lekarz Ludwik Ziętal

Straszne podejście do pacjenta. Wyszłam z gabinetu roztrzęsiona. Pierwszy raz spotkałam się z tym, aby jakikolwiek lekarz ingerował do takiego stopnia w sferę prywatną pacjenta. Pana Ziętala nie obchodziło nic z mojej choroby i stanu samopoczucia (ponad tydzień temu wyszłam ze szpitala) poza faktem, że mam kolczyka w wardze, który lekarzowi zaczął przeszkadzać.Zostałam wyzwana od niepoważnych, nienormalnych i dziwnych. Od tego momentu dyskusja potoczyła się w karygodny sposób. Co więcej, lekarz nawet nie chciał mnie zbadać dokładniej (poza -za namową- zobaczeniem ran po zdjęciu szwów). Miałam wcześniej robioną laparoskopię ponieważ ...

Miałam wcześniej robioną laparoskopię ponieważ stwierdzono u mnie guz na lewym jajniku. Szwy miałam zdjęte wczoraj, a l4 kończy mi się za 3 dni. niestety lekarza to w ogóle nie interesowało. Nie otrzymałam szansy na przedłużenie urlopu (pomimo złego samopoczucia). Zamiast tego lekarz stwierdził, bym po prostu zapisała się w poniedziałek do ginekologa. Problem tkwi w tym, że nie otrzymałam od niego żadnego skierowania, a bez tego nie chciano mnie w tym samym notabene ośrodku przyjąć. Zasugerowano termin być może na przyszły czwartek, gdzie jak wiadomo mam obowiązek doniesienia w pracy L4. Zasugerowano,bym sobie ewentualnie poszła do prywatnego lekarza - gdzie niestety mnie na to nie stać na obecną chwilę. Obsługa fatalna. Już pomijam fakt L4 i wizyty u ginekologa bo to akurat mogę zrozumieć, ale podejście do pacjenta jest straszne. Na pewno wypiszę się od p. Ziętali i każdemu kogo poznam będę sugerowała, aby omijał tego człowieka szerokim łukiem. Skoro pacjent przychodzi do lekarza, to znaczy, że lekarza powinno obchodzić jego zdrowie, a nie wygląd, sprawy prywatne, religia, kolczyki i tak dalej. W rezultacie zostałam odesłana z kwitkiem nie mogąc się dowiedzieć niczego konstruktywnego, a jedna z pań w recepcji w ośrodku w Sławkowie wykazała się tak nieprzyjemną osobą, że naprawdę ciężko to wspominam i współczuję każdemu, kto po prostu się na nią i Pana Ziętalę natknie.
chciałam porozmawiać z dyrektorką ośrodka, ale niestety usłyszałam tekst, że jest na urlopie i że powinnam dać spokój Panu Ziętali ponieważ to stary człowiek i ma swoje fanaberie. Cóż. Na pewno tak po prostu tego nie zostawię.