dr n. med. Łukasz Paczesny

Ortopeda

Fantastyczny lekarz! Godny polecenia. Nie tylko jest uprzejmy ale co najważniejsze przeprowadził bardzo dokładne badanie kręgosłupa córki. Wytłumaczył bardzo dokładnie. W końcu ktoś potraktował nas jak osoby, które nie znają problemu a nie ja specjalistów. Ja nie jestem lekarzem i nie musze się na tym znać więc potrzebuję dokładnego wytłumaczenie co się dzieje i takie otrzymałam od dr Paczesnego. Pani wyżej pisze obrażona, że dostała skierowanie na rezonans prywatnie najwidoczniej nie wie, że taki mamy kretyński system. Jeśli idziesz prywatnie lekarz nie może dać skierowania na NFZ - powszechnie wiadomo. Też mamy takie skierowanie w razie gdyby nie udało mi się zdobyć skierowania na NFZ. Po rezonansie i tak wrócę do dr Paczesnego bo jest niezwykle kompetentny i widać że lubi swoją pracę. Również w obronie powiem, że Pani oburzona, że gdzie indziej dostała zastrzyk i przestało boleć - to najprawdopodobniej stare metody podawania sterydu - przestaje boleć ale nie leczy. Myślę, że dr Paczesny chce wyleczyć a do tego jest potrzebna dobra diagnoza na podstawie badań od których nie uciekniemy. Plus nienalezy się obrażać, że lekarz zaleca schudnąć bo od dawna wiadomo, że to źle działa na serce i stawy. Dlatego myślę, że dr Paczesny dokładnie wie co robi. Polecam pana doktora. Rewelacja!

Jakiś czas temu miałam problemy z biodrem (pierwsze podejrzenie wyrostek) trafiłam do dr Paczesnego który pełnił właśnie dyżur w Szpitalu Dziecięcym, spędziłam w szpitalu wtedy z 6 godzin ale pan Doktor podszedł do wszystkiego z wielkim zaangażowaniem, mimo że było to ok godziny 24 zrobił najróżniejsze badani, i wtedy dowiedziałam się co jest przyczyną wszystkich moich problemów biodra. A kilka dni temu przez taką ślizgawicę która była niefortunnie stanęłam, coś zrobiło mi się z kolanem, trafiłam wieczorem do szpitala na Bielawy do chirurga, który dał mi skierowanie do ortopedy, gdzie ...

A kilka dni temu przez taką ślizgawicę która była niefortunnie stanęłam, coś zrobiło mi się z kolanem, trafiłam wieczorem do szpitala na Bielawy do chirurga, który dał mi skierowanie do ortopedy, gdzie oczywiście musiałam iść do poradni przy szpitalu, trafiłam tam na lekarza bardzo mało kompetentnego gdzie tylko dotknął mojego kolana i powiedział że albo rozejdzie się po kościach albo czeka mnie operacja. Umierałam z bólu, nie mogłam stanąć na tą nogę ani wyprostować kolana, poprosiłam lekarza rodzinnego o skierowanie do poradni ortopedycznej i trafiłam na Pana dr Paszczenego który oczywiście na początku przebadał moje kolano bardzo dobrze ale później tez zrobił USG powiedział mi co mi jest z tym kolanem, i tak zrobił że powrotem wszystko jest ok, no może nie do końca (ale mogę stanąć na nogę i wyprostować, fakt jeszcze boli ale to już nie ten ból co był) bo i tak czeka mnie artroskopia i mam nadzieję że trafie na stół do dr Paczesnego!

Około 15 miesięcy wstecz poczułem bóle w lewym kolanie, dwukrotne wizyty u renomowanych ortopedów dały rozpoznanie iż w moim wieku 73 lata, to normalne sprawy zwyrodnieniowe, mimo że radiolog w opisie zdjęcia RTG sugerował iż może to być poważna sprawa. Dwukrotne pobyty sanatoryjne nie dały praktycznie żadnej poprawy. W grudniu ubiegłego roku udałem się do dr Paczesnego. Po zapoznaniu się z pierwszym zdjęciem RTG natychmiast zlecił wykonanie aktualnego, po którym wystawił skierowanie na szpitalny oddział ortopedii oraz zalecił wykonanie scyntografii. Szpital potwierdził diagnozę dr Paczesnego, gdzie badanie rezonansem magnetycznym wykazało ...

W grudniu ubiegłego roku udałem się do dr Paczesnego. Po zapoznaniu się z pierwszym zdjęciem RTG natychmiast zlecił wykonanie aktualnego, po którym wystawił skierowanie na szpitalny oddział ortopedii oraz zalecił wykonanie scyntografii. Szpital potwierdził diagnozę dr Paczesnego, gdzie badanie rezonansem magnetycznym wykazało torbielowo lity guz. Po czterodniowej hospitalizacji otrzymałem skierowanie do kliniki w Centrum Onkologii w Warszawie, którą kieruje prof. Rutkowski. W klinice wykonano biopsję otwartą, ostatecznie zdecydowano się na leczenie zachowawcze, tj. 25 naświetleń w zakładzie teleradioterapii Instytutu, co rozpoczęło się w drugiej połowie kwietnia.

Wspaniały lekarz, miły, tłumaczy wszystko od a do z, kompetentny, nie traktuje z góry. Każdy lekarz powinien taki być! Oby leczenie okazało się skuteczne, bo wykrył mi coś czego inni ortopedzi nie wykryli. Bardzo polecam. Szkoda tylko, że nawet prywatnie takie są kolejki do Pana doktora.. ale w sumie po wizycie już mnie to nie dziwi. Polecam!

Najlepszy lekarz jakiego spotkałam. Działa kompleksowo i jest bardzo skuteczny. Byłam u kilku ortopedów i dopiero doktor Paczesny właściwie rozpoznał schorzenie i teraz mogę normalnie żyć. Polecam doktora wszystkim pacjentom z trudnymi przypadkami. Rewelacja!

Lekarz z powołania! Nigdy nie spotkałem tak kompetentnego i miłego lekarza. Jak najbardziej polecam tego lekarza oraz klinikę Orvit :)

potworny kolana bol kolana lewego utrzymujacy sie od ok 2 tygodni, wracam z zagranicy, szukam pomocy, jedyny ortopeda dostepny tego - ide. lekarz przyjal, wyslal na przeswietlenie ( prywatnie a mam ubezpieczenie) , zrobil usg. Stwierdzil, ze jest stan zapalny kaletki i dal skierowanie na rezonans ( tez prywatnie) , ktory kosztuje 550 pln! zapisal leki. Leki nie pomogly ale pomogl inny lekarz, ktory zrobil trzy zastrzyki i na drugi dzien moglam chodzic a nie wyc z bolu. Zaplacilam 200. stwierdzam, ze dr Paczesny nie znosi pacjentow otylych, bo przy takim bolu zalecil mi : jazde na rowerze, w momencie, gdy nie moglam zgiac kolana!!! bo trzeba schudnac!!! ja nie polecam doktora.

Doktor sprawia miłe wrażenie i tłumaczy. ogólnie podsumowując prywatna wizyta u doktora ok (niestety drogo). oferowane metody leczenia za zabiegi bardzo wysokie, terminy na zabiegi na nfz nieosiągalne (ale podobno robią), więc nie polecam.

Wizyta na NFZ, dr Paczesny, kompetentny, zaangażowany, poświęcił odpowiednią ilość czasu, aby wyjaśnić problem. Szczególnie zainteresowany stanem zdrowia dzieci! Fachowy, miły i skuteczny. Jednak co najważniejsze i wyjątkowo rzadko spotykane - unika radykalnych (chirurgicznych)rozwiązań na wstępie!! Polecam z całą odpowiedzialnością. Dziękuję Panie doktorze!

Konsultacje u tego lekarza to czysta przyjemność. Lekarz ten bez dwóch zdań może być wzorem dla innych. Kompetencje, kompleksowe podejście do problemu, tłumaczenie pacjentowi metody leczenia, odpowiedzi na wszelkie wątpliowści, zrozumienie pacjenta są u tego doktora, bez wątpienia, atutami na najwyższym poziomie. kp.

Wciąż poszukujesz "Ortopeda Toruń"?

Długa 5
87-134 Górsk