dr hab. n. med. Łukasz Święcicki

Psychiatra

Znakomity lekarz. Uratował mi życie elektrowstrząsami. Przy mojej lekooporności sprowadził dla mnie lek z Anglii. Poświęcił mi dużo swojego czasu. Może dlatego. że jestem lekarzem podszedł do mnie w sposób tak empatyczny. Wspominam Go z wielkim sentymentem.

Choć od mojej wizyty u tego lekarza minęło już ładne 10 lat pomyślałam, że napiszę, bo może to potencjalnie komuś pomóc. Ledwie zdążyłam się pojawić w progu gabinetu a p. Święcicki zdążył już postawić diagnozę - oczywiście ChaD. Każde moje zastrzeżenie (nigdy nie mam stanów manii, a mówię szybko, jestem nadaktywna ruchowo nawet w głębokiej depresji) kwitował czymś w rodzaju: "no, ChaD też może być właśnie taki", "jestem specjalistą od ChaD i u Pani widzę właśnie 100% ChaD". Oczywiście kazał odstawić leki na depresję, które jednak zawsze trochę pomagały i brać lit. Ponieważ czułam, że ta diagnoza jest kompletnie nie o mnie a po licie czułam się potwornie, nigdy już do tego lekarza nie wróciłam. Natomiast trauma tej wizyty sprawiła, że chodząc do specjalistów zaczęłam się podświadomie maskować (zero gestykulacji, grzeczne siedzenie na krzesełku, ograniczenie ekspresji), co opóźniło moją właściwą diagnozę o 10 lat. Oczywiście mam i zawsze miałam ADHD a nieszczęsna depresja była tegoż ADHD jedynie konsekwencją. Lata maskowania pięknie pogorszyły sprawę. Gdy pomyślę, że gdyby nie ta wizyta ktoś miałby szansę wcześniej mnie rozpoznać i nie musiałabym się tak męczyć (trzy dni życia na leku na ADHD pomogły mi więcej niż lata brania antydepresantów) czuję dosłownie ziejącą dziurę w sercu. Przestrzegam przed specjalistami od jednej choroby (nawet a zwłaszcza wybitnymi).

Czy prof. przyjmuje prywatnie? Ma ktoś z Państwa kontakt? Z góry dziękuje i pozdrawiam …………………………..

Czy prof. przyjmuje prywatnie? Ma ktoś z Państwa kontakt?
Z góry dziękuje i pozdrawiam
…………………………..

Miałam nieprzyjemność spotkać doktora w szpitalu na oddziale na Sobieskiego.Najgorszy lekarz jakiego spotkałam.Doktor już dawno powinien przejść na emeryturę.To w jaki sposób traktuje swoich pacjentów jest nie dopuszczalne. Na szczęście nie każdy lekarz prezentuje tak niski poziom który dosłownie szura po ziemi

Dla mnie najlepszy specjalista w leczeniu chadu. Ma ogromna wiedzę, wyczucie. Proszę nie wierzyć hejterom jest bardzo skromny, na pewno nie jest nadęty! Z poczuciem humory, lekarz z powołania, szybko skraca dystans

Super lekarz . Nie wierzyc Hejterom. Pozdrawiam Profesora . Byly pacjent. k Krzysztof Wr.

20 lat lecze sie na CHAD.W szpitalu u Profesora Swiecickiego bylem kilka razy po kilka tygodni. Nigdy nie slyszalem ,Zeby profesor zle sie odnosil do pacjentow.

Od 20 lat choruje na CHAD. W szpitalu u Pana Prof. Swiecickiego byle m kilkakrotnie,prosze nie wierzyc osobom wypisujacym bzdury

Nie polecam tego lekarza nikomu.Miałam niestety styczność z Panem "doktorem" na oddziale w szpitalu.Było mi wstyd...że jestem świadkiem tak karygodnego zachowania w stosunku do pacjentów.Wyzywanie,szydzenia brak jakiegokolwiek szacunku ...kompletne dno.Tak bardzo mi jest żal pacjentów którzy mieli z nim jakikolwiek kontakt.

Fatalny lekarz. Nadęty i z totalnym brakiem empatii. Byłam u niego na oddziale i wspominam to jako koszmar (a oddziałów psychiatrycznych 'zwiedziłam' mnóstwo). Potrafił przyjść do mnie na salę obserwacyjną, rzucić 'wie pani, że jest pani głupia?' i wyjść. Zero zainteresowania chorobami poza ChADem. Miałam w tamtym okresie jeszcze dodatkowo anoreksję. Kiedyś próbowałam mu wytłumaczyć, dlaczego nie chce przyjmować litu. Powiedziałam w pewnym momencie, że 'chyba Pan nie rozumie zaburzeń odżywiania'. Usłyszałam w odpowiedzi: 'tak, nie rozumiem i nic o tym nie wiem i nie będę się niczego dowiadywał, bo ...

Fatalny lekarz. Nadęty i z totalnym brakiem empatii.
Zero zainteresowania chorobami poza ChADem. Miałam w tamtym okresie jeszcze dodatkowo anoreksję. Kiedyś próbowałam mu wytłumaczyć, dlaczego nie chce przyjmować litu. Powiedziałam w pewnym momencie, że 'chyba Pan nie rozumie zaburzeń odżywiania'. Usłyszałam w odpowiedzi: 'tak, nie rozumiem i nic o tym nie wiem i nie będę się niczego dowiadywał, bo mnie to nie interesuje'...
Ostatecznie zgodziłam się na lit. Przytyłam 7,5kg w miesiąc i powiedziałam, że w domu nie będę tego brała. Prof. Święcicki orzekł, że odstawi mi go w szpitalu, bo na pewno zrobi mi się gorzej. Następnie KAŻDEGO (!) dnia przychodził do mnie i pytał: 'czy już czuje się pani gorzej?'.

Gorąco NIE-polecam tego lekarza. Jest straszny...