prof. dr hab. n. med. Wojciech Pypno

Urolog

Doświadczenie zawodowe: Wieloletni Ordynator Oddziału Urologicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Klinicznym
im. prof. W. Orłowskiego. Konsultant Wojewódzki ...

im. prof. W. Orłowskiego. Konsultant Wojewódzki ds. Urologii w latach 2008 – 2014.

7 lat temu bylam operowana na kamice nerkowa. Takiego lekarza jak dr W.Pypno nigdy wczesniej nie spotkalam!!!!! Super fachowiec i co rzadko sie zdarza, cieply, serdeczny, przyjaciel pacjentow. Super lekarz

dziekuje, jestem pacjetem profesora,opiekuje sie moim schorzeniem od kilku lat/prostata/.

ponad 20 lat temu pan doktor uratował pewnemu chłopczykowi nerkę, którą mu źle zoperowali w Instytucie Pediatrii w Krakowie..tym chłopcem jestem ja i do końca życia będę mu za to wdzięczny..ale także za opiekę,serdecznośc i co ważniejsze za kapitalne podejście do małego pacjenta (wtedy dla 8 latka było to niezmiernie ważne)..oby więcej było takich lekarzy w tym kraju!

Po badaniu na jego oddziale (decyzja szukania przetoki odbytu bez ciągu dalszego, bez dalszej diagnostyki),paroma spektakularnymi metodami.Mimo wyjaśnień, nie zbadano tego, co chorej głównie dokuczało, czyli bólów okrężnicy z stale występującą krwią utajoną w kale, biegunkami i obstrukcjami. Zrobili super badania ...pęcherza, początkowej części odbytu i macicy...tak jak wcześniej w tym szpitalu zrobiona tomografia komputerowa "brzucha" nic złego nie wykazały, przy kompletnym wycieńczeniu organizmu pacjentki. Po powrocie do domu okazało się, że chora otrzymała dodatkowe cierpienie przez zarażenie Clostridium Difficile. Diagnostyka była super, ale metodami bardziej przydatnymi naukowcom niż chorej z krwawymi biegunkami i zaparciami, wypisaniu (przyspieszonym i nieuzasadnionym) jej do domu, zaordynowaniu w domu przepisanego przez lekarza z jego oddziału (więc pewnie za jego zgodą) antybiotyku Cipronex - chora - zaczęła cierpieć na całkiem inne jakościowo, straszliwe biegunki, Wyłącznie wykonana szybko prywatne badania (wyniki cudem zdobyto przed świętami, kiedy "pomoc" medyczna jest kompletnie sparaliżowana) wykazały obecność w kale Clostridium Difficile - bakterii, która uaktywnia się po tym włąsnie antybiotyku, nie leczona prowadzi do odwodnienia i śmierci w mękach. W tym szpitalu za zgodą dyrekcji ponaglanej przez pana wiceministra, niepełnosprawną, chorą . dręczoną skurczami dziewczynę, chciano leczyć na biegunki z krwią lekami uspokajającymi i przeciwbólowymi, ten pan ordynator to widział i nie protestował. Kompletna dyskryminacja chorych niepełnosprawnych, z rzadkimi zespołami genetycznymi z rodzaju tych o paradoksalnie zazwyczaj łagodnym przebiegu, łagodnym jeżeli znieczulica, głupota i ignorancja lekarzy nie zagraża takiemu pacjentowi ze strony lekarzy i znajdzie się on pod odpowiedzialną i czuła opieką. Niestety nawet interwencja wiceministra zdrowia(niby podjął się pomóc) nie pomogła, dziewczyna by zmarła w mękach leczona środkami przeciwbólowymi. Dziwny ten kraj , w którym dyskryminuje się niepełnosprawnych, najsłabszych i to w Unii w 21 wieku! Dziewczyna krzywdzona od urodzenia , poza rzadkim zespołem o łagodnym przebiegu nie zadano sobie trudu , żeby wykryć nietolerancje pokarmowe, doprowadzające do śmierci z wyniszczenia, a które, jak się je wykryje w odpowiednim czasie, nie szkodzą pacjentowi, nie generują kosztów po stronie państwa, bo niepotrzebne są leki tylko diety! Dziewczynie lekarz z tego oddziału dał do podpisania papier, który następnie szybko zabrał, nawet nie zdążyła przeczytać. Ten sam, który przepisał szkodliwy w skutkach Cipronex. I jak tu żyć w takim kraju? Przy takiej dyskryminacji i zwalaniu wszystkiego na "podstawową chorobę"???

Dr Pypno uratował mi życie 30 lat temu, każdy lekarz może pozazdrościć i uczyć się podejścia do pacjenta - ciepła i serdeczności, lekarz godny polecenia - ogromna wiedza fachowa.

Ponad 20 lat temu uratował nam syna dzięki swojemu kunsztowi operatorskiemu i wiedzy fachowej. A przy tym niezwykły człowiek, i nie zmienił się przez te lata - już jako profesor jest równie przyjacielski, otwarty i ciepły, jak wtedy, gdy był młodym doktorem.

Witam! Gdy miałam 19 lat trafiłam do Pana doktora:)dzięki niemu mogę normalnie żyć:)także mieć dzieci:)a inni niestety mi tego nie obiecywali..... Wspaniały człowiek, lekarz, ......drugi tata (w okresie jak byłam w szpitalu tak o Panu doktorze myślałam). Dziękuję Pana doktora "Żabka"

Witam!
Dziękuję Pana doktora "Żabka"

Świetny lekarz. Dzięki niemu mam dwie sprawne nerki i jestem zdrowy.

Świetny lekarz. Dzięki niemu mam dwie sprawne nerki i jestem zdrowy.

Poszłam do Pana doktora z konkretnym problemem urologicznym. Po wysłuchaniu mnie Pan doktor stwierdził, że nie umie mi pomóc i tyle. Żadnej porady, żadnej rozmowy co ewentualnie dalej robić lub do kogo mnie odesłać. Nic. Oczywiście za wizytę zapłaciłam wcześniej. Nie polecam nikomu. Straciłam tylko pieniądze i czas.

Lekarz, który uratował mi życie gdy byłam małą dziewczynką. Nigdy nie zapomnę jego uśmiechu i serdeczności. Dzięki niemu mam sprawną nerkę i jestem zdrowa.