dr n. med. Maciej Jagielak

Chirurg szczękowo twarzowy

Witam ! Niestety nie jestem zadowolony z operacji . Mega dużo pieniędzy to kosztowało a efekt taki ze gryść nie można, zgryz otwarty i to wszystko po operacji juz ponad rok. Ogólnie szukam innego chirurga który mnie teraz naprawi .

Moja opinia będzie niestety bardzo negatywna. Mniemam, iż dr robił moją operację na tzw "oko". Myślę, że gdyby były przeprowadzane badania takie jakie opisywane są na stronie- byłabym sprawną i zdrową osobą. Dr dba o pacjenta- w przypadku udanej operacji. Ja niestety jestem tym nieudanym przypadkiem. Od momentu, gdy zostały porobione badania i na jaw wyszły komplikacje (dr wcześniej przez dwa lata upewniał mnie, że nic złego się nie dzieje i jedyne co zalecał to było czekanie) dr traktuje mnie jak powietrze, udaje, że nie byłam nigdy jego pacjentką, wizyty są nieustannie przekładane i dr przestał mieć zupełnie czas. Charakterystyczne jest też to, iż dr od momentu gdy komplikacje i zaniedbania wyszły na jaw- co wizytę wmawiał mi, iż potrzebuję opieki psychiatry. Zgadzam się z tymi wszystkimi negatywnymi opiniami-dokładnie takie jest zachowanie dr, gdy operacja się nie udaje i pojawiają się komplikacje- dr wmawia, że jest ok, a gdy się okazuje ,że jest źle-dr najpierw zwala winę na pacjenta i wszelkie okoliczności, a zafundowaną m.in asymetrię twarzy tłumaczy tym, że dr też jest asymetryczny. Ja z całego serca nie polecam: zakończyłam z : krzywym zgryzem, startym stawem, uszkodzonym nerwem, asymetrią zgryzu i brody oraz przykurczem mięśni.

Witam wszystkich i mam świadomość tego że lekarz może sam sobie wstawiać pochlebne opinie .Byłem pacjentem doktora i czytając opinie poprzedniej osoby odnośnie rewelacyjnego montażu implantów skośnych mam coś do napisania. A mianowicie to że zawierzyłem doktorowi przed zabiegiem że to on zadecyduje gdzie ile i jak wstawi implanty, po zabiegu okazało się że mam 4 wkręcone śruby przygotowane do osadzenia 4 koron. Tylko 2 spełniały swoją funkcje bo była odpowiednia ilość miejsca w łuku zębowym i wystarczająca ilość kości a dwa pozostałe całkowicie niepotrzebne w jednym przypadku nie było ...

Tylko 2 spełniały swoją funkcje bo była odpowiednia ilość miejsca w łuku zębowym i wystarczająca ilość kości a dwa pozostałe całkowicie niepotrzebne w jednym przypadku nie było miejsca chodźby pod najmniejszą korone a w drugim za mało kości i śruba w technice skośnej została wkręcona z boku pod kątem od strony języka przeszkadzając dla języka i całkowicie bezużyteczna bo nie mogąca przenosić żadnych obciążeń zgryzowych i podczas żucia a koszt jednego kompletnego implantu to kwota 5000 zl razy 2 daje 10000 zł. W ten sposób na moje nieszczęście stałem się już posiadaczem nie siedmiu ,nie ośmiu ale dziewięciu zębów po tej stronie łuku zębowego z nadmiarowymi implantami . Jestem już po usunięciu tych 2 śrub i opieką swojego ortodonty który przemieścił zęby tylne ku przodowi i mam swoje żęby w ilości 7 bez szpar po śrubach . To wszystko odbyło się podczas zabiegu półtorej szczękowego zamykania zgryzu otwartego ,efekt zabiegu to faktycznie zgryz jest zamknięty ale okupiony wielką asymetrią około 8 mm ucieka dół brudki w bok szczęka górna przesunięta do przodu i w dół przekrzywiona
Pomiędzy kłami około 3 mm i przeosiowna około 2 mm a w rytm szczęki dopasowana do niej żuchwa . To uniemożliwia normale żucie,mowa jest zniekształcona przez niepotrzebne wysunięcięcie i obniżenie i skrzywienie szczęki .
Gdzie w tym przypadku powinien odbyć się dwuszczękowy zabieg aby nie obniżać i wysuwać szczęki . Ale zabieg obliczony był na maxymalny zysk a nie efekt pozabiegowy ,przestrzegam przed tym lekarzem.

Dr. Jagielak to niesamowicie pogodna osobowość, o ogromnej wiedzy medycznej. Jego klinika w Raszynie posiada super wyposażenie i kompetentnie dobrany miły personel. Teraz fakty: W innej klinice Warszawskiej przed wstawieniem implantu podobno koniecznym było uzupełnienie kości. Dr. Jagielak stwierdził, że ubytek kości jest mały i pozwala na wszczepienie implantu bez jego uzupełnienia. Prześwietlenie tomograficzne wykazało konieczność skośnego wstawienia implantu ze względu na bezpośrednią bliskość nerwu. Nawet nie chcę myśleć co by się stało gdyby implant wstawiono całkiem pionowo jak to było planowane w poprzedniej klinice. Ludzka twarz pozbawiona części nerwów ...

Teraz fakty:
Prześwietlenie tomograficzne wykazało konieczność skośnego wstawienia implantu ze względu na bezpośrednią bliskość nerwu. Nawet nie chcę myśleć co by się stało gdyby implant wstawiono całkiem pionowo jak to było planowane w poprzedniej klinice. Ludzka twarz pozbawiona części nerwów to katastrofa na resztę życia.
Moja ocena za całość to MAX. Całkowicie godny polecenia. No żeby nie było tak różowo to czasopisma w poczekalni nie były poukładane.

Jacek.

Wspaniały człowiek i lekarz, miałam niewiarygodnie dużo szczęścia trafiając w jego ręce. Po wypadku samochodowym byłam strasznie połamana, w tym żuchwa w 2 miejscach. Miałam operację zespolenia wielu połamań, doktor Jagielak przyjechał ze swoim zespołem i on również mnie operował. Po pierwszej operacji nie miałam kontaktu z doktorem, gdyż leżałam w innym szpitalu, w innym mieście. Po wyjściu ze szpitala już sama jeździłam na wizyty kontrolne. Doktor widział, że mój ogólny stan jest ciężki, ale cały czas powtarzał mi, że wszystko będzie dobrze, że najpierw muszę dojść do siebie i zajmiemy się szczęką. Tak też było. Mój miejscowy ortodonta skontaktował się z nim i przygotował mnie do kolejnej operacji. W między czasie leczyłam pozostałe urazy. Kolejna operacja szczęki była okropnym przeżyciem, jednak po zejściu opuchlizny efekt był niesamowity. Ostatni zabieg odbył się w 1,5 roku po wypadku. Doprowadzenie mego zgryzu, a przed wszystkim uśmiechu do stanu idealnego zajęło 1,5 roku, w tym niespełna rok noszenia aparatu ortodontycznego. Operacje i wizyty kontrolne szły przez NFZ i gdyby nie fakt, że do doktora miałam 450 km, w związku z leczeniem innych urazów tak daleko od domu i ten postanowiłam skończyć leczyć, tam gdzie zaczęłam, kosztem była by tylko opieka ortodontyczna, która również okazała się niezbędną do osiągnięcia wspaniałego efektu.
Z czystym sumieniem mogę polecić doktora. Niesamowity człowiek, brak mi słów, żeby opisać to co czuję, gdy myślę o tym jak bardzo zaangażował się w mój przypadek, wspierał mnie i podnosił na duchu. Dzięki niemu mogę się dziś tak pięknie uśmiechać, co robię często:D:D:D

jestem rok po operacji i zdecydowanie polecam dr Jagielaka.

jestem rok po operacji i zdecydowanie polecam dr Jagielaka.

Polecam super miły i zna się na tym co robi ,dzięki Niemu mam piękny uśmiech :D:D:D

Czytając negatywne komentarze innych osób muszę stwierdzić, że rozumiem Waszą frustrację. I pewnie jest jakieś ziarenko prawdy w tym, co piszecie (szczególnie o brak zainteresowania po operacji). Ja z dr Jagielakiem zetknęłam się po raz pierwszy w 2004 roku i to była jedna z najlepszych decycji, jakie podjęłam w moim życiu. Fakt- za pierwszą wizytę musiałam słono zapłacić, tak samo jak za wyrwanie potem dwóch zębów. Ale koniec końców leczenia podjęła się jego żona, która przygotowywała mnie do operacji. Za wizyty u dr Anny Jagielak placiłam tylko 50 zł, baardzo ...

Za wizyty u dr Anny Jagielak placiłam tylko 50 zł, baardzo sporadycznie 100zł, a za wizyty z aparatem retencyjnym (nawet, gdy płytka mi się odkleiła) nie płaciłam juz ani grosza. Moje koleżanki u innych ortodontów płaciły regularnie co najmniej 100 zł i były leczone nawet ponad 3 lata, a ja ze swoją skomplikowaną wadą i operacją tylko 1,5 roku. Czyli suma sumarum - ile pieniędzy zaoszczędziłam w kieszeni (jakieś 2400)! Operacja w 2005 roku także była gratis, bo przez fundusz i kolejne 8.000-10.000 zł zostało w kieszeni. A samo założenie aparatu też kosztowąło mniej niż u innych ortodontów (jakieś 2400 za obie szczęki).

Także nie zgodzę się z opinią, że państwo Jagielak są naciągaczami. Słyszałam o innych ortodontkach, które mimo poprawnego zgryzu nadal naciągają klientów na wizyty kontrolne. U mnie poszło to błyskawicznie.

Zanim trafiłam do dr Jagielaka, byłam jeszcze na konsultacjach u innych ortodontów i większość mówiła o 3-letnim okresie leczenia. Ja już po niecałym 1,5 roku mogłam cieszyć się pieknym zgryzem bez aparatu. I inni ortodonci mówili o usunięciu moich 5 zdrowych zębów, a u państwa Jagiellaków skończyło się na dwóch. To kolejny powód, dla którego warto polecić państwo Jagielak. Bo zrobienie miejsca dla zębów poprzez usunięcie zdrowych jest pójściem na łatwiznę.

Pod sam koniec leczenia miałam zatrzeżenie co do mojej jedynki, że nie do końca była ustawiona prawidłowo - i tu zignorowano mój problem, którego pani ortodontka niby nie widziała (a może widzieć nie chciała). Po zdjęciu aparatu nastapiła malutka rotacja zębów na dole, ale z tym się trzeba liczyć. I tu jest mały minus.

Poza tym pan Jagielak obiecał przeprowadzić na mnie operację, ale ostatecznie nie mógł tego zrobić, ale zadbał o to, by zrobił to inny, bardzo doświadczony i miły doktor. Pan Jagielak wspominał też o prywatnej operacji, ale rozumiał, że ja chcę to zrobić przez fundusz.

Od 5 lat mogę wreszcie uśmiechać się tak mocno, jak potrafię, nie wstydzę się swoich zębów, moja twarz przeszła metamorfozę po operacji, wyglądam młodziej, a samopoczucie i pewność siebie wzrosły i to bardzo! jestem naprawdę zupełnie inną osobą niż kiedyś.
Dlatego wszystkim gorąco polecam tę prarę ortodontów!

Lekarz spełnia oczekiwani, choć koszt niemały

Lekarz spełnia oczekiwani, choć koszt niemały

Ja jestem na poczatku leczenia.Poczatek okazuje się super. Zobaczymy efekt końcowy. Pozdrawiam Ewa Raszyn

Ja jestem na poczatku leczenia.Poczatek okazuje się super.
Zobaczymy efekt końcowy.
Pozdrawiam Ewa Raszyn