dr n. med. Małgorzata Piaskowska

Laryngolog, Foniatra

Dr n. med. Małgorzata Piaskowska jest laryngologiem oraz foniatrą. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie w 1985 roku.

Doświadczenie zdobywała ...

Doświadczenie zdobywała m. in. w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej, pod kierownictwem prof. Andrzeja Kukwy. Jest wieloletnim wykładowcą akademickim oraz pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jest również kontynuatorką “Warszawskiej Szkoły Foniatrycznej” prof. Barbary Manieckiej-Aleksandrowicz.Współtworzyła program “5-10-15” emitowany w Telewizji Polskiej, prowadziła cykl poświęcony świadomości zdrowia wśród najmłodszych.

Specjalizacja oraz główne zainteresowania kliniczne dr Małgorzaty Piaskowskiej to zaburzenia oddychania i głosu po operacjach tarczycy z powodu porażenia fałdów głosowych krtani, leczenie oraz profilaktyka zawodowych zaburzeń glosu (w tym też guzków głosowych), diagnostyka i leczenie bezgłosu, rehabilitacja głosu i oddychania po operacjach krtani, wczesna profilaktyka stanów przedrakowych krtani, diagnostyka oraz leczenie chrypek oraz porażeń fałdów głosowych krtani, leczenie zachowawcze obrzęków fałdów głosowych, diagnostyka i leczenie refluksu (i jego wpływie na górne drogi oddechowe).

Przyjmuje zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Znajomość języków obcych:
- angielski
- rosyjski

Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Doktor poświęciła mi dużo czasu i dokładnie wysłuchała! Chciałabym żeby wszyscy lekarze mieli takie podejście!