Małgorzata Lamecka

Okulista dziecięcy

1,5
1,8
1,6

Gdy przekroczyłam próg do gabinetu poczułam się jakbyśmy przenieśli się z 30 lat wstecz. Brak należytego podejścia do rodziców, brak udzielenia konkretnych informacji dotyczących przebiegu wizyty i opisu wykonywanych badań, ale przede wszystkim brak odpowiedniego i indywidualnego podejścia do małego pacjenta. Zarówno Pani pielęgniarka, jak i Pani doktor nawet nie zapoznały się z wiekiem pacjenta. Uważały, że skoro dziecko jest duże to na pewno mówi i wszystko rozumie. Pani pielęgniarka oceniając, że dziecko jest niezdyscyplinowane, nawet nie pomyślała z czego może wynikać jego brak zainteresowania badaniem. Badanie polegało na rozpoznaniu 3 obrazków przez dziecko z tablicy, na której od niechcenia pani pielęgniarka pokazywała palcem. Dodam tylko, że dziecko ma 18 miesięcy i z pewnością jest to kwestia braku kompetencji ze strony Pani pielęgniarki, która ewidentnie zachowywała się jakby wykonywała swoją pracę za karę. Gdyby tylko zmieniła swoje
nastawienie z pewnością badanie wykonałaby z powodzeniem, ponieważ moje dziecko potrafi już skupić uwagę, ale wymaga odpowiedniego zainteresowania danym przedmiotem. Dziecku podano kropelki i kazano poczekać na korytarzu przez ok.20 min, aż poszerzą się źrenice. To co zobaczyłam na korytarzu bardzo mnie zszokowało. Przyszli rodzice z malutkim dzieckiem na przekłucie kanalików łzowych. Oboje rodzice weszli z dzieckiem, ale po chwili Pani doktor ich wyprosiła. Mama, która stała pod drzwiami płakała, słysząc płacz swojego dziecka. Jakim człowiekiem trzeba być, żeby dopuszczać się takich czynów. Natomiast, po upłynięciu 20 minut i poczekaniu, aż rodzice odbiorą dziecko po zabiegu, kazano przejść nam na badanie pola widzenia, przed którym moje dziecko się wzbraniało. Zniecierpliwiona Pani doktor podejmowała kilka prób, po czym ja jednak przerwałam to badanie, bo nie widziałam sensu wykonywania go na siłę. Pani doktor stwierdziła, że musi być odważniejszy. Może po prostu wystarczyłoby, żeby Pani doktor bardziej zaangażowałaby się w swoją pracę i włożyłaby w nią choć trochę serca. Udało się tylko sprawdzić dno oka ręcznie przez Panią doktor, choć musiałam synka trzymać, bo był już zniechęcony i przestraszony tymi niemiłymi Paniami, które nawet się do niego nie odzywały. Naprawdę szczerze odradzam wszystkim rodzicom wizyt u tej Pani doktor i jej pielęgniarki. Przykre, że muszę to napisać, ale taka jest rzeczywistość- W życiu nie spotkałam gorszego lekarza...

Zdecydowanie odradzam wizytę. Chodziłam z córką przez 4 miesiące i była to strata czasu. Na pierwszej wizycie (córka miała 4 miesiące i zezowała) Pani dr stwierdziła, że teraz córki nie zbada, bo badanie może wykonać jesienią, jak Mała będzie miała rozszerzone źrenice dzięki atropinie. Atropinę miałam wkraplać sama, na pięć dni przed badaniem. Okazało się, że córka ma na nią uczulenie. Pani dr zapisała inne krople (również robione) i wizyta przesunęła się o kolejny tydzień. W poczekalni czekałam 1,5 godziny (mały poślizg). Podczas badania pani dr stwierdziła, że córka jest krótkowidzem i ma zeza naprzemiennego. Wydawało mi się, że zezuje na lewe oko, ale skoro pani dr twierdzi inaczej, to pewnie ma rację. Zaleciła zakraplanie oczu: przez tydzień jedno oko, potem tydzień przerwy, potem znowu drugie oko i tydzień przerwy i za 6 tygodni do kontroli. Na kontroli poślizg był już znacznie większy (3 godziny opóźnienia, z małym dzieckiem to nie jest bez znaczenia) i Pani dr stwierdziła, że teraz będziemy jej zaklejać oczy, również na zmianę. Poza tym stwierdziła, że zeza ma po mnie. To mnie rozłożyło totalnie, bo ja zeza nie mam i nigdy nie miałam i każdy może to potwierdzić. Postanowiłam pójść do innej oklustki, prywatnie. Okazało się, że córka ma zeza oka lewego i jest DALEKOWIDZEM (tą tezę potwierdziła jeszcze inna okulistka). Gdybym chodziła do pani Lameckiej mogłabym całkowicie zepsuć wzrok swojemu dziecku. ODRADZAM TEGO LEKARZA, JEST NIEKOMPETENTNY !!!!!

Pani Lamecka jest opryskilwa, nieuprzejma, a jak tylko człowiek chce się o coś dopytać, to musi ciągnąć ja za język, bo ucina szybko rozmowę. W poczekalni czekaliśmy 2 godz na umówioną wizytę, po wejściu pani dr robiła wszystko, żeby mnie spławić z synkiem jak najszybciej. Wreszcie z wielką łaską zbadała synka, powiedziała, że aby dalej leczyć synka muszę najpierw się wybrać do innego specjalisty ale kiedy chciałam się dopytać czy na pewno musze do tego specjalisty iść, skoro byłam 3 miesiące wcześniej i wszystko jest ok, to nie chciała ze mną rozmawiać, nawet nie mogła poświęcić mi 5 sekund z odpowiedzią tak czy nie. Zero empatii i dodatkowo nasłuchałam się komentarzy na swój temat.....polecam omijać ją szerokim łukiem.

Beznadzieja! Niedosyc że nie chciała powiedziec czy przeprowadzone badanie wypadło dobrze czy nie, spóźnia sie notorycznie, okulary dobiera na chybił trafił. "EEE dajmy jej po 1.5 dioptrii" chociaz dziecko nie potrafiło powiedziec co jest na obrazku. MASAKRA ! Nie nie nie, ODRADZAM. Czas i pieniądze przeznaczone na dojazd, parkowanie uważam za zmarnowane bo i tak skończy sie na prywaciarzu bo jej to za grosz nie ufam.

Nie polecam. Pani Małgorzata jest osobą niemiłą, opryskliwą i nie ma szacunku do pacjenta. Wizyta przebiegła w bardzo toksycznej atmosferze. Diagnoza została postawiona blednie przez co stwierdzam, że Pani doktor brakuje kompetencji. Nigdy nie spotkalam się z takim podejściem do pacjenta, po zwróceniu uwagi Pani Małgorzata użyła niedopuszczalnych słów oraz prowokowała do rozpoczęcia kłótni. Spóźnia sie, nie szanuje drugiego człowieka, nie jest osoba godna zaufania. Bardzo mocno nie polecam nikomu.

Pani doktor leczyła chorobę oczu mojego synka. Była do dziecka bardzo uprzejma i miła, dziecko (o dziwo) miło wspomina wizyty. Choroba została już wyleczona, w przyszłości, jeśli pojawi się ponownie jakiś problem, z pewnością udam się do p. Lameckiej. Polecam gorąco!

Pani doktor leczyła chorobę oczu mojego synka. Była do dziecka bardzo uprzejma i miła, dziecko (o dziwo) miło wspomina wizyty. Choroba została już wyleczona, w przyszłości, jeśli pojawi się ponownie jakiś problem, z pewnością udam się do p. Lameckiej.
Polecam gorąco!

Szczerze odradzam leczenie dziecka u tej pani!!! Po jej rozpoznaniu wada może się wahać w granicach 3,5 może 4 ! Opryskliwa, traktuje pacjenta z góry, spóźnia się itd., itp. Chyba jest zbyt przemęczona, więc pewnie pora na emeryturę...

Zdecydowanie odradzam !!! oczekiwanie na wizytę z małym poślizgiem 3godz. wizyta 2min i przepisanie okularów - ruletka 3 nie może 2,5 i takie zapisała na recepcie ! a okazało sie na badaniu u innego okulisty 1,75 żenada jeśli chodzi o tą panią.

Odradzam tego lekarza, na pierwszej wizycie nie zrobiła nawet wywiadu, a co dopiero o obejrzeniu dziecka. wizyta trwała 30 sek z czego dała mi tylko recepte z atropiną i nie wspomniała nic co zrobić jak wystąpi uczulenie a tym bardziej zeby z dzieckiem nie wychodzić na spacer podczas jej podawania. Czasy komuny chyba już za nami.

Leczę chorobę oczu właśnie u p. Lameckiej. Nigdy nie było problemu z wizytą, a choroba już ustępuje.