dr n. med. Maciej Borucki

3,4
3,9
3,1
3,7

Mam mieszane uczucia. W ramach funduszu p. doktor przyjmuje na Garczyńskiego jako pediatra. Za konsultację alergologiczną natomiast (jest też alergologiem) zapłacić już trzeba 140 zł. Bywało więc, że zwykła wizyta pediatryczna mojego dziecka, u którego jakiś czas temu stwierdzono łagodną postać astmy alergicznej, teoretycznie bezpłatna, okazywała się płatna. Oczywiście można było zrezygnować z konsultacji alergologicznej, nie było bezpośredniego przymusu, ale jakiś rodzaj psychologicznego przymusu jednak był. Ostatnio chciałam, żeby małego p. doktor osłuchał, bo zaczął dość mocno kaszleć. W trakcie wizyty zaproponował zbadanie dziecka pikflometrem (za 100 zł). To proste i szybkie badanie, jak potem sprawdziłam, można wykonać samodzielnie (w aptekach pikflometry kosztują ok. 30 zł), szukałam też cen w innych placówkach medycznych i znalazłam cenę 17 zł. Dodam, że nie dostałam też żadnego paragonu (poprosiłam, ale podobno "druczki się skończyły" i mam go dostać przy okazji). Nie chcę jednoznacznie krytykować - p. doktor zapewnił, że w tej cenie będą jeszcze dwa pomiary, ale, jak wspomniałam, mam mieszane uczucia.

Pan Doktor to oaza spokoju i cierpliwości. Zawsze dokładnie bada i przeprowadza szczegółowy wywiad. Nie bagatelizuje żadnych objawów. Polecam - i Pana Doktora i poradnię na Garczyńskiego w Poznaniu, gdzie aktualnie przyjmuje. Poradnia od kilku miesięcy zmienia się na plus.

Na początek dodam, iż nie jestem osobą przewrażliwioną, ale to co zastałem parokrotnie podczas wizyty z dzieckiem przerosło najśmielsze wyobrażenia. Pan doktor to człowiek kompletnie zdezorganizowany. Wespół z paniami z rejestracji nie panuje nad porządkiem przyjmowania pacjentów (mimo wprowadzenia numeracji kolejki), nad rejestracją, nad czymkolwiek! Informacje udzielane przez pana doktora są zdawkowe, lakoniczne. Nie dowierzam, że osoba z tytułem naukowym doktora medycyny (nie tylko lekarza) może być tak oderwana od rzeczywistości. Potrafi negować wcześniejszą rejestrację wizyty, a nawet nakłaniać do rezygnacji z niej (wina leży również po stronie pielęgniarek z ...

Pan doktor to człowiek kompletnie zdezorganizowany. Wespół z paniami z rejestracji nie panuje nad porządkiem przyjmowania pacjentów (mimo wprowadzenia numeracji kolejki), nad rejestracją, nad czymkolwiek! Informacje udzielane przez pana doktora są zdawkowe, lakoniczne. Nie dowierzam, że osoba z tytułem naukowym doktora medycyny (nie tylko lekarza) może być tak oderwana od rzeczywistości. Potrafi negować wcześniejszą rejestrację wizyty, a nawet nakłaniać do rezygnacji z niej (wina leży również po stronie pielęgniarek z rejestracji).
Co do samej przychodni - cyrk na kółkach. Panie z rejestracji są opryskliwe, wręcz chamskie. Był okres, że przez 2 tygodnie nie można było się dodzwonić z powodu awarii linii telefonicznej (informację na ten temat można było znaleźć jedynie na tablicy ogłoszeń między gąszczem kartek). Raz zdarzyło się, że wizyta mojego dziecka została wykreślona z terminarza bez mojej wiedzy!!! Dodam, że do umówionego terminu wizyty należy doliczyć w najlepszym wypadku 1 godz. dodatkowo w kolejce, zazwyczaj są to 2 godziny oczekiwania. Do tego dochodzą absurdy z przyjmowaniem chorych dzieci na zdrową stronę i odwrotnie.
Każdemu, komu zależy na zdrowiu dziecka i na zdrowych nerwach radzę omijać ten padołek pseudo zdrowia Z DALEKA!!!!!!!!

Uprzejmy, spokojnie wyjaśnia wątpliwości, odpowiada na pytania. Przeprowadza szczegółowy wywiad, nie bagatelizuje żadnych objawów, dokładnie bada, zleca szczegółową diagnostykę. Polecamy.

Uprzejmy, spokojnie wyjaśnia wątpliwości, odpowiada na pytania.

Pan doktor po stwierdzeniu alergii pokarmowej u mojego dziecka (miesięcznego) kazał mi odstawić małego od piersi i przejść na mieszankę mlekozastępczą, chociaż Towarzystwo Alergologów wyraźnie mówi że karmienie piersią jest najwłaściwszą metodą karmienia alergików. Pomimo mojego oporu i próśb żebyśmy spróbowali diety eliminacyjnej dalej upierał się na mieszankę. Nie polecam...

Polecam wszystkim doktora Boruckiego. Ma świetne podejście do dzieci, nawet małych. Mój synek się wcale nie boi podczas wizyty, nie utrudnia badania, i bardzo się cieszy na otrzymane na końcu naklejki. Pan doktor dokładnie tłumaczy postawioną diagnozę i dawkowanie leków. Cieszę się że jest naszym pediatrą.

Wspaniały lekarz, potrafił zdiagnozować nietypową chorobę u mojego dziecka, dobrał skuteczne leki, pokierował nas na dodatkowe badania. Jedyny lekarz który tak szczegółowo bada dziecko i tłumaczy objawy choroby oraz podaje na oddzielnej kartce sposób dawkowania leków, oprócz tego, że dokładnie wyjaśni co i jak podawać. Polecam wszystkim

Jestem zaszokowana tak bardzo różnymi opiniami.Dziwię się że ktoś może być zadowolony z tego lekarza.W poczekalni podczas rozmów matek słychać niezadowolenie z pracy pana doktora.Bardzo długo trzyma pacjenta w gabinecie i nie świadczy to o kompleksowym i rzetelnym wywiadzie tylko o flegmatyczności tego pana.Jak można mieć nr 7 i czekać 2 godz. z chorym dzieckiem.Przepisywane są 3 stałe antybiotyki a jak po nich nie ma poprawy to skierowanie do szpitala.Syn nabawił się zapalenia płuc i stwierdzono astmę oskrzelową ,zastosowano wziewy i od tego czasu nie są podawane antybiotyki.Gdy syna wypisano ze szpitala i ponownie zachorował(poszedł do przedszkola ,okres jesienno -zimowy)pan dr od razu wypisał skierowanie do szpitala, bo jak stwierdził żle go wyleczyli w szpitalu i tam teraz niech się martwią.Oprócz grzeczności uważam ,że nie jest to dobry lekarz wart polecania.Wszystkie matki niech wezmą moje słowa pod uwagę.Mam więcej takich podobnych przykładów.

Bardzo dobry lekarz, trafnie stawia diagnozy, dociekliwy w dobrym tego słowa znaczeniu, zawsze doprowadza sprawy leczenia do końca, nie bagatelizuje żadnych objawów. Z czystym sumieniem polecam. Mało teraz tak sumiennych i kompetentnych lekarzy jak On.

jako lekarz okropny tylko testy prywatnie a tak naprawde alergolog z niego kiepski nie polecam i nie wroce z dzieckiem do niego gbur i prostak