dr n. med. Małgorzata Cisowska-Adamiakdr n. med. Małgorzata Cisowska-Adamiak - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3

dr n. med. Małgorzata Cisowska-Adamiak

Lekarz rehabilitacji medycznej

Nikt nie ocenił jeszcze tego lekarza.
Bądź pierwszym pacjentem, który wystawi mu opinię!

Czego można spodziewać się po konsultacji:

Czego można spodziewać się po konsultacji:
- oceny układu ruchu w dolegliwościach bólowych między innymi: kręgosłupa, kolan, barków, łokci, stawów skokowych, pięty
- zlecenia i interpretacji odpowiednich badań dodatkowych
- zalecenia odpowiedniego leczenia: zabiegów fizykalnych, odpowiednich ćwiczeń, leków
- ocena co do konieczności poszerzenia diagnostyki lub potrzeby konsultacji innych specjalności
- w razie konieczności możliwość wykonania iniekcji dostawowej lub okołostawowej

USG narządu ruchu
- ocenia między innymi okołostawowe tkanki miękkie, ich ewentualne uszkodzenie, występowanie krwiaków, zwiększonej ilości płynu w stawie, obecność rozrostu maziówki sugerujących zmiany zapalne. Niezaprzeczalnym walorem badania USG jest możliwość zobaczenia tkanek podczas ruchu, co bardzo często wykorzystuję w swojej pracy. Badanie USG jednego stawu trwa zazwyczaj około pół godziny, a niejednokrotnie dłużej- więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Klika słów o mnie: W 2005 r. ukończyłam kierunek lekarski Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy. Następnie rozpoczęłam szkolenie specjalizacyjne w Klinice Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy im. A. Jurasza. Pracując w Klinice ukończyłam specjalizację w 2013 roku. Rok wcześniej obroniłam pracę doktorską na Wydziale Lekarskim CM UMK o tytule: Zmiana impedancji bioelektrycznej obszaru tkankowego w odcinku lędźwiowym pod wpływem zabiegów ultradźwiękowych w zespole bólowym kręgosłupa.
Naturalną konsekwencją mojego zainteresowania układem ruchu było dążenie do jak najlepszej umiejętności jego oceny w związku z tym uczestniczyłam w wielu kursach diagnostyki i terapii, między innymi: wszystkie moduły diagnostyki i terapii metodą Mc Kenziego, moduły Ai B metody Cyriax, a także takie jak: kurs kinesiotapingu, Kurs kończyna górna - diagnostyka i elementy terapii.
W 2011 poszerzyłam zainteresowania się o ultrasonografię układu mięśniowo- szkieletowego.
Aktualnie ważnym elementem mojej pracy jest leczenie z zastosowaniem iniekcji z użyciem kolagenu lub innych preparatów.

Przyjmuję dorosłych oraz dzieci od 14 roku życia

Znajomość języków