lekarz Longina Zalska

Psychiatra

Dodaj opinię Umów wizytę

Praca w Polsce:

Praca w Polsce:

Przez 22 lata pracowałam w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, początkowo jako asystent i starszy asystent w I Klinice u prof. J. Jaroszyńskiego. Następnie przeszłam do III Kliniki prof. S.Dąbrowskiego. Tam współpracowałam przy reorganizacji Kliniki i przy tworzeniu Oddziału Dziennego – jednego z pierwszych w Polsce – którym następnie kierowałam jako ordynator.

Do Szpitala Psychiatrycznego w Tworkach przeszłam w celu utworzenia tam Oddziału Dziennego, którym kierowałam na stanowisku ordynatora przez kolejne 15 lat, aż do emerytury.
Byłam członkiem-założycielem Amici di Tworki.

Praca za granicą:

Po studiach przez 2 lata pracowałam w Uniwersyteckiej Klinice Psychiatrycznej Sainte Anne w Paryżu
u profesorów J. Delay’a i P. Deniker’a – odkrywców neuroleptyków.
Tam też zrobiłam 2 lata specjalizacji i w tym czasie opublikowałam prace (memoire) oraz otrzymałam dyplom i tytuł naukowy Assistent Etranger de la Faculte de Medecie de Paris (zarezerwowany dla cudzoziemców odpowiednik „małej habilitacji”).
Od rządu francuskiego otrzymałam 15-miesięczne stypendium na prowadzenie prac badawczych w Laboratorium Psychofarmakologii w Paryżu u prof. J. Levy, zakończone otrzymaniem dyplomu.
W czasie pobytu w Meksyku złożyłam wizytę u prof. Ericha Fromma w Cuernavaca. Wizytę tę prof. Fromm opisał w listach do prof. Schaffa.
Roczne stypendium fińskiego rządu umożliwiło mi pracę w Uniwersyteckiej Klinice Psychiatrycznej Lapinlahti w Helsinkach u prof. K. Achte.
Kolejne, tym razem miesięczne stypendium fińskiego rządu otrzymałam w celu zapoznania się z organizacją tworzenia i prowadzenia Oddziałów Dziennych.
W trakcie pracy w Oddziale Dziennym w Tworkach współpracowałam z Kliniką Psychiatryczną w Dortmundzie – u prof. Jacob.
W ramach tej współpracy m.in. wyjeżdżałam z pacjentami Szpitala w Tworkach do Kliniki w Dortmundzie, oraz prowadziłam w Polsce mieszane turnusy dla polskich i niemieckich pacjentów.
Przez pięć lat mieszkałam w Korei Północnej, gdzie w ramach wolontariatu, współpracowałam z Kliniką Rządową w Phenianie oraz z UNDP (agenda ONZ do spraw rozwoju).
Zapoznałam się z pracą Uniwersyteckiej Kliniki Psychiatrycznej w Kaohsiungu na Tajwanie.
Brałam udział w kilku międzynarodowych kongresach naukowych.

Witam, aż dziwne, że tak wspaniała osoba jak Pani Longina Zalska do tej pory nie była obecna w tym rankingu. Dotarłam do niej od doktora Rasia. Dzięki niej wracam do życia. Dziękuję Pani doktor.

Wciąż poszukujesz "Psychiatra Warszawa"?

Niekłańska 48 lok. 16
PRZYCHODNIA LEKARZY SPECJALISTÓW "Bariamed"
Aleje Jerozolimskie 11/19 lok. 32 parter, 00-508

Ośrodek Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych Synapsis