością na przejazd rowerowy), że za parę dni znowu wsiądzie na hulajnogę i coś sobie złamie pokazuje całkowity brak empatii u tego człowieka. Lepiej trzymać się z daleka!

Doktor Żychliński to najlepszy ortopeda, z jakim miałyśmy do czynienia z babcią. Empatyczny i zaangażowany z poczuciem humoru, zawsze skrupulatnie wyjaśnia i rozrysowuje na czym problem polega, poświęcając nam tyle czasu ile potrzeba. Babcia po dwóch miesiącach leczenia u Doktora czuje się znacznie lepiej. Dziękujemy!

Bardzo nie mily. Brak badania. Brak udzielenia pomocy i odpowiedzi. Brak empatii. Wiecej do Pana doktora nie pojde.

Nie polecam tego lekarza, bagatelizuje problem zdrowotny, bo podobno wszystkich coś boli, taki lekarz nie powinien pracować w Medicover, bo ludzie płacą duże pieniądze a on zachowuje się jakby skierowanie na cokolwiek płacił z własnej kieszeni

Przyszedłem do doktora Żychlińskiego skonsultować zdjęcia rtg - z czterech zdjęć na dwa w ogóle nie spojrzał, a jedno z obejrzanych uznał za nieczytelne i nawet nie próbował go zinterpretować, mimo że dwóch innych lekarzy bez problemu to zrobiło. Ponadto jestem w trakcie rehabilitacji i póki co odzyskałem dopiero około połowy ruchomości w nadgarstku, więc poprosiłem o wystawienie skierowania na kontynuację fizjoterapii. Na to pan doktor uznał mnie za leniwego i niechętnego do pracy własnej, co jest krzywdzące, niesprawiedliwe i po prostu nieprawdziwe. Fizjoterapia jest dla mnie ogromnym wsparciem, ale wkładam w proces leczenia dużo pracy własnej i słucham się wszystkich zaleceń, by ręka jak najszybciej wróciła do sprawności po wypadku i dwóch operacjach. Doktor Żychliński powiedział, że fizjoterapeuta nie zrobi niczego, czego nie jestem w stanie zrobić sam. Stwierdził również, że fizykoterapia, jak lasery czy pole magnetyczne, nie dają żadnych efektów, a jedynie pomagają eliminować dolegliwości bólowe. Przecież to jest całkowita bzdura, jak taki człowiek może w ogóle być lekarzem i to zatrudnionym w prywatnej placówce medycznej? Ponadto, gdy zacząłem pytać, czy mogę lub powinienem wykonywać określone ruchy lub czynności, by wspomóc proces leczenia, pan doktor powiedział, że skoro oczekuję skierowania do fizjoterapeuty, to mam zapytać fizjoterapeuty. I bezpodstawnie obrażony pan doktor na zadane pytania mi nie odpowiedział.
Bardzo żałuję, że nie posłuchałem mnóstwa negatywnych opinii w internecie i do doktora Żychlińskiego mimo wszystko poszedłem, na pewno już tego błędu nie powtórzę. Warte uwagi jest również to, że do doktora Żychlińskiego wizytę można mieć praktycznie na zaraz, podczas gdy do drugiego ortopedy przyjmującego w gdyńskim Medicover terminy są pozajmowane z dużym wyprzedzeniem. Teraz mnie ta sytuacja nie dziwi, sam też wybiorę następnym razem innego lekarza niż doktor Żychliński, nawet jeśli będę musiał na wizytę długo czekać.