dr n. med. Maciej Świerblewski

Chirurg onkolog

W 2006 mialam raka zoladka i pan doktor mi uratowal zycie..usunal mi zoladek i zylam spokijnie 11 lat..teraz mialam wylew i po wylewie atak padaczki i po badaniu tk glowy wyszlo ze mam zmiany meta w kosciach czaszki..dostalam kolejne badania tk i wyszlo ze liczne zmiany meta w kosciach..przerzuty raka zoladka do kosci..obecnie mam chemioterapie i nie wiem co dalej...czy to napewno rak zoladka?

Mam raka przełyku na wlocie żołądka byłem operowany 2 razy raz wstawiał mi mikroprzetokę i zrobił szramę żeby sobie popatrzeć po tym czasie musiałem dojść do siebie ,żeby zacząć chemio- radio terapię.Początkowo było wszystko ok po ok.pół roku miał mnie zoperować. Tomografia komputerowa pokazała że guz nie zmniejszył się zgłaszałem to parę razy,że mnie to niepokoi ale dla dr.świerblewskiego było ok.Rozciął mi brzuch ok 25-30 cm i zaszył powiedział że mam nacieki na wątrobie i nie może tego guza wyciąć.Po upływie 3 tyg. wyjechałem na leczenie za granicę złapali się za głowę jak można było mnie tak pociąć jeśli jest tomografia i można wszystko tam zobaczyć czy operować czy nie .Powiedzieli że zmarnowałem czas początkowo trzeba było zaraz robić chemię i nie czekać a chemię mi złą dobrali za słabą.Teraz jestem na chemi 2 tura i sam nie wiem jak to się skończy

Najlepszy lekarz od spraw beznadziejnych. Pan doktor podjął się operacji, która była kontrowersyjna i tym samym dał mi szansę na "drugie życie". Jest osobą kompetentną, życzliwą a przede wszystkim empatyczną. Jego fachowość i szeroko pojęta wiedza są godne podziwu. Polecam wszystkim pacjentom szczególnie tym z trudnymi przypadkami. Jeszcze raz dziękuję za wszystko.

Ktoś już wcześniej napisał, że to lekarz od spraw beznadziejnych. Tych słów się uczepiliśmy przed operacją mamy, operacją z wieloma niewiadomymi, której nikt w Trójmieście, oprócz doktora nie chciał się podjąć. Wszystko poszło dobrze. Doktor jest wielkim specjalistą.

Witam przepraszam ze nie na temat , ale chcialam zapytac czy ktos moze wie czy Pan doktor ma swoj gabinet prywatny jezeli tak bardzo prosze o adres i telefon za co z gory dziekuje :)

Miałam bolesnego guza na piersi. Antybiotyk nie pomagał. Konieczna była interwencja chirurga. Jak to powiedziała Pani ginekolog "wizyta u chirurga była na wczoraj". Odszukałam Pana Doktora. Poprosiłam o pilną konsultację. Zbadał mnie, wykonał zabieg i teraz czuje się bardzo dobrze. Cudowny lekarz. Uprzejmy i profesjonalny. Wielki szacunek dla takiego specjalisty.

Wspaniały lekarz-cierpliwy,życzliwy,konkretny,z poczuciem humoru.Szybko podejmuje decyzję.Był ze mną na każdym etapie leczenia.Mimo ogromnej liczby pacjentów zadziwia pamięcią do osób. Dziękuję za troską i uśmiech.

Wybitny specjalista, lekarz z pasją, człowiek zaiste wyjątkowy. Chwała Ci doktorze i wielkie dzięki.

Nie wiem jak p. doktorowi dziękować że mimo dużego ryzyka przeprowadził moją operację chociaż prognozy przeżycia nie były optymistyczne.Dzięki p.doktorze że żyję......

Od marca 2009 r. choruję na raka żołądka. Po zakończeniu chemioterapii moja onkolog zasugerowała, żeby zastanowić się nad operacją usunięcia żołądka. Pod koniec października zgłosiłam się do dr Świerblewskiego, który wyznaczył operację na 16 listopada. Operacja miała trwać ok. 3 godz. ale w jej trakcie okazało się, że mam również raka przełyku (wcześniej nic na to nie wskazywało, pomimo wielu specjalistycznych badań). Pan doktor podjął decyzję, że usunie część przełyku z guzem. Wymagało to dodatkowego cięcia klatki piersiowej. Z tego powodu operacja trwała 8 godzin, a dr Świerblewski po jej zakończeniu prawie słaniał się na nogach. On właśnie dał mi szansę na dalsze życie.
Dr Maciej Świerblewski jest niezwykle zdolnym profesjonalistą, pełnym zaangażowania i poświęcenia.
Żadne słowa nie opiszą jak ogromnie jestem mu wdzięczna.
Chylę czoła.
Barbara Elas z Gdańska

Wciąż poszukujesz "Chirurg onkolog Gdańsk"?

Medgart Centrum Medyczne
Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Alfamed Przychodnia Lekarzy Specjalistów
Warszawska 40A
06-500 Mława