Łucja Talma

Położna

Pani Łucja była nieocenionym wsparciem w trakcie porodu, który nie był dla mnie łatwy. Od pierwszych chwil pobytu na sali porodowej stwarzała przytulną, spokojną atmosferę, dzięki małym gestom nie czuliśmy się anonimowi. Mimo że początkowo chciałam urodzić bez ZZO, gdy ból stał się dla mnie nie do zniesienia, bardzo sprawnie udało się sprowadzić anestezjologa, Pani Łucja zadbała o wszelkie formalności, dopilnowała abyśmy z mężem zapoznali się z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Synek miał problemy z wstawieniem się w kanał rodny, dzięki pozycjom bocznym zasugerowanym przez Panią Łucję udało się przejść do ostatniej fazy -tutaj również świetna pozycja na krzesełku gdzie miałam wsparcie męża, Pani Łucja mobilizowała mnie i dodawała sił, przeć mogłam spontanicznie tak jak chciałam. Dzięki jej profesjonalizmowi i świetnie poprowadzonej akcji porodowej dużego synka (98 centyl) urodziłam z pełną ochroną krocza, jestem tydzień po porodzie a czuje się jakbym w ogóle nie rodziła :) razem z mężem jesteśmy bardzo wdzięczni, drugi poród tylko z Panią Łucją :)

Niestety Pani położna zignorowała wiele sygnałów mówiących o pogarszajacym się stanem dziecka. Nie polecam sytuacja skończyła się bardzo źle w szpitalu Medicober

Zdecydowanie nie polecam nastawiona na pieniążki i w sytuacji kryzysowej nie woła lekarza tylko wszystko sama próbuje załatwić. Co może mieć nieciekawe konsekwencje

Jestem niezwykle zadowolona z opieki Pani Łucji podczas narodzin naszej córeczki nieco ponad tydzień temu. Miałam podpisaną z Panią Łucją umowę. Po odpłynięciu w środku nocy wód zadzwoniłam do Pani Łucji, umówiłyśmy się w szpitalu za kilka godzin, jednak gdy się okazało, że akcja skurczowa jest dużo szybsza niż zwykle w takich przypadkach, Pani Łucja przyspieszyła wyjazd do szpitala, do którego trafiłam - jak sądzę - w idealnym momencie. Przyjęcie do szpitala było bardzo sprawne i w spokojnej atmosferze. Sam poród miał jak dla mnie idealny przebieg i taki, jaki uzgadniałam z Panią Łucją wcześniej - było w pełni naturalnie, spokojnie, nie było nadmiernej liczby badań wewnętrznych, KTG było zupełnie nieuciążliwe, czułam się bardzo bezpiecznie. W pierwszym okresie (w moim przypadku bardzo krótkim) Pani Łucja zasugerowała leżenie na boku i ta pozycja pozwalała mi super odpoczywać między skurczami. W drugim okresie rodziłam w najlepszej chyba pozycji kucznej - parcie jednak trwało dość długo i wymagało dużego wysiłku, a Pani Łucja zapewniała potrzebną mobilizację i dodawała sił (to naprawdę nie jest moment na głaskanie po głowie, jeśli spodziewają się tego niektóre rodzące). Po porodzie zostałam dobrze opatrzona i zszyta (dziewczynka okazała się być duża i doszło do fizjologicznego pęknięcia krocza), a córeczka wylądowała na moim brzuchu i została przystawiona do piersi. Dla mnie poród idealny, w dużej mierze dzięki fachowości, spokojowi, pewności Pani Łucji.

Polecam gorąco i pozdrawiam Panią Łucję

Polecam gorąco i pozdrawiam Panią Łucję

Pani Łucja Talma jest położną u której wykupiłam opiekę okołoporodową, w Szpitalu Św. Zofii. Mogłam do niej dzwonić z każdą sprawą przed porodem (choć nie korzystałam z tej możliwości. Gdy przyjechała podpisać umowę, okazała się miła i rzeczową osobą, udzielającą wielu cennych rad i odpowiadającą na każde pytanie. Poród zaczął się normalnie,w 39 tygodniu ciąży. Miałam regularne skurcze porodowe co 5 minut, każdy trwający 5 sekund. A później co 3 minuty. Podczas końca skurczu zwalniało tętno dziecka, ale pani Łucja nic po sobie nie pokazywała. Była bardzo taktowna, przychodziła tylko ...

do niej dzwonić z każdą sprawą przed porodem (choć nie korzystałam z tej
możliwości. Gdy przyjechała podpisać umowę, okazała się miła i
tygodniu ciąży. Miałam regularne skurcze porodowe
dziecka, ale pani Łucja nic po sobie nie pokazywała. Była bardzo
taktowna, przychodziła tylko wtedy gdy chciała coś sprawdzić, poradzić itp. Udzielała cennych rad, jak przyspieszyć akcję porodową. Była z nami, a jednocześnie pozwalała nam w samotności cieszyć się chwilami narodzin naszego
dziecka Mój mąż był ze mną podczas porodu.W miarę rosnącego bólu,
i zapisów KTG coraz bardziej zamykałam się w swoim świecie, oswajając z bólem. Nagle okazało się, że musimy zrobić cesarskie cięcie. Pani Łucja przewiozła mnie
na salę operacyjną. Zajęła się moim mężem. Dzięki niej Dawidek tuż po
narodzinach zobaczył tatę i mamę, bo mi również przystawiono synka do głowy. Dzięki pani Łucji mogę
powiedzieć, że mój poród wyglądała pięknie, choć życie dziecka było zagrożone!Pani Łucja, wraz z całym personelem
medycznym uratowała naszemu synkowi życie.
Okazało się, że Dawidek zawiązał węzeł na pępowinie i gdyby nie cesarskie cięcie
pewnie by nie przeżył. Pani Łucja była przy mnie również wtedy, gdy przystawia
się dziecko do piersi i ubrała go tuż po karmieniu Ja nie mogłam tego zrobić,
gdyż była znieczulona od pasa w dół. Cóż mogę więcej napisać - pani Łucja Talma
podczas mojego porodu sprawdziła się na 100, a nawet 200%. Polecam każdej młodej
mamie z maleństwem w brzuszku
Mama małego aniołka!

Bardzo miła i kompetentna, jednocześnie bardzo spokojna- poród też odbył się w spokojnej atmosferze.

Bardzo miła i kompetentna, jednocześnie bardzo spokojna- poród też odbył się w
spokojnej atmosferze.